10.04.2020 ДП "Прозорро"

Планування закупівель. Відповіді на запитання

Запитання-відповіді щодо планування

Як видалити вже існуючу форму плану?

Відповідь:

Плани закупівель не видаляються в прямому сенсі слова, вони залишаються в системі, але Замовник може змінити статус плану на "Скасований"

Для скасування плану Ви маєте, зайшовши в потрібний вам план, натиснути кнопку "Скасувати рядок плану закупівлі". При цьому ви обов’язково повинні будете заповнити причину скасування. Після цього ви маєте підтвердити своє рішення накладанням УЕП.

Важливо! Цей статус є кінцевим та не передбачає можливості внесення змін. Тож уважно перевіряйте який план ви скасовуєте Чи потрібно вносити в план закупівель суму додаткової угоди (20 відсотків) по попередньому договорі (за минулий рік)?

Відповідь:

Вичерпну відповідь на це запитання надано в листі Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”. В разі застосування частини 6 статті 41 Закону, тендерний комітет/уповноважено особа складає та затверджує річний план закупівель, які планує провести без врахування обсягів, що вказані в додатковій угоді до договору попереднього року. Тобто вартість додаткової угоди до договору попереднього року не враховується при плануванні закупівель на нинішній рік.

Детальніше з листом можна ознайомитись за  посиланням.


Доброго дня, відповідно до ст.3 Закону "У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель."

Наприклад: укладено 3 договори на закупівлю моркви. Код наприклад 111100000-0, вартість кожного договору 10.0 тис. грн. чи повинні ми їх оприлюднювати???

Відповідь:

Поріг в 50 тис грн стосується предмета закупівлі. Тобто, якщо при створенні Річного плану та додатку до нього Замовник планує на моркву витратити не більше 50 тис грн, тоді він робить звіти на всі договори, що у нього є по моркві. Якщо у Замовника 3 договори по 10 тис. грн, тоді в нього має бути опубліковано 3 звіти по 10 тис. грн. 


Ситуація:

Доброго дня. Ми в Річний план закупівель закладаємо "Оплату пені та штрафів", чи треба її публікувати? Якщо так, то за яким кодом класифікатору?

Відповідь:

Предмет закупівлі (згідно Закону) -предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. В річний план закупівель вносяться ті товари роботи і послуги (предмети закупівель), які закуповуватимуться організацією протягом року.

Пеня і штраф, згідно Цивільного Кодексу України є видами неустойки (стаття 549 ЦКУ). Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов"язання.

Тож оплата штрафу чи пені не є закупівлею в розумінні Закону, тому і вносити її в річний план не потрібно.

Така ж ситуація і з відшкодуванням, яке теж не є закупівлею і не вноситься в річний план. Детальніше про це можна прочитати в листі Мінекономрозвитку

планування, річний план, предмет закупівлі, закупівлі,

Коментарі

Ira 2021-02-28 15:39:35
Доброго вечора. Скажіть будь ласка, якщо заклад уклав договір на харчування на 49 тис.грн. (за цим договором операції не проводили )але виникла потреба в розірванні цього договору. Чи можемо ми внести зміни у річний план та підписати новий договір на 49 тис. грн без проведення спрощеної процедури?
Христина 2020-06-11 11:59:09
Чи правомірно скасувати річний план внесений в систему до введення в дію змін до Закону і який не є використаний (немає договору)
Ліля 2020-06-11 15:18:52
Христина, звісно. Ви можете скасувати план або внести зміни до нього до моменту оголошення по ньому тендера