Як постачальнику продавати товари з урахуванням їх ступеня локалізації виробництва
У цій статті поділимось з вами порадами, як Постачальнику продавати товари, які внесенідо переліку товарів, закупівля яких здійснюється з урахуванням їх ступеня локалізації виробництва.
Для того, щоб мати змогу подати на тендер товар, постачальнику потрібно пересвідчитись, чи є відповідний товар у переліку товарів з визначеним ступенем локалізації. Якщо такого товару немає у переліку, то постачальник має додати його до переліку локалізованих товарів.
Як додати товар до переліку?
Підготуйте інформацію про виробника та товар, а також калькуляцію собівартості товару відповідно до вимог Додатку 1 та 2 «Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів»;
Оберіть один з майданчиків для виконання дій в системі Prozorro;
Перейдіть на майданчик, зв’яжіться з кол-центром та пройдіть процедуру реєстрації;
Створіть заявку для проходження автоматичної кваліфікації виробника в системі;
Додайте товар, вказавши дані в системі та завантаживши підготовлені документи.
Хто і як визначає ступінь локалізації?
Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару та підтверджується Уповноваженим органом за формулою:
СЛ = (1 - (МВ+ІВ) / С) × 100%,
де
СЛ - ступінь локалізації виробництва;
МВ - митна вартість сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, імпортованих на митну територію України виробником для виробництва товару, що є предметом закупівлі, гривень;
IВ - вартість імпортних сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, придбаних окремо та/або у складі продукції для виробництва товару, що є предметом закупівлі, у постачальника - резидента України, без урахування податку на додану вартість, гривень;
С – собівартість товару, що є предметом закупівлі, гривень.
Які вимоги до ступеня локалізації виробництва товару?
Зміни запроваджуються на 10 років і передбачають такі вимоги до ступеня локалізації виробництва товару:
у 2022 році - 10 відсотків;
у 2023 році - 15 відсотків;
у 2024 році - 20 відсотків;
у 2025 році - 25 відсотків;
у 2026 році - 30 відсотків;
у 2027 році - 35 відсотків;
з 2028 року до дня завершення 10-річного строку дії цього пункту - 40 відсотків.
Коли потрібно оновлювати ступінь локалізації?
Відповідно п.9 « Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів», необхідно щорічно підтверджувати відповідність товару, включеного до переліку у попередні роки, критерію локалізації поточного року здійснюється на підставі поданої виробником товару заявки.
Чи потрібно для участі у закупівлях у 2023 році оновлювати ступінь локалізації для товарів, що подані до переліку у 2022 році?
Відповідно п.8 «Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів», заявка на щорічне підтвердження відповідності товару, включеного до переліку у попередні роки, критерію локалізації поточного року подається виробником товару на веб-порталі щороку до 1 січня відповідно до пунктів 6 і 7 цього Порядку.
Таким чином, ступінь локалізації товарів, доданих до переліку у 2022 році не потрібно оновлювати. З такими товарами учасники можуть подаватись на закупівлі у 2023 році за умови, якщо ступінь їх локалізації не менша за 15 відсотків.
Також наші статті щодо локалізації:
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.