Хто має проводити спрощені закупівлі з 19 квітня 2020 року
19 квітня 2020 року вводиться в дію нова редакція Закону України “Про публічні закупівлі”. Одне з питань, яке зараз цікавить Замовників, хто ж має з 19 квітня проводити спрощені закупівлі. Давайте розберемось.
Згідно зі статтею 11 нової редакції Закону відповідальною за організацію та проведення, зокрема спрощеної закупівлі є уповноважена особа.
Водночас прикінцевими та перехідними положеннями розділу Х нової редакції Закону зазначено, що до 1 січня 2022 року замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель.
Процедурами закупівель у відповідності до статті 13 нової редакції Закону є: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі.
З огляду на викладене, нова редакція Закону розмежовує, у тому числі в часі, функції уповноваженої особи і тендерного комітету в частині їх відповідальності за організацію закупівельної діяльності замовника.
Відповідальним за організацію та проведення
Тобто з 19 квітня 2020 проводити спрощені закупівлі має уповноважена особа. Також варто зауважити, що Закон не забороняє члену тендерного комітету бути уповноваженою особою.
Також Ви можете прочитати про це в роз'ясненні Мінекономіки за посиланням.
Уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення.
У разі визначення кількох уповноважених осіб розмежування їх повноважень та обов’язків визначається рішенням замовника та може бути прописано в Положенні про тендерний комітет та уповноважену особу.
Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.
Ну і не зайвим буде нагадати, що Замовник не може укласти договір з ФОПом на проведення закупівель та визначити його уповноваженою особою.
Коментарі