25.03.2020 Оксана Груба

Спрощені закупівлі в новій редакції Закону: відповіді на запитання

Відповідаємо на Ваші запитання стосовно спрощених закупівель

Уже незабаром, 19 квітня 2020 року вступить у дію нова редакція Закону «Про публічні закупівлі», у якій багато нововведень та вдосконалень.

Щоб ознайомитись із ними та розібратись в усіх питаннях, Ви маєте змогу читати матеріали на Prozorro Інфобокс, а також залишати Ваші коментарі нам. Ми докладаємо необхідних зусиль, аби Вам було зрозуміліше і тендери ставали ефективніші.

Зараз пропонуємо до Вашої уваги одне з представлених питань у новому Законі — спрощених закупівель (про проведення яких зазначено в статті 14 нової редакції Закону).

Згідно зі статтею 1 нової редакції Закону, спрощена закупівля  — придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону*;

*для замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2  Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; для замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Детальнішу роз'яснювальну інформацію можете прочитати у статті Що таке спрощені закупівлі і чим вони відрізняються від допорогових.

А зараз — запитання та відповіді на тему спрощеної закупівлі.

Чи може спрощені закупівлі проводити тендерний комітет ?

Відповідно до нової редакції Закону, спрощені закупівлі має право проводити лише Уповноважена особа. 

Можемо ми розмістити проект договору після подання пропозицій ?

Ні, на відміну від допорогових закупівель, одразу потрібно публікувати оголошення про закупівлю з проектом договору. І зробити це слід не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій.

Скажіть, будь ласка, скільки часу дається на розгляд пропозицій?

Якщо було подано 1 пропозицію, то процедура одразу переходить на стадію розгляду пропозиції постачальника. У разі, коли пропозицій 2 чи більше, розгляд пропозицій розпочинається після проведення аукціону і тоді строк не повинен перевищувати п’ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

 Якщо спрощена закупівля стає неактуальною чи зможу я її відмінити?

Так, замовники мають право скасувати спрощену закупівлю, якщо потреба в ній пропала. Також може бути у ситуаціях пов'язаними зі скороченням видатків, за неможливості усунути порушення законодавства. За умови скасування спрощеної закупівлі, Вам необхідно буде протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення опублікувати його на порталі.

 Річна вартість предмета закупівлі менша ніж 50 тисяч гривень. Ми маємо проводити спрощені закупівлі? 

Так. Ви можете у такому разі провести спрощену закупівлю. Але також маєте право скористатися Prozorro Market або піти шляхом публікації звіту про договір про закупівлю. 

спрощені закупівлі, пропозиція, уповноважена особа,

Коментарі

ИГОРЬ
Дякую за розяснення ! На все добре
Аня А
Стаття 14. Спрощені закупівлі 15. Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Надайте роз’яснення, на який день, можна укладати договір після публікації повідомлення про намір укласти договір за результатом спрощеної закупівлі?
Ліля
Аня А, на будь-який, головне, щоб не пізніше 20 дня
ТЕТЯНА
Доброго дня! З 19 квітня за одним кодом ДК вартість закупівель сумується, а якщо закупівлі ми будемо проводити за власні кошти чи додаткові, то ці закупівлі потрібно сумувати? Чи по кожному джерелу фінансування окремо сумувати?
ТЕТЯНА
Де можна взяти оновлену примірну документацію на проведення спрощеної закупівлі?
Микола
ТЕТЯНА, беріть з допорогової. Або: п. 3 ст.14 + ваші технічні вимоги + ваш договір.
Микола
Два питання. 1 - якщо спрощена закупівля не відбулась 2 рази, що далі робити? :) 2- які кваліфікаційні критерії? Дякую. Бажано тикнути на статті по даним питанням :)
Ліля
Микола, з приводу 2 спрощених, які не відбулись - якщо вони не відбулись через недостатню кількість учасників, то можна укласти прямий договір, згідно п 1 частини 7 статті 3. Або ж закупівити через електронний каталог п 7 частини 7 статті 3. А кваліфікаційні критерії, як і раніше, зазначені в статті 16. Кваліфікаційні критерії є необов'язковими для використання в спрощених закупівлях