У коментарях: ваші запитання та кейси щодо вибору виду закупівлі + переговорна процедура
Знову в межах нашої постійної дослідницької рубрики «У коментарях», публікуємо відповіді на запитання, які ви залишали до статей. Рубрика покликана сприяти вам у поглибленні розуміння тем, покращенні вашого рівня знань в сфері публічних закупівель, а разом з тим закріпленні закупівельних навичок. Цього разу звертаємось до тем: переговорна процедура закупівлі та вибір типу процедури.
Ознайомитись з опублікованими текстами з цієї рубрики можна за покликаннями: У коментарях: ваші запитання та кейси щодо Уповноваженої особи та аномально низької ціни, У коментарях: ваші запитання та кейси по тендерному комітету+тендерній документації, У коментарях: ваші запитання та кейси по спрощених+звітуванню, У коментарях: ваші запитання та кейси по Уповноваженій особі+допорогових закупівлях, У коментарях: ваші запитання та кейси щодо оскарження закупівель+спрощені закупівлі.
Отож, перейдімо до ваших запитань, які ви ставили, щодо вибору типу процедури закупівлі.
Нам потрібні послуги телефонного зв'язку на суму 120 тисяч гривень. Хочемо провести звітування.
Вам слід проводити спрощену закупівлю. А Звіт про договір про закупівлю можна застосувати лише за наявності підстав ч.7 ст. 3 Закону — відсутність конкуренції з технічних причин, проведення двічі спрощеної, коли жоден учасник не прийшов.
Ми провели відкриті торги на закупівлю робочих столів на суму 350 тисяч гривень. Уклали договір про закупівлю на суму 300 тисяч гривень. На ці зекономлені 50 тисяч гривень ми подумали ще купити столів. Також у нас ще є додатково виділені 35 тисяч гривень на цю потребу. Яку закупівлю слід нам провести?
У вас новий предмет закупівлі на суму 85 тисяч гривень. Ви можете здійснити спрощену закупівлю або закупити через Prozorro Market (якщо ваш товар є в наявності). Або без застосування спрощених закупівель, у випадках визначених частиною сьомою статті 3 Закону, з обов'язковим оприлюдненням в електронній системі закупівель Звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
Яку закупівлю оголошувати на проведення поточного ремонту вартістю 113 тисяч гривень?
Якщо сума перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону, застосовується спрощена закупівля.
Ми-монополісти. Маємо закупити товари на суму 700 тисяч гривень. Хочемо провести відкриті торги.
Ні. Вам слід вибрати спрощену закупівлю або за наявності підстав ч.7 ст.Закону Звіт про договір про закупівлю або запит ціни пропозицій (після реалізації цього виду закупівлі).
Ми запланували закупівлю комп'ютерного обладнання на суму 25 тисяч гривень. Провели Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Тепер в нас є додатково виділені кошти, а саме 60 тисяч гривень, на які б хотіли купити той самий товар. Яку процедуру ми можемо застосувати?
На ці додатково виділені кошти ви можете здійснити спрощену закупівлю, закупити через електронні каталоги і у випадках визначених частиною сьомою статті 3 Закону оприлюднити в електронній системі закупівель Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
Про вибір типу процедури закупівлі читайте у статтях: На бізнес-сніданку: вибір типу процедури, Види закупівель. Який вид закупівлі обрати замовнику.
Чи може переговорну процедуру проводити уповноважена особа чи необхідний тендерний комітет?
Так, УО особа проводить переговорну процедуру закупівлі, до 1 січня 2022 року переговорну процедуру може проводити і тендерний комітет.
Наша установа має філії — не юридичні особи, за які здійснювала оплату за централізоване опалення по 4 договорах (один предмет закупівлі), загальна сума договорів перевищувала 50 тисяч гривень і була меншою за 200 тисяч гривень. На початку 2020 року ми опублікували 4 звіти про укладені договори, що робити нам 2021? Публікувати звіти чи проводити переговорну?
Якщо сума буде нижчою за 200 тисяч, то звіти, якщо вищою, то застосовуйте переговорну процедуру, адже у вас постачальник- монополіст.
На час проведення туристичної виставки необхідно орендувати виставкову площу на території виставкового центру. Вартість договору оренди - 88 тис. грн. Чи можна в цьому випадку застосувати переговорну процедуру закупівель на підставі абз.4 п.2 ч.2 ст.40 Закону(відсутність конкуренції з технічних причин)?
Згідно з пунктом 4 частини п'ятої статті 3 Закону дія Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно.
Про переговорну процедуру закупівлі читайте у статтях: Переговорна процедура закупівлі, Переговорна процедура закупівлі. Відповіді на запитання, Покроково як відбувається кожен з етапів переговорної процедури.
Отже, на прикладі конкретних кейсів та запитань Ви можете дізнатись нове, побачити те, про що не знали або ж упевнитись, що мали рацію. Тож читайте і закупівельних успіхів Вам!
Коментарі