06.02.2017 ДП "Прозорро"

Планування закупівель. Відповіді на запитання

Запитання-відповіді щодо планування

Запитання:

Як видалити вже існуючу форму плану?

Відповідь:

Плани закупівель не видаляються в прямому сенсі слова, вони залишаються в системі, але Замовник може “обнулити” необхідну форму плану і вона вважатиметься видаленою. Для цього необхідно в полі сума та кількість поставити 0 та накласти ЕЦП.


Запитання:

Чи потрібно вносити в план закупівель суму додаткової угоди (20 відсотків) до попередньому договорі (за минулий рік)

Відповідь:

Вичерпну відповідь на це запитання надано в листі Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”. В разі застосування частини 5 статті 36 Закону, тендерний комітет/уповноважено особа складає та затверджує річний план закупівель, які планує провести без врахування обсягів, що вказані в додатковій угоді до договору попереднього року. Тобто вартість додаткової угоди до договору попереднього року не враховується при плануванні закупівель на нинішній рік.

Детальніше з листом можна ознайомитись за посиланням.


Ситуація:

Доброго дня, відповідно до ст.2 Закону - "У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону."

Питання: Замовник повинен оприлюднювати окремо договір якщо його вартість більше 50 тис. грн чи оприлюднювати всі договори по одному предмету якщо їх вартість більше 50 тис. грн.

Наприклад: укладено 3 договори на закупівлю моркви. код наприклад 111100000-0, вартість кожного договору 30.0 тис. грн. чи повинні ми їх оприлюднювати, коли в ст.2 закону зазначено - вартість предмету закупівлі???

Відповідь:

Поріг в 50 тис грн стосується предмета закупівлі. Тобто, якщо при створенні Річного плану та додатку до нього Замовник планує на моркву витратити більше 50 тис грн, тоді він робить звіти на всі договори, що у нього є по моркві. Якщо у Замовника 3 договори по 30 тис. грн, тоді в нього має бути опубліковано 3 звіти по 30 тис. грн.


Ситуація:

Доброго дня. Ми в додаток до РПЗ закладаємо "Оплату пені та штрафів", чи треба її публікувати? Якщо так, то за яким кодом класифікатору?

Відповідь:

Предмет закупівлі (згідно Закону) - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких постачальникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). В річний план закупівель вносяться ті товари роботи і послуги (предмети закупівель), які закуповуватимуться організацією протягом року.

Пеня і штраф, згідно Цивільного Кодексу України є видами неустойки (стаття 549 ЦКУ). Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов"язання.

Тож оплата штрафу чи пені не є закупівлею в розумінні Закону, тому і вносити її в річний план не потрібно.

Така ж ситуація і з відшкодуванням, яке теж не є закупівлею і не вноситься в річний план.


Якщо у Вас все ще залишились запитання стосовно визначення предмета закупівлі або будь-які інші питання зісфері публічних закупівель, запрошуємо Вас на наш Форум.

Там Ви зможете поставити запитання, поділитись власним досвідом вирішення того чи іншого питання.планування, річний план, предмет закупівлі, закупівлі,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.