29.01.2020 Лілія Кулик

Хто має проводити спрощені закупівлі з 19 квітня 2020 року

Хто відповідальний за проведення спрощених закупівель відповідно до нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі"

19 квітня 2020 року вводиться в дію нова редакція Закону України “Про публічні закупівлі”. Одне з питань, яке зараз цікавить Замовників, хто ж має з 19 квітня проводити спрощені закупівлі. Давайте розберемось.

Згідно зі статтею 11 нової редакції Закону відповідальною за організацію та проведення, зокрема спрощеної закупівлі є уповноважена особа.

Водночас прикінцевими та перехідними положеннями розділу Х нової редакції Закону зазначено, що до 1 січня 2022 року замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель.

Процедурами закупівель у відповідності до статті 13 нової редакції Закону є: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі.

З огляду на викладене, нова редакція Закону розмежовує, у тому числі в часі, функції уповноваженої особи і тендерного комітету в частині їх відповідальності за організацію закупівельної діяльності замовника.

Відповідальним за організацію та проведення 


Тобто з 19 квітня 2020 проводити спрощені закупівлі має уповноважена особа. Також варто зауважити, що Закон не забороняє члену тендерного комітету бути уповноваженою особою.

Також Ви можете прочитати про це в роз'ясненні Мінекономіки за посиланням.

Уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення.

У разі визначення кількох уповноважених осіб розмежування їх повноважень та обов’язків визначається рішенням замовника та може бути прописано в Положенні про тендерний комітет та уповноважену особу.

Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.

Ну і не зайвим буде нагадати, що Замовник не може укласти договір з ФОПом на проведення закупівель та визначити його уповноваженою особою. 

уповноважена особа, Закон України про публічні закупівлі,

Коментарі

Людмила
Чи може бути бухгалтер уповноваженою особою по спрощених закупівлях без досвіду роботи у публічних закупівлях?
Ліля
Людмила, так, може. Детальніше про це Ви можете прочитати в нашій новій статті: https://infobox.prozorro.org/articles/upovnovazhena-osoba-v-novomu-zakoni-vidpovidi-na-pitannya
Катерина
якщо секретар ТК призначений УО. Чи може працювати у тому ж кабінеті? ще цікавить питання накладання ЄЦП, уповноаважена особа повинна мати свій?
Олексій
Якщо наразі всі закупівлі підписуються елекртонним підписом керівника, з 19.04.2020 в УО має бути влесний підпис?
Ліля
Олексій, так, уповноважена особа повинна мати власний підпис. При цьому не простопідпис, як фізичної особи, а підпис з прив'язкою до організації
Тетяна
Якщо на підприємстві декілька УО - вони ділять один особистий кабінет на електронному майданчику?
Юлія
Підскажіть будь ласка, чи може бути у комунальному підприємстві дві уповноважені особи?
Ліля
Юлія, звісно. З цього приводу обмежень немає. Замовник сам обирає, скільки йому потрібно УО для закупівель
Юлія
З попередньої відповіді так і не стало зрозумілим чи може на комунальному підприємстві бути визначеними (наказом) відразу 2 особи відповідальними?????
Ліля
Юлія, Мені здавалось, що слово "звісно" якраз і говорить про те, що можна :) Так, звісно може бути 2 Уповноважених особи. При цьому не забудьте розмежувати їхні функції, тобто у них мають бути різні функції або вони мають проводити різні типи закупівель тощо
Олена
"Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.", а хіба протокол це не документ колегіальних органів і мінімум його мають підписати 2 особи?
Ліля
Олена, протокол це результат реєстрації в хронологічній послідовності інформації про дії, хід процесу. відповідно так і тут
Олена
Добрий день! Готуємо наказ про уповноважену особу і зразу виникло питання у фінансово-економічного департамента. В ст. 11 Закону так гарно прописано "шляхом покладення на працівника із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством" Де визначений розмір такої доплати? Згідно яких актів і Законів? Де це написано, оскільки для держорганів це все проблематично.
Ліля
Олена, законодавством про публічні закупівлі дане питання не врегульовано і не визначено розмір доплат.
Олександр
Хто має планувати та звітувати про закупівлі вартість яких менше 50000,00 грн, якщо створено і тендерний комітет і уповноважена особа?
оксана
Олександр, я думаю це треба в наказі і розмежувати. Наприклад, видатки по... планує уповноважена особа, а видатки по ,,, планує ТК. У нас поділ по різним КПКВК
Анастасія
з 19.04.2020 спрощені закупівлі -уповноважена особа процедури закупівель- уповноважена особа або тендерний комітет а як на рахунок придбання замовником товарів/робіт/послуг до 50тис.грн (звіт про укладений договір), хто відповідатиме за них ???
Ліля
Анастасія, буде проводити такі закупівлі той, кого Ви визначите. Тендерний комітет, уповноважена особа, не важливо. Ви можете визначити будь-кого з них
Елена
Ліля, Протокол – це документ, в якому фіксується хід об­говорення питань і рішення, прийняті колегіальними органами на зборах, нарадах, конференціях тощо. Ключевое слово - прийняті колегіальними органами, так причем же здесь уповноважена особа?
Людмила
Ліля, доброго дня! Дійсно, протоколи бувають різні і складаються вони у разі необхідності регламентувати або зафіксувати проведення будь яких дій, які відбуваються, відбуватимуться, або вже відбулися (технічні, технологічні, медичні, адміністративні, колегіальні тощо). У випадку, коли УО на своє-ж рішення має складати протокол виглядає як: "наче поспілкувався з умною людиною" та нагадує фразу із Райкінсьої репризи -"дайте мне справку, что мне нужна справка". Вибачте, але не втрималась.
Ліля
Елена, існують різні трактування цього поняття. Ви можете звернутись до уповноваженого органу з проханням роз'яснити Вам це поняття. Питання можна поставити за посиланням: http://me.gov.ua/InfoRez/CreateRequest?lang=uk-UA
Сергій
Ліля. Згідно нової редакції закону є вичерпні інструменти призначення уповноважених осіб. Питання1 чи можуть призначатися уповноваженні особи, без оплати їх праці, наказом керівника установи. якщо ні, то як розраховується ця оплата? Питання2. Його вже ставили раніше. Як бути із закупівлями до 50000тияч? Хто має за них відповідати?
Ліля
Сергій, це визначає Замовник
Ліля
Сергій, нормативно це не визначено, проте, можете скористатись цим ресурсом: https://cep.kse.ua/ Вводите там ЄДРПОУ вашого підприємства і цей ресурс, беручи до уваги скільки у Вас було закупівель в попередні періоди розрахує скільки УО вам потрібно та який відсоток доплати їм має бути
Ліля
Сергій, з приводу першого, якщо ця людина виконує якісь функції інші на підприємстві і Ви додаткову роботу на неї покладете (проведення спрощених), то це вже ваші справи з такою людиною, будете Ви їй доплачувати чи ні. Сфера публічних закупівель не регулює зарплати тощо. Стосовно закупівель до 50 тис, то це ваша справа, кого Ви визначите і на кого покладете такі зобов'язання, так і буде
Сергій
Ліля, стаття 11 п1 як призначається УО говорить що з відповідною доплатою. А є вже методика розрахунку цієї доплати?
Наталія
Чи може головний бухгалтер бути головою тендерного комітету в розумінні нового закону? Яка відповідальність керівника, якщо уповноважена особа не має вищої освіти (бакалавр)? Чи може голова тендерного комітету бути одночасно уповноваженою особою?
Ліля
Наталія, будь-хто з членів тендерного комітету можу бути Уповноваженою особою. Також немає обмежень з приводу посади УО. З приводу відповідальності по вашому питанню це не питання публічних закупівель
Світлана Василівна
Наталія, бакалавр - це вища освіта
Наталя
Якщо на підприємстві декілька УО, що кожний веде облік своїх протокольних рішень окремо? Ще питання-чи може секретар тендерного комітету бути УО?
Ліля Тімохіна
Наталя, саме так, у кожної УО свої протоколи. Секретар, як і будь-який інший член ТК може бути УО
Павло
То виходить, що уповноваженою особою може бути і голова тендерного комітету?
Тарас
Роз'ясніть, будь-ласка, останній абзац, щодо ФОП. ФОП не може приймати участь в закупівлях?
Олена
Чи може секретар ТК бути УО, та проводити спрощені закупівлі як УО, а все інше як секретар ТК?
Ірина
Ліля, яким чином розмежовуються функції? Наприклад секретар ТК (він же і УО на спрожені) відповідальний за оприлюднення інформації, а як УО повністю проведення спрощених закупівель (в тому числі і оприлюднення). Що мається на увазі розмежовувати функції?
Ліля
Олена, так, може. Головне розмежувати функції
Тетяна
Чи повинна Уповноважена особа відповідальна за Спрощені закупівлі з 19.04.2020 року пройти тестування для підтвердження рівня володіння необхідними знаннями в сфері публічних закупівель до 19.04.2020 року
Ліля
Тетяна, відповідь на ваше питання є в нашій статті https://infobox.prozorro.org/articles/upovnovazhena-osoba-v-novomu-zakoni-vidpovidi-na-pitannya