Як подивитись в Prozorro інформацію про відсутність податкової заборгованості

Лілія Кулик 29.10.2019
стаття 17 Кваліфікація і оскарження замовник
версія
для друку
Інформацію про наявність чи відсутність у Постачальника податкової заборгованості можна подивитися в системі Prozorro

Згідно частини 3 статті 17 Закону України про публічні закупівлі Замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

Основне в цьому реченні “Замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі”, тобто лише може, але не зобов’язаний. Якщо у Постачальника наявна податкова заборгованість, то Ви його можете й не відхиляти.

На підставі спільного Наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та Міністерства фінансів України від 17.01.2018  № 37/11 “Про затвердження Порядку взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України (далі ДФС) щодо обміну інформацією про відсутність або наявність заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи Державної фіскальної служби України, в учасника процедури закупівлі” (далі - Наказ № 37/11) проведена інтеграція електронної системи публічних закупівель та Державної податкової  служби (раніше Державна фіскальна служба України).  Завдяки цьому інформацію про наявність чи відсутність у постачальника податкової заборгованості можна подивитись в системі Prozorro.

Тобто не потрібно просити у Постачальника довідку про відсутність податкової заборгованості, достатньо просто подивитись цю інформацію в Prozorro.

Далі поговоримо про те, в який процедурах наявний такий функціонал та як він працює.

В яких процедурах закупівлі буде формуватись довідка з ДПС

Ні, даний функціонал реалізований тільки для таких процедур закупівлі, як:

  • Відкриті торги;

  • Відкриті торги з публікацією англ.мовою;

  • Переговорна процедура для потреб оборони;

  • Конкурентний діалог (2-ий етап);

  • Конкурентний діалог з публікацією на англ. мові (2ий етап);

  • Відкриті торги для закупівлі енергосервісу);

  • Укладання рамкової угоди

Як Ви можете побачити, даного функціоналу немає в допорогових процедурах закупівлі, переговорній процедурі закупівлі та першому етапі конкурентного діалогу.

Коли формується довідка про відсутність податкової заборгованості в Prozorro

Як це працює. Після формування повідомлення про намір укласти договір системою направляється запит в Державну податкову службу України. За результатами цього запиту системою формується"Квитанція №1 з ДФС про відсутність заборгованості". Цю квитанцію Ви можете переглянути, натиснувши на фразу “Документи”, як це показано на малюнку нижче.


Але квитанція № 1 ще не дає інформацію про відсутність чи наявність податкової заборгованості Постачальника. Ця квитанція просто повідомляє про те, що запит на отримання інформації з ДФС був надісланий системою. В цій квитанції буде вказаний час відправки запиту, результат відправки та повідомлення про необхідність почекати Квитанцію 2 в якій власне і буде інформація.

Квитанція № 2 з ДФС з’явиться через певний час. Згідно пункту 8 Інструкції, що затверджена Наказом № 37|11 відповідь на запит формується ДФС автоматично програмними засобами та передається до електронної системи закупівель не пізніше 18:00 наступного робочого дня з дня отримання запиту (крім вихідних та святкових днів). 

Якщо 29.10.2019 до 16:00 сформувалась квитанція №1 (тобто надісланий запит в ДПС), то квитанція № 2 має бути опублікована не пізніше, ніж 30.10.2019 до 18:00.
Проте, мова йде тільки про робочі дні. Тобто, якщо завтра буде вихідний, то квитанція № 2 має з’явитись не пізніше ніж о 18:00 наступного робочого дня. 

Якщо запит в ДФС був надісланий системою 29.10.2019  після 16:00, то квитанція №2 буде сформована протягом 2 наступних робочих днів. Тобто, кінцевий строк, коли має сформуватись квитанція - 31.10.2019 до 18:00.

Як переглянути довідку про відсутність податкової заборгованості в Прозорро

Довідка опублікована в документах Переможця тендеру. Ви можете переглянути цю інформацію в двох форматах:

- ПДВ;

- xml.

Для того, щоб переглянути довідку в ПДФ форматі достатньо просто натиснути на блакитний напис "Інформація (Квитанція №2) з ДФС про відсутність заборгованості", як це показано на малюнку нижче і тоді Ви побачите довідку в табличному вигляді, де будуть дані вашого Переможця та інформація про наявність/відсутність в нього податкової заборгованості.Другий варіант перегляду інформації - перегляд xml-файлу. Для перегляду інформації в підписаному файлі  “Інформація (Квитанція №2) з ДФС про відсутність заборгованості” необхідно натиснути “Завантажити підписаний файл .p7s

Далі на сайті https://czo.gov.ua/verify відкрити завантажений файл і натиснути “Зберегти”.Відкрийте збережений файл (це можна зробити в будь-якому текстовому редакторі типу "Блокнот",  WordРad" тощо) і перевірте інформацію, вказану в полі “R0401G1S” (Позначка про відсутність / наявність заборгованості), як це показано на малюнку нижче.


Якщо в даному полі вказано:

0 – відсутня заборгованість; 
1 – наявна заборгованість

Якщо дане поле не заповнене, потрібно дивитися інформацію в полі “R0301G1S” (Результат обробки запиту):

0 – надано інформацію про відсутність/ наявність заборгованості
1 – учасник процедури закупівлі  за вказаним у запиті кодом згідно з ЄДРПОУ/ реєстраційним номером облікової картки платника податків або серією (за наявності) та номером паспорта на обліку в органах ДФС не перебуває;
2 – учасника процедури закупівлі знято з обліку у контролюючих органах;
3 – учасник процедури закупівлі за вказаним у запиті кодом згідно з ЄДРПОУ не є юридичною особою;

Що це дає Замовнику. Тепер Замовник може не вимагати, а Постачальник може не надавати довідку з ДФС про відсутність податкової заборгованості, адже вся ця інформація тепер є в системі і формується системою автоматично.

Можливо, вас також зацікавить:
Конкурентний діалог вже в продуктиві
25.10.2016
У системі Prozorro тепер є можливість використовувати таку процедуру, як Конкурентний діалог
Тепер в bi.prozorro.org можна перевірити Постачальника по різних реєстрах
14.07.2017
Подивитись інформацію про постачальника з різних реєстрів лише в один клік - на сайті bi.prozorro.org.
Довідку з "податкової" можна отримати в електронному вигляді
10.05.2017
Довідку ДФС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) для участі в публічних закупівлях переведено в електронний вигляд.
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.