10.04.2020 ДП "Прозорро"

Конкурентний діалог

Умови застосування і етапи конкурентного діалогу

Коли можна проводити конкурентний діалог

Ви можете застосувати дану процедуру за умов:

 • якщо Ви не можете визначити умови закупівлі (технічні, якісні характеристики) і для прийняття рішення необхідні переговори;
 • якщо предметом закупівлі є послуги (юридичні, консультаційні, розробка програмного забезпечення тощо), визначення вимог до яких потребує переговорів.

Процедура конкурентного діалогу складається з двох етапів:

 • 1 етап - для визначення технічних умов. Тобто на підставі запропонованих рішень Постачальників та проведених з ними переговорів, Ви можете сформулювати предмет закупівлі та технічні вимоги до нього.
 • 2 етап - проходить сам аукціон на пониження і визначається переможець.

1 етап конкурентного діалогу

Тож давайте подивимося спочатку на те, як проходить перший етап конкурентного діалогу (на малюнку).

1 етап конкурентного діалогу
При створенні оголошення у Вас буде можливість обрати вид процедури. В залежності від очікуваної вартості закупівлі Ви маєте обрати конкурентний діалог або конкурентний діалог з публікацією англійською мовою (якщо очікувана вартість закупівлі перевищує 133 тис євро для товарів та послуг і 5150 тис євро для робіт).

Тож спочатку Ви публікуєте оголошення про проведення конкурентного діалогу. З дня публікації оголошення до кінцевого терміну подання пропозицій для участі в 1 етапі процедури конкурентного діалогу має бути не менше 30 днів.

Постачальникам пропонується подати тендерну пропозицію, у якій надається:

 • інформація про відповідність Постачальника кваліфікаційним критеріям;
 • відповідність вимогам, визначеним Замовником;
 • опис рішення про закупівлю без зазначення ціни.

Після закінчення терміну подання тендерних пропозицій вся інформація, зазначена в пропозиціях Постачальників, розкривається для публічного доступу, крім інформації з описом рішення про закупівлю, яка розкривається лише Вам.

Якщо до участі в процедурі закупівлі подано менше 3 пропозицій, то Замовник має відмінити торги.

Якщо пропозицій було подано 3 або більше, то Ви переходите до розгляду пропозицій Постачальників на відповідність вимогам, встановленим у тендерній документації. Ви оцінюєте пропозиції, і по кожній пропозиції Ви маєте прийняти рішення:

 • відхилити (обґрунтувавши, чому);
 • допустити/запросити до переговорів.

Після того, як ви оцінили всі пропозиції і поставили відповідний статус до кожної з них, натискаєте кнопку “Сформувати протокол розгляду пропозицій”. Коли Ви сформували протокол, у Вас більше немає можливості змінити статус по комусь із Постачальників. Після цього система самостійно розсилає повідомлення Постачальникам про запрошення до переговорів або про відхилення їх пропозиції.

Якщо Ви допустили до переговорів менше 3 постачальників, то Ви повинні відмінити процедуру із зазначенням причини “До переговорів допущено менше 3 пропозицій”.

Переговори ведуться офлайн (без участі Системи) з кожним Постачальником окремо, додатково можуть проводитися спільні зустрічі з усіма Постачальниками.

Після проведених переговорів Ви, нарешті визначившись з вимогами до предмету закупівлі, вносите зміни до тендерної документації щодо технічних вимог та вимог до якості предмета закупівлі.

Протягом 5 днів після формування та публікації протоколу розгляду пропозицій Ви не можете оголосити початок 2 етапу конкурентного діалогу. Цей час дається на оскарження рішення допуску/недопуску до 2 етапу конкурентного діалогу.
Перед 2 етапом Ви не можете змінити такі поля:
 • підтип процедури “Відкриті торги” чи “Відкриті торги з публікацією англ. мовою”;
 • очікувана вартість закупівлі;
 • нецінові показники;
 • гарантія.

2 етап конкурентного діалогу

В якій формі проходитиме 2 етап конкурентного діалогу, залежить від вартості Вашої закупівлі.

Якщо вартість закупівлі менше 133 тис євро для товарів і послуг (5 150 тис грн для робіт), то Ви проводите 2 етап подібно правилам процедури відкриті торги ("українські").

Якщо більше зазначених сум, то подібно правилам процедури відкриті торги з публікацією англійською мовою.

Зі схемою проведення можна ознайомитися на малюнку:

2 етап конкурентного діалогу

Участь у цьому етапі беруть лише Постачальники, яких Ви запросили на попередньому етапі після діалогу.

Далі, вже за результатами проведеного аукціону, Ви визначаєте переможця і підписуєте з ним договір.


конкурентний діалог, процедури, процедура,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.