Який тип закупівлі зазначити в річному плані

Лілія Кулик 08.11.2019
планування річний план реєстрація у системі процедури
версія
для друку
Як уникнути помилок при створенні річного плану закупівель

Сутність планування закупівель
Коли Замовники неправильно обирають процедуру закупівлі 
Відкриті торги чи відкриті торги з публікацією англійською мовою?
Допорогова процедура закупівлі чи звіт про укладений договір?

Сутність планування закупівель

Планування - це етап, що передує етапу проведення закупівлі. Планування закупівель здійснюється для того, щоб сповістити ринок про те, що Замовник буде проводити закупівлю певного товару/роботи/послуги на визначену суму та за певною процедурою закупівлі.

Під час аналізу закупівель Замовників з’ясувалось, що часто Замовники обирають не той тип процедури за якою будуть потім проводитимуть закупівлю. Загально про те, який тип процедури Замовник може обрати можна прочитати в статті: Види закупівель. Яку процедуру обрати.

Коли Замовники неправильно обирають процедуру закупівлі 

Особливо часто неправильно зазначають тип процедури в плані коли:

  • замість відкритих торгів з публікацією англійською мовою обирають просто відкриті торги

  • замість переговорної процедури закупівлі скороченої обирають просто переговорну процедуру закупівлі

  • замість звіту про укладений договір обирають допорогову закупівлю.

Тож давайте визначимо чи може Замовник зазначити в плані не ту процедуру закупівлі, яку буде проводити.

Відкриті торги чи відкриті торги з публікацією англійською мовою?

Через це виникають певні проблеми, адже якщо Замовник буде робити зв’язку план-тендер, то він повинен буде оголосити саме той тип процедури, який зазначив в річному плані. І якщо в плані буде зазначено відкриті торги, то у Замовника не буде можливості оголосити по цьому плану відкриті торги з публікацією англійською мовою. А значить спочатку доведеться зміни в план, а вже потім оголошувати закупівлю. Тож щоб уникнути такої ситуації - зазначайте одразу в плані правильну процедуру закупівлі.

Допорогова процедура закупівлі чи звіт про укладений договір?

Це ще один частий випадок, коли Замовник в плані неправильно обирає тип закупівлі. І тут на перший погляд Замовнику може здатись, що ситуація простіша, адже на допорогах можна не робити зв’язку план-тендер, а значить не потрібно буде змінювати тип процедури в плані. Проте це не так. 

По-перше, згідно Наказу № 490 Замовник має в звіті про укладений договір зазначати джерело фінансування закупівлі. Для того, щоб джерело фінансування закупівлі відобразилось в звіті, необхідно зазначити його в річному плані та зробити зв’язку план-тендер. А якщо Ви робите зв’язку план-тендер, то потрібно, щоб тип закупівлі в плані та закупівлі співпадав.

Схематично це можна зобразити так

тип закупівлі

Тож, Замовнику необхідно правильно зазначити тип закупівлі в плані, щоб не порушити вимоги Наказу № 490.


Сподобалось 8
Не сподобалось 12
Поділитися:

Коментарі

Наталія
Як тоді провести зв'язок з планом, якщо зв’язати є можливість тільки один договір з одним планом. Якщо умова зв’язок з планом для звітів про укладені договори є опційною, тобто необов’язковою, то виходить, що обов’язковий пункт такий, як джерело фінансування, перебачений наказом № 490, в звіті не з’явиться, що є теж порушенням. Виходить, що зв'язок з планом потрібний.
Ліля
Наталія, так, Ви все вірно розумієте. без зв'язки плану та звіту джерело фінансування не з'явиться
Тетяна
Доброго дня, Лілія. Порекомендуйте як вірно зробити у випадку якщо предмет закупівлі 30230000-0 . Процедура закупівлі - Звіт про укладання договору. Джерело фінансування завжди кошти Державного бюджету. Предмет закупівлі ділити заборонено, а кількість договорів і що саме буде придбано за рік передбачити неможливо.
Ліля
Тетяна, в такому разі найкраще кожен раз робити новий пункт плану перед кожною закупівлею. Адже у Вас немає можливості прив'язати до одного плану декілька звітів
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.