Практичні запитання на тему планування

ДП "Прозорро" 07.02.2017
планування річний план предмет закупівлі закупівлі
версія
для друку

Запитання:

Що робити з закупівлями, які були оголошені до 17 січня 2017 року і предмет закупівлі в них був визначений за показником 3 або 5 цифри?

Відповідь:

Якщо це була понадпорогова закупівля і вона була оголошена до 17 січня 2017 року, то Замовник має право завершити її на тих умовах, які діяли на момент її оголошення. Так як, закон зворотної сили немає, то й зміни в Наказ № 454 від 17.03.2016 (далі - Наказ), які набули чинності 17 січня 2017 року ніяк не вплинуть на процедури, які були внесені в план та оголошені до цієї дати.

Інша справа з процедурою “Допорогова закупівля”. Допорогові закупівлі не регулюються Законом. Тому якщо допорогова закупівля була розпочата, але не завершилася (статус закупівлі на prozorro.gov.ua - Завершена) до набуття чинності змін в Наказ, тоді рекомендуємо її відмінити. Чому? В статті 2 Закону сказано, що Замовник може використовувати електронну систему з метою проведення відбору постачальника для укладення договору. Допорогова закупівля не є процедурою в розумінні Закону, вона є методом відбору постачальника, як, наприклад, переговори з Постачальником, з яким Замовник планує укласти прямий договір.

Після вступу в дію змін в Наказ, всі договори мають укладатись згідно вимог Наказу. Тож якщо Замовник не підписав договір про закупівлю (за результатами проведення допорогової закупівлі) до 17 січня, тоді підписання договору після 17 січня в якому предмет закупівлі буде визначено за показником 3 чи 5 цифри не відповідатиме вимогам Наказу МЕРТУ № 454 від 17.03.2016 «Про порядок визначення предмета закупівлі».


Запитання:

Що робити з річним планом закупівель на 2017 рік, який був створений та опублікований в системі і предмет закупівлі (по товарах) був визначений за показниками 3 та 5 цифри.

Відповідь:

Якщо Замовник визначив предмет закупівлі за показником 3 чи 5 цифри (а не 4) і не розпочав процедуру закупівлі (понадпорогову) до 17 січня 2017 року, то він має внести зміни в річний план закупівель і визначити предмет закупівель за показниками 4 знаку (згідно Наказу № 454 від 17.03.2016 «Про порядок визначення предмета закупівлі» зі змінами від 19.12.2016). Це можна зробити 2-ма шляхами: внести зміни в існуючу форму плану або видалити стару (як саме - відповідь нижче) і створити нову (в примітках можна зазначити, що це замість видаленої форми плану).


Запитання:

Як видалити вже існуючу форму плану?

Відповідь:

Плани закупівель не видаляються в прямому сенсі слова, вони залишаються в системі, але Замовник може “обнулити” необхідну форму плану і вона вважатиметься видаленою. Для цього необхідно в полі сума та кількість поставити 0 та накласти ЕЦП.


Запитання:

Чи потрібно вносити в план закупівель суму додаткової угоди (20 відсотків) до попередньому договорі (за минулий рік)

Відповідь:

Вичерпну відповідь на це запитання надано в листі Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”. В разі застосування частини 5 статті 36 Закону, тендерний комітет/уповноважено особа складає та затверджує річний план закупівель, які планує провести без врахування обсягів, що вказані в додатковій угоді до договору попереднього року. Тобто вартість додаткової угоди до договору попереднього року не враховується при плануванні закупівель на нинішній рік.

Детальніше з листом можна ознайомитись за посиланням.


Ситуація:

Доброго дня, відповідно до ст.2 Закону - "У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону."

Питання: Замовник повинен оприлюднювати окремо договір якщо його вартість більше 50 тис. грн чи оприлюднювати всі договори по одному предмету якщо їх вартість більше 50 тис. грн.

Наприклад: укладено 3 договори на закупівлю моркви. код наприклад 111100000-0, вартість кожного договору 30.0 тис. грн. чи повинні ми їх оприлюднювати, коли в ст.2 закону зазначено - вартість предмету закупівлі???

Відповідь:

Поріг в 50 тис грн стосується предмета закупівлі. Тобто, якщо при створенні Річного плану та додатку до нього Замовник планує на моркву витратити більше 50 тис грн, тоді він робить звіти на всі договори, що у нього є по моркві. Якщо у Замовника 3 договори по 30 тис. грн, тоді в нього має бути опубліковано 3 звіти по 30 тис. грн.


Ситуація:

Доброго дня. Ми в додаток до РПЗ закладаємо "Оплату пені та штрафів", чи треба її публікувати? Якщо так, то за яким кодом класифікатору?

Відповідь:

Предмет закупівлі (згідно Закону) - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких постачальникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). В річний план закупівель вносяться ті товари роботи і послуги (предмети закупівель), які закуповуватимуться організацією протягом року.

Пеня і штраф, згідно Цивільного Кодексу України є видами неустойки (стаття 549 ЦКУ). Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов"язання.

Тож оплата штрафу чи пені не є закупівлею в розумінні Закону, тому і вносити її в річний план не потрібно.

Така ж ситуація і з відшкодуванням, яке теж не є закупівлею і не вноситься в річний план.


Запитання:

Як правильно зазначити в системі коди класифікаторів при оголошенні капітального та поточного ремонтів?

Відповідь:

Поточний та капітальний ремонти мають трохи іншу процедуру зазначення CPV в системі, ніж інші предмети закупівлі. Якщо при закупівлі товарів, Ви, наприклад, обираєте необхідний код класифікатора і прописуєте окремо назву, то в поточному ремонті Замовник обирає у схемі CPV код "99999999-9" – «Не визначено»,далі зі списку інших ДК обираєте каталог "Спеціальні норми та інше", після вибору якого у Замовника з’являється можливість вводити предмет закупівлі вручну в текстовому полі.

А вже в текстовому полі Замовник зазначає, наприклад, поточний ремонт 5-го поверху будівлі за адресою вул. Бульварно-Кудрявська, 22 (45200000-9 Роботи, пов’язані з об’єктами завершеного чи незавершеного будівництва та об’єктів цивільного будівництва).

Зверніть увагу, що під час визначення предмета закупівлі по поточному ремонту Замовник зазначає у дужках предмет закупівлі відповідно до будь-якої цифри Єдиного закупівельного словника)

Під час визначення предмета закупівлі для робіт Замовник зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників другої – п"ятої цифр Єдиного закупівельного словника.


Якщо у Вас все ще залишились запитання стосовно визначення предмета закупівлі або будь-які інші питання зісфері публічних закупівель, запрошуємо Вас на наш Форум.

Там Ви зможете поставити запитання, поділитись власним досвідом вирішення того чи іншого питання.



Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.

Можливо, вас також зацікавить:
Порядок визначення предмета закупівлі
Замовнику 15.03.2018
Особливості визначення предмета закупівлі
Переговорна процедура закупівлі
Замовнику 14.02.2017
Все, що потрібно знати про переговорну процедуру
Планування закупівель
Замовнику 16.03.2018
Детально про всі етапи процесу планування закупівель та про види процедур
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ СТАТЕЙ
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.
Не змогли знайти потрібну інформацію?
Ми допоможемо!
Дякуємо, ми зв'яжемося з вами
найближчим часом