У коментарях: ваші запитання та кейси щодо спрощених закупівель+ звітування
У межах нашої постійної дослідницької рубрики «У коментарях», публікуємо відповіді на запитання, які ви залишали до статей. Рубрика покликана сприяти вам у поглибленні розуміння тем, покращенні вашого рівня знань в сфері публічних закупівель, а разом з тим закріпленні закупівельних навичок. Цього разу звертаємось до тем: спрощені закупівлі та звітування.
Ознайомитись з опублікованими текстами з цієї рубрики можна за покликаннями: У коментарях: ваші запитання та кейси щодо Уповноваженої особи та аномально низької ціни, У коментарях: ваші запитання та кейси по тендерному комітету+тендерній документації, У коментарях: ваші запитання та кейси по спрощених+звітуванню, У коментарях: ваші запитання та кейси по Уповноваженій особі+допорогових закупівлях, У коментарях: ваші запитання та кейси щодо договору про закупівлю+оскарження закупівель, У коментарях: ваші запитання та кейси щодо оскарження закупівель та спрощені закупівлі, У коментарях: ваші запитання та кейси щодо вибору виду закупівлі +переговорна процедура.
Отож, перейдімо до ваших запитань, які ви ставили, щодо спрощених закупівель.
Кваліфікація в спрощеній закупівлі
Учасник спрощеної закупівлі на аукціон надав цінову з ПДВ, хоча згідно з вимогами Замовника мав надати цінову без ПДВ. Чи можна допускати такого учасника до «Кваліфікації переможця»?
На ваш розсуд. Загалом, якщо у вас все це було прописано в вимогах до учасників, то можна вважати, що учасник порушив ваші вимоги.
Оскарження спрощених закупівель
Чи вже можна спрощені оскаржити в АМКУ?
Ні, не можна. Порядок проведення спрощеної процедури закупівлі не передбачає застосування порядку оскарження процедур закупівлі, визначеного статтею 18 Закону. Відповідно, спрощені закупівлі не підлягають оскарженню в АМКУ.
Відсутність учасників в спрощеній
Підкажіть, якщо у спрощеній закупівлі нема жодного учасника, які дії далі?
Закупівля відміняється автоматично, ви можете оголосити наступну закупівлю, якщо і на неї ніхто не прийде, тоді можна укласти прямий договір і відзвітувати.
Оскарження рішення замовника
Що робити в такій ситуації? 1. Відбувся аукціон по спрощеній закупівлі. Наша компанія - переможець. 2. Замовник дискваліфікує нас за формальною причиною - відсутність однієї довідки. 3. В другого учасника взагалі нема половини документів і пропозиція не підписана КЕП - і замовник її приймає. В АМКУ оскаржити не можна. Чи можливо взагалі десь оскаржити це рішення, коли замовник діє всупереч власним вимогам до документації?
Можна написати в Дозорро щодо цієї закупівлі. Насправді невідповідність вимогам документації є підставою для відхилення, тим більше наразі спрощені закупівлі регулюються Законом.
Забезпечення договору в спрощеній закупівлі
Чи правомірно вимагати забезпечення виконання договору в спрощених закупівлях?
Так. Згідно з п.9 ч.1 статті 1 забезпечення виконання договору про закупівлю — надання забезпечення виконання зобов'язань учасником перед замовником за договором про закупівлю. Адже договір, що укладається за результатами спрощеної закупівлі є договором про закупівлю в розумінні Закону. Тому ви можете використовувати в спрощеній закупівлі і забезпечення виконання договору і забезпечення пропозиції.
А тепер перейдімо до запитань та відповідей на них щодо звітування.
Один договір – на дві закупівлі
Ми юридична особа (соціальна служба), заключили з фірмою договір на послуги з розподілу води та на послуги з постачання електроенергії. При створення нової закупівлі в Прозорро, система не пропускає цю закупівлю, пише «Не дозволяється розташовувати лоти з різних груп CPV класифікатора в одному тендері» (оскільки вода і електроенергія мають різні ДК). Питання: Чи можна один договір розбити на дві окремі закупівлі – одна на воду, другу – на електроенергію?
Іншого виходу у вас нема, тому розбивайте і в вартість закупівлі вписуйте не загальну суму договору, а частини, тобто окремо воду, а окремо електроенергію.
Чи звітувати в Прозорро про відшкодування
Чи потрібно відшкодування коштів за товар публікувати на майданчику?
Відшкодування не є закупівлею в розумінні Закону, значить, його публікувати в Прозорро не потрібно.
Отже, на прикладі конкретних кейсів та поставлених запитань Ви можете дізнатись нове, побачити те, про що не знали або ж упевнитись, що мали рацію. Тож читайте і закупівельних успіхів Вам!
Коментарі