Як редагувати річний план закупівлі

Лілія Кулик 20.06.2019
планування річний план підготовка тендеру
версія
для друку
Як вносити зміни до річного плану, як видаляти предмет закупівлі з плану та які документи потрібно необхідно затверджувати при плануванні

Процес планування закупівель

Згідно статті 5 Закону України "Про публічні закупівлі" закупівля здійснення відповідно до річного плану. Тож перш ніж оголосити процедуру закупівлі, Замовник має внести цю закупівлю до річного плану закупівлі. Річний план та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Тож, ви:

  • рішенням тендерного комітету/Уповноваженої особи затверджуєте річний план;
  • потім протягом 5 днів публікуєте його в системі Prozorro;
  • за потреби, можете вносити зміни до річного плану, якщо закупівля по них ще не була оголошена.

Як внести зміни в річний план закупівель

Уявімо ситуацію, що ви хочете провести відкриті торги. Ви вносите цю закупівлю в річний план. Але потім процедура у вас не відбувається, не прийшла достатня кількість постачальників на торги, ви відхилили всі пропозиції тощо. Відповідно Вам потрібно оголосити наступну процедуру закупівлі. 

І тут виникає питання, вносити зміни в існуючий рядок плану чи створити новий. В такому конкуретному випадку потрібно створити новий план, при цьому старий рядок плану у вас залишається в такому вигляді, як він і був, адже після того, як ви зв'язали цей план з тендером у вас немає можливості внести в нього зміни.

Під кожну процедуру має бути свій рядок плану

У вас немає можливості оголосити кілька процедур на підставі одного й того самого плану, навіть якщо закупівля по плану не відбулась.

Як внести зміни до річного плану

Наприклад, ви планували провести закупівлю та опублікувати звіт про договір про закупівлю укладений без використання електронної системи закупівель. Але потім, (до проведення закупівлі) вирішили провести допорогову закупівлю, тоді Ви можете змінили лише вид закупівлі закупівлі. Тобто, Ви на майданчику заходите в свій план, натискаєте "редагувати" та обираєте інший вид закупівлі, у даному випадку - «допорогова/спрощена закупівля».

Після цього в системі буде відображено вид закупівлі –  допорогова/спрощена закупівля.

Відповідні внесені зміни також будуть відображатися і на prozorro.gov.ua у розділі «Плани закупівель».

Як видалити позицію з річного плану закупівель

Уявімо ситуацію, що Ви планували купити якийсь товар, внесли цей товар в річний план, опублікували його, а потім зникла потреба в купівлі цього товару. Відповідно, Ви не будете проводити процедуру закупівлі і Вам потрібно видалити цей предмет закупівлі річного плану.

Наразі існує функціонал, який дозволяє скасувати рядок річного плану закупівель. 

Особливості планування та публікації річного плану

При публікації річного плану та змін до нього обов'язково має бути накладений УЕП/КЕП.

Також не забувайте зміни до річного плану затверджувати протоколом тендерного комітету/Уповноваженої особи. Це особливо важливо при редагуванні річного плану, адже історія змін до річного плану системою не зберігається, тобто всі будуть бачати лише оновлений Вами план і не буде зрозуміло, які саме зміни Ви вносили. В такому разі Вам стануть у нагоді протоколи ТК/УО, буде буде зазначено що на що змінювалось в річному плані. З прикладами Протоколів Тендерного комітету Ви можете ознайомитись за посиланням.

Також часто замовників турбує,  чи слід йому друкувати річні плани. Не потрібно, оскільки, уся інформація міститься у системі ProZorro. 

Можливо, вас також зацікавить:
Конкурентний діалог вже в продуктиві
25.10.2016
У системі Prozorro тепер є можливість використовувати таку процедуру, як Конкурентний діалог
Тепер в bi.prozorro.org можна перевірити Постачальника по різних реєстрах
14.07.2017
Подивитись інформацію про постачальника з різних реєстрів лише в один клік - на сайті bi.prozorro.org.
Довідку з "податкової" можна отримати в електронному вигляді
10.05.2017
Довідку ДФС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) для участі в публічних закупівлях переведено в електронний вигляд.
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.