З чого почати роботу в системі Prozorro?

ДП "Прозорро" 30.08.2017
реєстрація у системі ЕЦП тендерний комітет річний план архівні матеріали майданчики
версія
для друку
Все, що потрібно зробити Замовнику, щоб працювати в системі Prozorro.

1. Зареєструйтесь та підпишіть Договори з Майданчиком (краще з декількома).

Чому декілька Майданчиків? Майданчики відрізняються між собою інтерфейсом (зовнішнім виглядом Кабінетів) та додатковими сервісами. Ви маєте можливість зареєструватися на всіх Майданчиках, протестувати (наприклад, оголосивши на кожному з Майданчиків Закупівлю*) та обрати Майданчик, на якому Ви в подальшому будете працювати. Також у випадку, якщо, наприклад, Майданчик на якому Ви працюєте, з технічних причин не працює, є можливість швидко перейти на інший Майданчик і на ньому оголосити нову закупівлю.

Інформація про Майданчики, через які Ви можете оголошувати закупівлі, доступна за посиланням  http://www.prozorro.gov.ua/majdanchiki-prozorro або https://prozorro.gov.ua/→ Замовнику → Зареєструватись.

Ви не дублюєте одну й ту ж саму Закупівлю на декількох Майданчиках.

2. Затвердьте положення про тендерний комітет (у минулому - Комітет з конкурсних торгів).

Положення про ТК є внутрішнім документом, тому Ви маєте можливість складати його відповідно до специфіки організації. Можете орієнтуватись на примірне положення, затверджене Наказом МЕРТ від 30.03.2016 № 557 «Про затвердження примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)».


3. Отримайте електронний цифровий підпис (ЕЦП) для особи, яка відповідатиме за публікацію інформації на Майданчику віді мені Вашої організації.

Пам'ятайте, що Ви можете оголошувати тендери в системі ProZorro лише з використанням ЕЦП.

ЕЦП мають отримати особа (або особи), яка буде відповідальною за публікацію інформації від імені Вашого підприємства (установи) на Майданчику. Такою особою може бути голова, секретар тендерного комітету чи Уповноважена особа. Обов'язком цієї людини буде публікація інформації на Майданчику та внесення змін до нього. Пам'ятайте, що відповідно до статті 10 Закону відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі, несуть голова та секретар тендерного комітету або Уповноважена особа (особи).

Якщо у особи, що відповідатиме за публікацію інформації з Prozorro, вже є ЕЦП, то отримувати новий електронний цифровий підпис їй необов'язково, можна використовувати вже наявний підпис (наприклад, ЕЦП для сервісу E-data, «M.E.Doc» та інші). Проте, перш ніж це робити, перевірте, чи підтримує Ваш Майданчик електронний підпис даного АЦСК (Акредитованого центру сертифікації ключів).

Якщо у Вас ще немає ЕЦП, можемо порекомендувати звернутись, наприклад, до Державної Фіскальної Служби для його отримання (подробиці:  http://acskidd.gov.ua/r_kor).

Кожен співробітник, який буде відповідати за публікацію оголошень, повинен мати свій підпис. Тож заздалегідь подбайте про ЕЦП для людини, яка буде замінювати відповідальну особу у разі відпустки, лікарняного або звільнення відповідальної особи.


4. Затвердьте річні плани та завантажте плани на Майданчику.

Перед початком проведення закупівлі Ви маєте спланувати свою закупівлю, а саме: внести цю закупівлю в річний план закупівель чи додаток до річного плану, затвердити цей план рішенням тендерного комітету та опублікувати його протягом 5 днів з дня затвердження в електронній системі закупівель.


5. Не забудьте закрити кабінет Замовника на порталі tender.me.gov.ua.

Але не раніше, ніж усі процедури по старому Закону будуть завершені - тобто вся необхідна звітність вже розміщена на порталі.

Якщо Ви користувались додатковим платним сервісом на сайті tender.me.gov.ua “Кабінет Замовника”, завершили всі процедури за Законом України “Про здійснення державних закупівель” (нагадаємо, що процедура завершується публікацією звіту “Про виконання договору”) і в подальшому не плануєте користуватися даним сервісом, то Ви маєте розірвати відповідні договори, укладені з ДП "Зовнішторгвидав України".


Якщо Ви маєте бажання обговорити зміст даного ресурсу чи поставити запитання за цією темою - перейдіть, будь ласка, на Форум.

Можливо, вас також зацікавить:
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ СТАТЕЙ
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.
Не змогли знайти потрібну інформацію?
Ми допоможемо!
Дякуємо, ми зв'яжемося з вами
найближчим часом