Робота системи ризик-індикаторів та моніторинг ДАСУ

Лілія Кулик 01.04.2019
дасу моніторинг
версія
для друку
Як працює система ризик-індикаторів в Prozorro, як Держаудитслужба має реагувати на спрацювання ризик-індикаторів.

В ProZorro працює система, яка автоматично шукає підозрілі закупівлі та відправляє їх на моніторинг Державній аудиторській службі України (далі - Держаудитслужба). Це дозволяє аудиторам виявляти недобросовісних державних Замовників на ранніх стадіях закупівлі та боротися із тендерними правопорушеннями.

Проте із прийняттям Закону № 4738-д повноваження Держаудитслужби у сфері моніторингу закупівель розширилися. Закон зобов’язав замовників реагувати на рекомендації і зауваження в обов’язковому порядку. Технічно це стало можливим завдяки появі в ProZorro електронного кабінету Держаудитслужби, через який здійснюється моніторинг публічних закупівель.

В електронний кабінет інтегрована система ризик-індикаторів. Вона моніторить всі закупівлі та у разі виявлення підозрілих тендерів автоматично надсилає їх на перевірку державним аудиторам. Система реагує на 35 ризик-індикаторів. Приміром, Замовник не завантажив тендерну документацію, відсутній удосконалений електронний підпис, перевищені строки розгляду пропозицій, відсутній укладений договір тощо.

На основі даних від ризик-індикаторів Держаудитслужба України приймає рішення про проведення моніторингу. Окрім сигналів від системи ризик-індикаторів, приводом для моніторингу можуть стати звернення від громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування або ж інформація у ЗМІ.

На відміну від розгляду скарг Антимонопольним комітетом України, початок моніторингу Держаудитслужбою не зупинятиме хід закупівлі.

Моніторинг є превентивною мірою і спрямований на попередження порушень. До замовників, які вчасно реагуватимуть на зауваження аудиторів, штрафні санкції не застосовуватимуться. Якщо ж замовник так і не усуне виявлені під час моніторингу порушення, то аудитори можуть ініціювати проведення комплексної перевірки та накласти штрафи.

Весь процес моніторингу однієї процедури триває до 15 робочих днів. Всі дії в рамках моніторингу будуть публічними, що дозволить зрозуміти, наскільки ефективно працюють аудитори та чи не зловживають службовим становищем. Рішення про початок моніторингу Держаудитслужба має публікувати в ProZorro протягом двох робочих днів з початку його ініціації. Будь-хто може з ним ознайомитися. Вся комунікація аудиторів з замовником під час моніторингу також відбуватиметься через ProZorro.

Детальніше про те, як проходить моніторинг Держаудитслужби Ви можете переглянути в статті: Увага моніторинг! Або перевірки по-новому Державної аудиторської служби України. 

Створення е-кабінету Держаудитслужби реалізовано в рамках програми «Ефективне державне врядування» за підтримки компанії Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та уряду Німеччини.

Можливо, вас також зацікавить:
Тепер в bi.prozorro.org можна перевірити Постачальника по різних реєстрах
14.07.2017
Подивитись інформацію про постачальника з різних реєстрів лише в один клік - на сайті bi.prozorro.org.
Конкурентний діалог вже в продуктиві
25.10.2016
У системі Prozorro тепер є можливість використовувати таку процедуру, як Конкурентний діалог
Довідку з "податкової" можна отримати в електронному вигляді
10.05.2017
Довідку ДФС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) для участі в публічних закупівлях переведено в електронний вигляд.
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.