25.06.2024 Ірина Литвинчук

Відповіді на питання по локалізації

Як та коли необхідно оновити інформацію по локалізованому товару

Після внесення змін до Постанови 597, що набули чинності 28 травня 2024 в частині підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, у користувачів виникає чимало питань. Ми хочемо висвітлити відповіді на актуальні запитання що стануть в нагоді постачальникам.

Які саме документи необхідно додавати?

Перелік документів, після внесення змін до Постанови, було дещо розширено. В зв’язку з цим Поставильники, товар яких підпадає під перелік локалізованих - зобов’язані до 28 червня додати необхідні документи до їхнього товару.

Які саме документи необхідно додавати:

1.калькуляції собівартості товару із зазначенням митної вартості імпортних компонентів (імпортованих виробником та/або придбаних у постачальників, які є резидентами України) (далі — калькуляція собівартості товару) за формою згідно з додатком 2 у поточному році; Даний документ не змінився, він заповнюється в електронній системі за формою, одночасно із формою заявки. Тобто окремо калькуляцію завантажувати не потрібно.

2.підтвердження щодо здійснення на території України виробництва не менше одного з елементів товару (зокрема вузлів, агрегатів, деталей і комплектувальних виробів) та/або використання вузлів, агрегатів, деталей і комплектувальних виробів, виготовлених на території України; Окремого документу подавати не потрібно, підтвердження здійснюється в електронній системі шляхом заповнення форми заявки.

3.копій таких  документів у форматі PDF:

  • сертифіката відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT), або національних стандартів, якими їх замінено, виданих акредитованим відповідно до законодавства органом з оцінки відповідності;  
  • для виробників колісних транспортних засобів — сертифіката типу обладнання (або сертифіката типу транспортного засобу) чи сертифіката відповідності транспортних засобів або обладнання, чи сертифіката відповідності щодо індивідуального затвердження, в якому зазначено місцезнаходження виробника колісного транспортного засобу в Україні, виданого органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання, який відповідно до законодавства призначений Мінінфраструктури, чи свідоцтва про присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI), що входить в структуру ідентифікаційного номера колісного транспортного засобу (VIN), виданого національною організацією України, уповноваженою на ведення реєстрації та присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI);
  • заповненої форми державного статистичного спостереження № 1П-НПП (річна) «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції», визначеної Держстатом, з інформацією за попередній звітний рік.

Ці три документи мають бути завантажені в систему у вигляді файлів формату PDF.

Як перевірити подані документи?

Ось як може виглядати на порталі перелік документів, що ви додали:

Слід зазначити, що файли “Електронний підпис” та “Заявка про включення до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації.pdf”  будуть наявні в кожному доданому товарі, оскільки вони формуються електронною системою. Наявність інших файлів та їх назва залежить від того, які файли додав виробник під час заповнення заявки на включення товару до Переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації.

Розбір прикладів завантажених документів


А зараз на кількох прикладах розберемо правильність та неправильність завантаження документів у локалізованому товарі.
Як ми бачимо з переліку документів:
  • Електронний підпис - повинен бути;
  • Заявка про включення до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації - повинна бути, вона генерується системою автоматично;
  • Калькуляція МКД-32-03.12 -  не потрібно завантажувати окремим файлом, вся інформація міститься в файлі “Заявка про включення до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації.pdf”, що генерується системою;
  • Заявка МКД-32-03.12 - так само, немає необхідності завантажувати її повторно, адже вся інформація міститься в в файлі “Заявка про включення до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації.pdf”, що генерується системою автоматично;
  • Відсутній обов’язковий документ, а саме: сертифікат ISO;
  • Відсутній обов’язковий документ для виробників колісних транспортних засобів, згідно абзацу 2 частини 3 пункту 4 Постанови 861. А саме:  сертифіката типу обладнання (або сертифіката типу транспортного засобу) чи сертифіката відповідності транспортних засобів або обладнання, чи сертифіката відповідності щодо індивідуального затвердження, чи свідоцтва про присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI), що входить в структуру ідентифікаційного номера колісного транспортного засобу (VIN), виданого національною організацією України, уповноваженою на ведення реєстрації та присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI);
  • Відсутній обов’язковий документ, а саме форма державного статистичного спостереження № 1П-НПП (річна) «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції», з інформацією за попередній звітний рік.
Перелік обов'язкових документів в даному прикладі завантажено в повному обсязі, оскільки калькуляція собівартості товару закладена в “Заявці про включення товару до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації СТМ-ПА-06-07.pdf”. 
Проте постачальник завантажив також додатковий файл “Заявка про включення товару до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації СТМ-ПА-06-07.pdf”, який можна було не завантажувати.

Чи можна додавати файл в існуючий локалізований товар?


Ні, додати документи у вже існуючий локалізований товар технічно неможливо. Для того аби оновити документи у відповідності до Постанови 861 - необхідно повторно додавати товар до локалізованих із завантаженням повного переліку документів, згідно зі змінами до Постанови.

Коли необхідно оновити інформацію по локалізованому товару?


Згідно зі змінами до пункту 12, постачальникам, із локалізованими товарами, необхідно оновити інформацію про них до 28 червня 2024 року. Після цієї дати, якщо у профілі товару бракуватиме згаданих документів, товар буде виключено із переліку локалізованих, як це передбачено абзацом 2 п.12 Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затверденого Постановою 861. Ця норма Порядку передбачає, що “у разі відсутності документів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, товар виключається з переліку через один місяць з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2024 р. № 597 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 і від 2 серпня 2022 р. № 861”.


Читайте також наші статті щодо локалізації:
локалізація, Постанова 861, внесення змін,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.