13.05.2019 Лілія Кулик

Умови договору про закупівлю, строки укладення та оприлюднення договору

Детально про умови/особливості договору про закупівлю, його терміни укладення та оприлюднення в різних типах процедур

Договір про закупівлю та його особливості

Умови договору про закупівлю

Строки укладання та оприлюднення договору


Договір про закупівлю та його особливості


Згідно Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) договір про закупівлю -  це договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Під час проведення процедури закупівлі договір має бути вже на етапі формування тендерної документації. Адже, згідно статті 22 Закону тендерна документація має містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Тож зрозуміло, що всі умови договору мають бути сформовані на етапі підготовки до тендеру.

Під час створення договору тендерний комітет Замовника має залучати не тільки юридичний відділ підприємства, але й відділ, який по суті є замовником даного предмета закупівлі. Адже договір може  містити, не тільки інформацію про: Предмет договору, Ціну договору, Порядок здійснення оплати тощо, але й такі специфічні умови, як умови поставки, пакування, підтвердження якості кожної поставки тощо. Тож, для обговорення проекту договору важливо залучити максимальну кількість зацікавлених осіб підприємства.

Умови договору про закупівлю

Згідно частини 1 статті 36: Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом.

Тож давайте поглянемо, що про умови договору написано в обох Кодексах.

Згідно статті 638 Цивільного Кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Істотними умовами договору згідно ГКУ та ЦКУ є:

  • умови про предмет договору (ч. 1 ст. 638 ЦКУ).
    Умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості (ч. 3 статті 180 ГКУ)

  • ціна договору (згідно ч. 3 статті 180 ГКУ);

  • строк дії договору (згідно ч. 3 статті 180 ГКУ). Строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов'язання сторін, що виникли на основі цього договору. Закінчення строку дії господарського договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, що мало місце під час дії договору;

  • умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди (ст. 638 ЦКУ).

Замовнику завжди варто пам’ятати про вимоги частини 4 статті 36 Закону України “Про публічні закупівлі”, а саме: в укладеному договорі про закупівлю умови не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону, у т. ч. ціни за одиницю товару, переможця процедури закупівлі.

Строки укладання та оприлюднення договору

Процедура закупівлі переходить в статус “Завершена” після публікації укладеного договору. Статус процедури закупівлі Ви можете побачити на картці тендеру, як це показано на малюнку нижче.

Статус процедури закупівлі


Строки укладання договору в різних типах закупівлі різні, тож давайте розглянемо ці строки для кожного типу процедури окремо.

Допорогова процедура закупівлі

Проведення допорогової закупівлі регламентує Наказу № 10 від 19.03.2019 "Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншої за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 ЗУ "Про публічні закупівлі" (далі - Наказ № 10).

Відповідно до Наказу № 10 в допороговій закупівлі немає чіткого визначення строків укладення договору. При цьому, Замовник може укласти договір про закупівлю в будь-який момент після формування повідомлення про намір укласти договір. Проте, згідно абзацу 2 пункту 13 Наказу № 10 Замовник завершує процедуру закупівлі протягом 30 днів після завершення завершення строку подання пропозицій шляхом підписання договору.

Замовник може укласти договір за результатами проведення допорогової закупівлі протягом будь-якого часу з дня публікації повідомлення про намір укласти договір, проте, бажано, щоб не пізніше, ніж через 30 днів з дня завершення строку подання пропозицій

Опублікувати договір про закупівлю у Замовника буде можливість через 2 дні після визначення переможця.


Відкриті торги/відкриті торги з публікацією англійською мовою/ конкурентний діалог

При проведенні відкритих торгів Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі повідомлення про намір укласти договір про закупівлю та не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір.
В разі порушення строків укладення договору, тобто, укладення договору раніше чи пізніше визначених в Законі строків - договір є недійсним.

Згідно статті 10 Замовник має опублікувати договір про закупівлю протягом двох днів з дня його укладення.
Візуально строки укладення та оприлюднення договору про закупівлю за результатами відкритих торгів та конкурентного діалогу можна зобразити так, як на малюнку нижче

Строки укладення договору

Переговорна процедура закупівлі

Замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (5 днів*) з дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, але не пізніше, ніж через 35 днів (20 днів*) з дня дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір.

Згідно статті 10 Замовник має опублікувати договір про закупівлю протягом двох днів з дня його укладення.

*у разі проведення переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, послуг поштового зв’язку, поштових марок та маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

Візуально строки укладення та оприлюднення договору про закупівлю за результатами проведення переговорної процедури закупівлі можна зобразити так, як на малюнку нижче

Строки укладення договору в переговорній процедурі закупівлі

Про порядок зміни умов договору та публікацію звіту про виконання договору Ви зможете прочитати в нашій наступній статті за посиланням.

договір, Укладення договору, відкриті торги, переговорна процедура,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.