Заповнення умов оплати при створенні закупівлі

Лілія Кулик 11.05.2019
закупівлі замовник
версія
для друку
Як заповнювати поля Умови оплати про створенні тендера на майданчику Prozorro

Обов'язковість поля "Умови оплати"

03.05.2019 року набув чинності наказ МЕРТУ № 463 про внесення змін в Наказ Мінекономрозвитку №490 "Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель". Відповідно до цих змін, при створенні оголошення про проведення закупівлі обов'язковими для заповнення є поля: 

"41. Вид предмета закупівлі.";
"91. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків).";
"102. Джерело фінансування закупівлі.".

Наразі ми розглянемо, які поля необхідно заповнити при створенні Умов оплати договору. При створенні оголошення, один з пунктів, який необхідно буде заповнити: Умови оплати договору. При цьому до заповнення Вам буде запропований такий перелік полів:

Поля, що необхідно заповнити

1.  Подія

В цьому полі Ви обираєте подію після настання якої Ви зробите оплату. Оплату Ви здійсните через певну кількість днів після настання події. Через скільки саме днів Ви вкажете в полі 4.

Серед подій, які Ви можете обрати є:

- виконання робіт - тобто, Ви проведете оплату після того, як постачальник виконає роботи. Підтвердженням того, що роботи виконані може бути підписання акту виконаних робіт тощо;
- поставка товару - оплата буде здійснена після поставки товару. Підтвердженням поставки товару може бути підписана з обох боків видаткова накладна тощо;
- надання послуг - оплата буде здійснена після надання послуг. Підтвердженням надання послуг може бути акт виконання, акт надання послуг тощо;
- підписання договору - оплата буде проведена після підписання договору;
- дата подання заявки - оплата буде здійснена після подання заявки Замовником;
- дата виставлення рахунку - оплата буде здійснена після виставлення рахунку Постачальником;
- дата закінчення звітного періоду - в даному випадку оплата буде здійснена після закінчення звітного періоду. Що це саме за звітний період має бути прописано в договорі, наприклад, місяць, тиждень, декада тощо;
- інша подія. Якщо жоден з наведених вище пунктів не підходить Вам, то обравши поле "Інша подія" Ви повинні будете вписати назву події в опис.

2. Опис

Дане поле є необов'язковим для заповнення. Єдиний випадок, коли система вимагатиме його обов'язково заповнення, якщо в полі "Подія" Ви оберете варіант "Інша подія". В такому разі в полі опис Ви повинні будете описати, подію до/після якої буде здійснюватись оплата.

3. Тип оплати:

- аванс;
-післяплата.

4. Період (днів)

Необхідно вказати протягом якого періоду (кількості днів) з дня настання події, що наведені в пункті 1 буде здійснена оплата. Наприклад, протягом 5 днів з дня виставлення рахунку, протягом 10 днів з дня підписання договору тощо.

5. Тип днів:

- робочі;
- календарні;
- банківські.

6. Розмір оплати 

Розмір оплати вказується у відсотках. Навіщо вказувати розмір оплати? Ви можете платити по одному договору кількома способами. Наприклад, Ви можете сплатити 50 % авансом і 50 % післяплатою або 30 % авансом і 70 % післяплатою.

Що важливо знати, Ви можете створити будь-яку кількість умов оплати, головне, щоб загальна кількість розміру оплати у % дорівнювала 100 %.

Приклад створення умов оплати в закупівлі


Ви хочете здійснити:
  • оплату частково авансом, а саме 30 %, протягом 10 банківських днів з дня виставлення рахунку;

  • решту коштів, тобто 70 % хочете заплатити протягом 20 календарних днів з дня виконання робіт (підписання акту виконаних робіт). Тож створення умов оплати у Вас буде виглядати так:
Які Ваші дії:
1. Натискаєте на додавання умов оплати.
2. Обираєте подію "дата виставлення рахунку". Поле опис не заповнюєте
3. Обираєте тип оплати "Аванс"
4. В полі період вказуєте 10
5. Тип днів обираєте "банківські"
6. Розмір оплати вказуєте 30
7. Знову натискаєте на додавання умов оплати.
8. Обираєте подію "виконання робіт". Поле опису можете заповнити, наприклад, вказавши "підписання акту виконаних робіт".
9. Обираєте тип оплати "Післяплата"
10. В полі період вказуєте 20
11. Тип днів обираєте "календарні"
12. Розмір оплати вказуєте 70

Коли Ваша закупівля буде опублікована, то Ви побачите таке відображення Ваших умов оплати на веб-порталі prozorro.gov.ua


Можливо, вас також зацікавить:
Конкурентний діалог вже в продуктиві
25.10.2016
У системі Prozorro тепер є можливість використовувати таку процедуру, як Конкурентний діалог
Тепер в bi.prozorro.org можна перевірити Постачальника по різних реєстрах
14.07.2017
Подивитись інформацію про постачальника з різних реєстрів лише в один клік - на сайті bi.prozorro.org.
Довідку з "податкової" можна отримати в електронному вигляді
10.05.2017
Довідку ДФС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) для участі в публічних закупівлях переведено в електронний вигляд.
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.