Прекваліфікація в Прозорро: особливості проведення

Лілія Кулик 04.09.2019
Кваліфікація і оскарження тендер замовник постачальник
версія
для друку
Зміни в прекваліфікації в Прозорро та яку проблему це вирішило при оскарженні закупівель в Прозорро

Що таке прекваліфікація
Як проходить прекваліфікація
Яку проблему вирішила нова реалізація проведення прекваліфікація


Що таке прекваліфікація

Прекваліфікація - це розгляд пропозицій Постачальників на відповідність технічним вимогам, кваліфікаційним критеріям та відсутність підстав для відмови в участі згідно ст. 17 Закону України ”Про публічні закупівлі” (далі - Закон) під час проведення процедури закупівлі.

Етап прекваліфікації є у таких типів процедур в Прозорро:

  • відкриті торги з публікацією англійською мовою;

  • Конкурентний діалог (перший етап)

  • Конкурентний діалог з публікацією англійською мовою (перший та другий етап)

  • відкриті торги на закупівлю енергосервісу

  • рамкова угода

Як проходить прекваліфікація

На етапі прекваліфікації Замовник розглядає тендерні пропозиції Постачальників та має підтвердити відповідність кожного Постачальника технічним вимогам, кваліфікаційним критеріям та відсутність підстав для відмови в участі згідно ст. 17 Закону України ”Про публічні закупівлі”. Відповідно по кожному Постачальнику Замовник має прийняти рішення та обрати в системі одну з двох опцій:

  • допустити до аукціону (другого етапу);

  • відхилити пропозицію.

До участі в аукціоні допускаються лише ті Постачальники, які відповідають усім вимогам і по яких Вами було прийнято рішення "допустити до аукціону".
Також у Замовника є можливість вручну вписати у відповідне поле причину відхилення кожного Постачальника по якому він приймає рішення “Відхилити пропозицію”. Це допомагає Постачальникам зрозуміти, яка саме невідповідність була в їхній тендерній пропозиції. Після заповнення всіх необхідних полів Замовник завершує розгляд пропозицій, натиснувши кнопку “Сформувати протокол розгляду пропозицій”.

Після цього системою автоматично формується протокол розгляду пропозицій на веб-порталі prozorro.gov.ua. 

Під час проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою після формування Протоколу розгляду починається період оскарження, згідно статті 18 Закону України “Про публічні закупівлі”.

Важливо! У Замовників немає можливості підвантажити будь-який документ до свого рішення по кожному Постачальнику.

Яку проблему вирішила нова реалізація проведення прекваліфікація

Неможливість підвантажити документи до рішення по кожному постачальнику вирішує питання, яке виникало раніше.

Згідно абзацу 3 частини 2 статті 18 Закону Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначення відповідності учасників кваліфікаційним критеріям, подаються протягом п’яти днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протоколу розгляду тендерних пропозицій.

Відповідно початком періоду оскарження є формування системою Протоколу розгляду. Деякі ж Замовники підвантажували до рішення по Постачальнику паперовий протокол розгляду. Відповідно, АМКУ при прийнятті/неприйнятті скарги до розгляду дивився на дату, яка була зазначена в паперовому протоколі. А Замовник натискав кнопку “Сформувати протокол розгляду” після того як завершувались 5 днів з дати, що була зазначена в паперовому Протоколі. Це призводило до того, що Постачальник не міг оскаржити своє відхилення, адже на той час закінчувався період оскарження.


Можливо, вас також зацікавить:
Тепер в bi.prozorro.org можна перевірити Постачальника по різних реєстрах
14.07.2017
Подивитись інформацію про постачальника з різних реєстрів лише в один клік - на сайті bi.prozorro.org.
Конкурентний діалог вже в продуктиві
25.10.2016
У системі Prozorro тепер є можливість використовувати таку процедуру, як Конкурентний діалог
Довідку з "податкової" можна отримати в електронному вигляді
10.05.2017
Довідку ДФС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) для участі в публічних закупівлях переведено в електронний вигляд.
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.