Тендерна пропозиція в Прозорро: розмір файлів та накладання ЕЦП/КЕП

Лілія Кулик 15.07.2019
пропозиція постачальник
версія
для друку
Який максимальний розмір файлу можна завантажити в систему Прозорро та яка послідовність дій при накладанні ЕЦП/КЕП

Тендерна пропозиція: формат файлів
Максимальний розмір файлу в тендерної пропозиції
Як накласти ЕЦП 
Технічні особливості накладання ЕЦП

Під час подачі у Постачальника може виникнути кілька питань, перше - в яких форматах можна подавати документи в тендер, чи є максимальний розмір завантажуваного файлу, як накласти ЕЦП на тендерну пропозиції тощо. На всі ці питання ми постараємось відповісти в цій статті. Тож почнемо

Тендерна пропозиція: формат файлів

В системі немає вимог до формату файлу, проте, вимоги до формату файлу можуть бути у Замовника. Зазвичай Замовники прописують вимоги до формату файлів пропозиції в тендерній документації. Зазвичай Замовники просять надати файли в пропозиції в таких форматах:

 •  .doc, 

 • .docx, 

 • .ppt, 

 • .pptx, 

 • .pdf, 

 • .jpeg, 

 • png 

 • розширення програм, що здійснюють архівацію даних (rar, zip) тощо.

Часто Замовники прописують вимоги до формату файлів пропозиції Постачальника в  розділі “Інструкція з підготовки тендерної пропозиції”, приклад таких вимог наведений на малюнку нижче.


Максимальний розмір файлу в тендерної пропозиції

Також важливим є максимальний розмір файлів, що завантажуються в складі пропозиції.

Розмір кожного завантаженого файлу в систему Prozorro повинен бути розміром не більше 49 Мб. Тобто, розмір не пропозиції в цілому, а саме файлу. Файли, які будуть більше за розміром в систему не зможуть бути завантажені. 

Для того, щоб зменшити розмір файлів можна використовувати архівування файлів. При цьому забороняється обмежувати перегляд цих файлів шляхом встановлення на них паролів або у будь-який інший спосіб. 

Також, щоб розмістити тендерну пропозицію великих розмірів, її можна завантажити частинами. Звісно якщо це не суперечить вимогам тендерної документації Замовника.

Проте, якщо в вимогах Замовника не передбачено можливості ділення пропозиції на файли при завантаженні, радимо Постачальникам звернутись з вимогою до Замовника. Вимога - внести зміни до тендерної документації та надати можливість Постачальникам завантажувати пропозицію окремим файлом. Детальніше про те, як поставити питання чи вимогу Замовнику Ви можете прочитати в статті Скарги, вимоги: як впливати на якість тендерної документації

Як накласти ЕЦП 

Замовник може поставити вимогу накласти ЕЦП/КЕП на пропозицію. Вимога з приводу накладення ЕЦП/КЕП прописується в тендерній документації Замовника та може виглядати так, як на малюнку нижче

ЕЦП/КЕП може бути накладено на всю пропозицію або ж на кожен файл окремо. Також на деяких майданчиках реалізована можливість підписати пропозицію ЕЦП/КЕП в особистому кабінеті на самому майданчику. 

Отже, у Вас є 3 варіанти, як Ви можете накладати ЕЦП/КЕП:

 • Накладаєте ЕЦП/КЕП на кожен документ та завантажуєте всі файли в систему 
 • Робите пропозицію одним файлом та підписуєте її ЕЦП/КЕП. При цьому не забувайте про максимальний розмір файлу про який ми писали вище
 • Завантажуєте пропозицію в систему та накладаєте ЕЦП/КЕП через особистий кабінет на майданчику через який працюєте. При цьому завчасно дізнайтесь чи є на Вашому майданчику такий функціонал

Якщо в тендерній документації чітко не зазначено, як саме накласти ЕЦП - на всю пропозицію разом чи на кожен файл окремо - поставте запитання Замовнику щоб уточнити цю вимогу.

Що також важливо!
Підписувати ЕЦП має не будь-хто на підприємстві, хто має ЕЦП, а саме уповноважена на це особа, тобто, директор тощо. Зазвичай Замовники зазначають інформацію про це в Тендерній документації.

Що робити, якщо Замовник вимагає підписати пропозицію через функціонал майданчику, а на Вашому майданчику немає такого функціоналу. В даному випадку ви можете поставити вимогу Замовнику з проханням внести зміни до тендерної документації, адже це можна вважати дискримінаційною вимогою. Чому? Тому що накладання ЕЦП на пропозицію не є обов’язковим функціоналом Майданчика і відповідно не на всіх майданчиках він є. 

Технічні особливості накладання ЕЦП

Якщо Замовник вимагає накласти ЕЦП на кожен файл пропозиції пропозиції і на Вашому Майданчику є функціонал накладення ЕЦП на пропозицію на майданчику, то будьте уважні. 

Адже, якщо на файли вже накладений ЕЦП, то при підписанні пропозиції на майданчику  попередній підпис може затиратись. Відповідно, краще накласти ЕЦП на всі файли пропозиції, заархівувати їх і вже потім підвантажувати пропозицію в систему на накласти ЕЦП на майданчику.

Можливо, вас також зацікавить:
Тепер в bi.prozorro.org можна перевірити Постачальника по різних реєстрах
14.07.2017
Подивитись інформацію про постачальника з різних реєстрів лише в один клік - на сайті bi.prozorro.org.
СЕРВІС .007. Тепер на prozorro.gov.ua можна перевірити оплату за договором
21.07.2016
Нова можливість на www.prozorro.gov.ua - "Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)" за договором
Конкурентний діалог вже в продуктиві
25.10.2016
У системі Prozorro тепер є можливість використовувати таку процедуру, як Конкурентний діалог
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.