Як редагувати річний план закупівлі

Лілія Кулик 20.06.2019
планування річний план підготовка тендеру
версія
для друку
Як вносити зміни до річного плану, як видаляти предмет закупівлі з плану та які документи потрібно необхідно затверджувати при плануванні

Процес планування закупівель
Як внести зміни в річний план закупівель
Як внести зміни в додаток до річного плану
Як видалити позицію з річного плану закупівель
Особливості планування та публікації річного плану

Процес планування закупівель

Згідно статті 5 Закону України "Про публічні закупівлі" закупівля здійснення відповідно до річного плану. Тож перш ніж оголосити процедуру закупівлі, Замовник має внести цю закупівлю до річного плану закупівлі або ж додатку до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Тож, Ви:

  • рішенням тендерного комітету/Уповноваженої особи затверджуєте річний план чи додаток до нього;
  • потім протягом 5 днів публікуєте його в системі Prozorro;
  • за потреби, можете вносити зміни до річного плану/додатку до річного плану.

Як внести зміни в річний план закупівель

Уявімо ситуацію, що Ви хочете провести відкриті торги. Ви вносите цю закупівлю в річний план. Але потім процедура у Вас не відбувається, не прийшла достатня кількість постачальників на торги, ви відхилили всі пропозиції тощо. Відповідно Вам потрібно оголосити наступну процедуру закупівлі. 

І тут виникає питання, вносити зміни в існуючий рядок плану чи створити новий. Ми радимо в такому конкуретному випадку створити новий, при цьому старий рядок плану Ви залишаєте в такому вигляді, як він і був, тобто, не обнуляєте його. 

Під кожну процедуру має бути свій рядок плану

Тобто, не потрібно оголошувати кілька процедур на підставі одного й того самого плану, просто вносячи в нього зміни.

Також в системі Prozorro планується прив'язати процедуру закупівлі до плану, відповідно після цього у Замовника не буде навіть технічної можливості оголосити декілька закупівель на підставі одного рядка плану.

Як внести зміни в додаток до річного плану

Якщо Ви планували провести закупівлю та опублікувати звіт про укладений договір. Але потім вирішили провести допорогову процедуру закупівлі, тоді Ви можете змінили лише тип процедури закупівлі. Тобто, Ви на майданчику зоходите в свій план, натискаєте "редагувати" та обираєте інший тип процедури, у даному випадку - «допорогова закупівля».

Після цього в системі буде відображено тип процедури –  допорогова закупівля.

Відповідні внесені зміни також будуть відображатися і на prozorro.gov.ua у розділі «Плани закупівель», у графі – «Додаток до плану». 

Як видалити позицію з річного плану закупівель

Уявімо ситуацію, що Ви планували купити якийсь товар, внесли цей товар в річний план, опублікували його, а потім зникла потреба в купівлі цього товару. Відповідно, Ви не будете проводити процедуру закупівлі і Вам потрібно видалити цей предмет закупівлі річного плану.

Наразі існує функціонал, який дозволяє скасувати рядок річного плану закупівель. 

Особливості планування та публікації річного плану

При публікації річного плану та додатку до річного плану та змін до них обов'язково має бути капладений ЕЦП/КЕП.

Також не забувайте зміни до річного плану затверджувати протоколом тендерного комітету/Уповноваженої особи. Це особливо важливо при редагуванні річного плану, адже історія змін до річного плану системою не зберігається, тобто всі будуть бачати лише оновлений Вами план і не буде зрозуміло, які саме зміни Ви вносили. В такому разі Вам стануть у нагоді протоколи ТК/УО, буде буде зазначено що на що змінювалось в річному плані чи додатку до річного плану. З прикладами Протоколів Тендерного комітету Ви можете ознайлмитись за посиланням.

Також часто замовників турбує,  чи слід йому друкувати річні плани. Не потрібно, оскільки, уся інформація міститься у системі ProZorro. 

Можливо, вас також зацікавить:
СЕРВІС .007. Тепер на prozorro.gov.ua можна перевірити оплату за договором
21.07.2016
Нова можливість на www.prozorro.gov.ua - "Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)" за договором
Конкурентний діалог вже в продуктиві
25.10.2016
У системі Prozorro тепер є можливість використовувати таку процедуру, як Конкурентний діалог
Довідку з "податкової" можна отримати в електронному вигляді
10.05.2017
Довідку ДФС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) для участі в публічних закупівлях переведено в електронний вигляд.
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.