З 16.05 2019 року в системі Prozorro Постачальники можуть вказувати вид суб’єкту господарювання
Починаючи з 16.05.2019 при реєстрації в особистому кабінеті на Майданчику Постачальник може заповнити поле “Класифікація суб'єктів господарювання”. Всі постачальники, що на 16.05.2019 року були зареєстровані в системі Prozorro також мають можливість заповнити поле “Класифікація суб'єктів господарювання”, обравши одне зі значень з запропонованого переліку.
У Постачальника є можливість обрати одне з таких значень:
- Суб'єкт мікропідприємництва;
- Суб'єкт малого підприємництва;
- Суб'єкт середнього підприємництва;
- Суб'єкт великого підприємництва
- Не є суб'єктом господарювання (можливість доступна з 22.08.2019)
Також ці дані про Постачальника необхідно зазначати Замовнику під час створення переговорної процедури закупівлі та звіту про укладений договір. Тож радимо Замовникам завчасно запитувати цю інформацію у Постачальників.
Як постачальнику визначити свій вид суб’єкту господарювання?
Класифікація суб’єктів господарювання наведена в статті 55 Господарського Кодексу України.
Суб’єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб’єктів малого підприємництва, у тому числі до суб’єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва.
Суб’єктами мікропідприємництва є:
фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи - підприємці, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України;
юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.
Суб’єктами малого підприємництва є:
фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи - підприємці, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України;
юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.
Суб’єктами великого підприємництва є
- юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності перевищує суму, еквівалентну 50 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.
Інші суб’єкти господарювання належать до суб’єктів середнього підприємництва.
Також в Прозорро реалізований новий додатковий функціонал для Постачальників і тепер інформацію про відсутність податкової заборгованості можна переглянути в системі. Як це зробити можна переглянути за посиланням: Як подивитись в Прозорро інформацію про відсутність податкової заборгованості