Як зазначити джерело фінансування в Прозорро

Лілія Кулик 30.10.2019
замовник річний план
версія
для друку
Як та коли необхідно зазначати джерело фінансування закупівлі

Коли необхідно буде зазначити джерело фінансування
Чому джерело фінансування необхідно зазначати в плані
Зазначте джерело фінансування в річних планах, що створені до 31 жовтня 2019 року
Як технічно реалізовано обрання джерела фінансування


У системі Прозорро з 1 листопада 2019 року з'явилось поле “Джерело фінансування”.

Відповідно Замовники зазначають джерело фінансування закупівлі. Детальніше про те, які є джерела фінансування Ви можете прочитати в нашій статті: Поле «Джерело фінансування». Плани з реалізації

Коли необхідно зазначити джерело фінансування

Інформація про джерело фінансування має бути в:

 • формі оголошення про проведення відкритих торгів та конкурентного діалогу;
 • повідомленні про намір укласти договір;
 • повідомлені про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури;
 • звіті про виконання договору;
 • звіті про укладені договори.

В системі Ви джерело фінансування зазначається при створенні річного плану. В усі інші форми, такі як: оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, звіт про виконання договору, звіт про укладений договір ця інформація буде підтягуватись автоматично.

Важливо! Для того, щоб в звіт про укладений договір підтягнулась інформація про джерело фінансування  необхідно зв'язати план закупівлі та звіт про укладений договір. Детальніше про це за посиланням.

Чому джерело фінансування необхідно зазначати в плані

Річний план закупівлі є повідомленням ринку про те, що буде проводитись закупівля. Саме в річному плані Замовник визначає основні параметри закупівлі, такі як код ДК 021:2015, очікувана вартість тощо. 

Відповідно саме на етапі формування річного плану буде правильним повідомити ринок про те, з яких джерел Замовник буде оплачувати придбання товару/роботи/послуги. 

Якщо Ви будете створювати річний план після 1 листопада 2019 року, то Вам необхідно буде в річному плані зазначити джерело фінансування.

Зазначте джерело фінансування в річних планах, що створені до 1 листопада 2019 року

Замовнику після 1 листопада 2019 року при створенні закупівлі, якщо вона буде зв'язана з річним планом, буде в особистому кабінеті сповіщення про те, що спочатку необхідно внести зміни в річний план закупівлі. 

Тож спочатку необхідно буде внести зміни в річний план закупівлі, зазначити там джерело фінансування, а вже потім перейти/повернутись до створення оголошення про закупівлю. 

Також не забудьте зазначити інформацію про внесення змін в річний план в протоколі ТК/УО. 

Наприклад, при прийнятті рішення Тендерним комітетом про проведення процедури закупівлі одразу можете зазначити, що вносите зміни в річний план та додаєте інформацію про джерело фінансування.

Важливо! Джерело фінансування необов’язково зазначати при проведенні спрощеної закупівлі, проте, якщо Ви зв’язали спрощену процедуру закупівлі з річним планом, то Вам необхідно буде зазначити джерело фінансування в плані закупівлі.

Як технічно реалізовано вказання джерела фінансування

При створенні плану закупівлі у Вас є можливість обрати джерело фінансування з випадаючого списку. Вам будуть доступні для заповнення такі поля:

 • джерело фінансування - обрати з випадаючого списку

 • опис

 • сума 

 • валюта

Приклад показаний на малюнку нижче

Серед переліку Джерел фінансування у Вас буде можливість обрати “Інше”, якщо жодне з джерел фінансування Вам не підходить. Коли Ви оберете “Інше”, то поле “Опис” стане обов’язковим для заповнення і в ньому Ви повинні будете зазначити джерело фінансування.

Якщо у Вас закупівля фінансується з різних джерел, то Ви зазначаєте кілька джерел фінансування і відповідно по кожному зазначаєте суму, валюту тощо. Під час зазначення інформації в разі визначення декількох джерел фінансування:

 • загальна сума всіх джерел фінансування повинна дорівнювати очікуваній вартості закупівлі

 • валюта скрізь має бути однаковою.


Можливо, вас також зацікавить:
Конкурентний діалог вже в продуктиві
25.10.2016
У системі Prozorro тепер є можливість використовувати таку процедуру, як Конкурентний діалог
Тепер в bi.prozorro.org можна перевірити Постачальника по різних реєстрах
14.07.2017
Подивитись інформацію про постачальника з різних реєстрів лише в один клік - на сайті bi.prozorro.org.
Довідку з "податкової" можна отримати в електронному вигляді
10.05.2017
Довідку ДФС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) для участі в публічних закупівлях переведено в електронний вигляд.
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.