10.04.2020 ДП "Прозорро"

Скарги, вимоги: Як впливати на якість тендерної документації

Про можливість постачальника не тільки поставити запитання замовнику, але й можливість вимагати у замовника внести зміни в тендерну документацію.

Тендер: основні параметри

Якщо, прочитавши тендерну документацію, Вам стало щось незрозуміло, чи, можливо, Ви побачили там дискримінаційні умови, які не дають можливості Вам взяти участь у закупівлі - це не проблема.

Під час періоду уточнень (у спрощених закупівлях) та подання пропозицій (у період звернення за роз'ясненнями у відкритих торгах) у Вас є можливість не тільки поставити запитання замовнику, щоб уточнити деякі параметри закупівлі, але й можливість вимагати у замовника внести зміни в тендерну документацію та прибрати звідти дискримінаційні умови.

Давайте детальніше розглянемо Ваші права та можливості. Тож, Ви можете:

  • Поставити запитання замовнику. Для уточнення будь-якої інформації стосовно закупівлі Ви можете поставити запитання замовнику через систему, на яке він має відповісти так само через систему.
  • Поставити вимогу замовнику. Ви можете поставити вимогу замовнику, щоб він вніс зміни в умови закупівлі. Він має відповісти Вам через систему на цю вимогу та, якщо вона аргументована - внести зміни в тендерну документацію.
  • Подати скаргу (тільки для "понадпорогових" закупівель). Ви можете подати скаргу через систему, якщо побачили дискримінаційні умови в тендерній документації, які замовник не бажає змінювати чи вважаєте якісь дії замовника неправомірними. Після подання Вами скарги, вона автоматично направляється в АМКУ.
  • Звертатись з вимогою чи запитанням, чи скаргою може тільки постачальник, що зареєстрований на електронному майданчику.
  • Система “не розуміє” суті запитань/відповідей, вона перевіряє лише заповнення відповідних полів у зазначені строки.

Зважаючи на те, що процес проведення спрощеної закупівлі та відкритих торгів є різним, ми окремо розберемо можливості Вашої, так би мовити, комунікації із замовником для обох видів закупівель.

Спрощені закупівлі

Якщо Ви хочете взяти участь у спрощеній закупівлі, Ви можете поставити запитання або вимогу. Чим вони відрізняються наведено далі.

Питання, вимога в допороговій закупівлі. В чому різниця

Що варто знати:

  • Під час проведення спрощеної закупівлі у Вас немає можливості подати скаргу.
  • У разі відсутності відповіді замовника на запитання чи вимогу процедура закупівлі  блокується.

Відкриті торги

Якщо Ви берете участь у відкритих торгах, це дає Вам можливість не тільки поставити запитання чи вимогу замовнику, але й оскаржити умови тендерної документації, дії чи бездіяльність замовника в органі оскарження - Антимонопольному комітеті України.

Тому, давайте з’ясуємо, в чому різниця між питанням, вимогою та скаргою (далі в таблиці).

Питання, вимога, скарга у відкритих торгах. В чому різниця

Що варто знати:

  • У разі відсутності відповіді замовника на запитання чи вимогу процедура не переходить на наступний етап, поки замовник не відповість на запитання чи вимогу. Щоб відповісти на запитання чи вимогу до закінчення строку прийому пропозицій має бути не менше 7 днів.
  • Скарга в АМКУ є платною, вартість подання скарги регулюється постановою КМУ.
  • Рішення АМКУ (на відміну від вимоги замовнику) є обов’язковим до виконання замовником.

тендерна документація, допорогові закупівлі, відкриті торги, амку, оскарження, підготовка тендеру,

Коментарі

Лисенко Микола 2020-06-18 16:54:59
Доброго дня! Просимо Вас внести зміни, щодо кваоліфікаційних вимог до Учасника, зокрема в частині «Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» Вами висунута умова обов’язкової наявності штатного чи залучено за договором дипломованого художника (спеціалізація «Станковий живопис» або «Монументальний живопис»). Дана умова є дискримінаційною та порушує принципи зазначені в ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» в частині добросовісної конкупенції серед учасників та рівне ставлення до них. Зазначаємо, що спеціалізація «Станкровий живопис» - це художник, які виконує картини виконані на станку, яким є мольберт.» Дана спеціальність взагалі немає відношення до розпису АРТ-обекту. Крім, того художники, які є спеціалістами в даній сфері може бути дипломованим по спеціальності «Мистецтво», «Дизайн» чи «Художник живописец» та інші. З метою забезпечення норм законодавства у сфері публічних закупівель, просимо Вас вилучити умову спеціалізації художника для забезпечення добросовісної конкупенції серед учасників, недискримінаційції учасників та рівного ставлення до них.
Ліля 2020-06-19 13:16:53
Лисенко Микола, добрий день. Вимогу Замовнику ви можете поставити через особистий кабінет на електронному майданчику на якому ви працюєте
Юлия
В в ТД документацыъ прописано - Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких уносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних 4 та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації Замовником було перенесено подання тендерних пропозицій на 7 днів, але замовником не дотримано умови ТД
Ліля
Юлия, в Законі написано, що у разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів. Відповідно, Замовник міг помилитись в ТД. Потрібно в таких випадках звертатись до Замовника на етапі подання пропозицій, щоб він вніс зміни в ТД
Олена
а де на приклад можно почитать що входить не тільки в закупку товара а і яка буде проведена робота я її ціна,наприклад,поставить плити -така ціна за роботу,зробити навес від дождя така ціна за роботу,зробити пол для контейнерів така ціна роботи,щоб це було пошагово і люди розуміли куда пішли гроші і які роботи не були виконані,і тоді вже будуть інші потання до ворюг і брехунів
Ліля
Олена, ціни кожного окремого товару, послуги можна подивитись в специфікації до договору