23.06.2020 Оксана Груба

Спрощені закупівлі: відповіді на ваші запитання

відповіді на запитання щодо спрощених закупівель

На тему спрощених закупівель надходить багато запитань, на які ми раз у раз відповідаємо. 

 Варто нагадати: спрощена закупівля – один із нових видів закупівель, що повністю замінив допорогові закупівлі та яку потрібно застосовувати з 19 квітня 2020 року в порядку, визначеному Законом. Це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону. 

За такий вид закупівлі відповідають уповноважені особи Замовників. 

Ось так виглядають етапи спрощеної закупівлі: 

Про них усю інформацію знайдете в статті Спрощені закупівлі.

Детальні та тексти із зібраними запитаннями щодо спрощених закупівель Ви можете прочитати за покликаннями:

  Що таке спрощені закупівлі і чим вони відрізняються від допорогових, Хто має проводити спрощені закупівлі з 19 квітня 2020 року, Спрощені закупівлі, Спрощені закупівлі в новій редакції Закону: відповіді на запитання, Спрощені закупівлі. Відповіді на запитання. А також ви можете прочитати цю тему в роз'ясненні Мінекономрозвитку за покликанням

Тож запитанння такі: 

Чи правомірно буде вимагати забезпечення виконання договору в спрощених закупівлях?

Так. Згідно з п.9 ч.1 статті 1 забезпечення виконання договору про закупівлю — надання забезпечення виконання зобов'язань учасником перед замовником за договором про закупівлю. Адже договір, що укладається за результатами спрощеної закупівлі є договором про закупівлю в розумінні Закону. Тому ви можете використовувати в спрощеній закупівлі і забезпечення виконання договору і забезпечення пропозиції. 

Бюджетній організації виділено кошторисом на рік 120 000 грн по КЕКВ 2210 та 50 000 грн по КЕКВ 2260 на закупівлю автозапчастин. За ДК -021:2015 це коди 3431, 3432, 3433. Питання: потрібно укладати окремо договір під кожний код?

Так. Ви КЕКВ просто зазначаєте, але вираховуєте «пороги» та визначаєте, який вид закупівлі проводити саме на підставі кодів ДК 021:2015. КЕКВ у вас є можливість вказувати при створенні плану, але насправді в публічних закупівлях має значеннях тільки код ДК 021: 2015. І тільки за цим класифікатором ви вираховуєте свої пороги і відповідно проводите різні закупівлі.

Якщо потрібно закупити комунальні послуги у природнього монополіста, сума яких до 200 тис. гривень, потрібно проводити переговорну процедуру чи спрощену закупівлю?

Якщо це дійсно природній монополіст, то можна скористатись підставою: згідно з ч.7 ст. 3 Закону: якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб'єктом господарювання за наявності одного з випадків. У вас це — відсутність конкуренції з технічних причин.

Чи є встановлена стандартна форма оголошення про спрощену закупівлю? Чи потрібно долучати до договору видаткову накладну або акт про виконання робіт чи послуг у тому випадку, якщо відсутня Специфікація (звіти про договори про закупівлю)?

Форма оголошення є в Законі, а саме в частині 3 статті 14 Закону. Вимоги по поданню видаткової накладної до договору нема. Якщо в договорі нема додатків, то відповідно і нічого публікувати, окрім договору не потрібно. 

Чи може бути довіреною особою і проводити процедуру спрощених закупівель діючий секретар тендерного комітету? Які кваліфікаційні вимоги до довіреної особи? 

Поняття довіреної особи нема в Законі. Спрощені закупівлі має право проводити тільки УО. При цьому можна секретаря ТК призначити УО/покласти на нього функції УО. Кваліфікаційною вимогою є вища освіта. 

Чи може спрощені закупівлі проводити тендерний комітет чи лише має право УО?Чи потрібно поновляти тендерну документацію?

Тендерний комітет проводити спрощені закупівлі не може. Їх може проводити лише Уповноважена особа.                                                                                                       

спрощені закупівлі, Закон України про публічні закупівлі, договір, тендерна документація,

Коментарі

Тетяна 2020-07-06 10:03:51
Доброго дня! На початку 2020 року, відповідно до річного плану закупівлі, було укладено прямий договір по коду 09130000-9 (бензин) з ТОВ«N» на суму 199 тис. грн.. Станом на 30.06.2020року ТОВ«N» припинило свою діяльність, про що повідомило наше підприємство листом. По акту звірки на 30.06.2020р. одержано і сплачено товару ( бензину) на суму 45тис. грн. На разі ми готуємо допугоду на розірвання договору. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно вносити зміни до плану на рік для подальшого проведення скороченої закупівлі з урахуванням уже фактичного освоєння коштів ? Заздалегідь Дякую!
Олена жінка президента 2020-07-04 17:35:13
Президент проти спрощених закупівель. Скоро скасує
Олена 2020-07-04 03:10:25
в разі внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, переноситься тільки кінцевий строк подання пропозицій чи і термін обговорення, уточнення ....?
Олег 2020-07-02 17:09:21
про забезпечення виконання договору ------ і це супер!!!
Олена Василівна 2020-07-02 15:25:15
Розяснення Мерт)))) ні- дякуємо, начиталися їх. на інфобоксі краще бо все доступно пояснено не замудрено
Лера 2020-07-01 12:57:50
Доброго дня! запитання до Вашої попередньої статті (https://infobox.prozorro.org/articles/10-zapitan-shchodo-upovnovazhenoji-osobi) Роз’ясніть будь ласка, що мається на увазі під твердженням «У разі оприлюднення договору без використання електронної системи закупівель уповноважена особа складає протокол? Всі рішення УО оформлюються протоколом.» тобто, УО під кожен оприлюднений звіт повинна затверджувати протокол, чи протоколу на внесення до річного плану достатньо, адже саме у ньому приймається рішення про застосування процедури договір без використання електронної системи закупівель. Дякую.
Ліля 2020-07-01 15:23:31
Лера, тут кожен вирішує сам. Все залежить від того, як ви організуєте свою діяльність. Ви можете робити протокол під кожен крок УО, а можете в одному протоколі зазначати кілька рішень, як ви робите зараз. Тобто і так і так правильно, а ви можете робити так, як вам зручно
Вітя Л 2020-07-01 12:17:44
Цікаво. А ще таке в нас запитання. Чи передбачено штраф для замовника, якщо він у спрощеній закупівлі не надасть відповідь на питання учасника щодо умов документації?
Ліля 2020-07-01 15:21:43
Вітя Л, цікаве питання. Ви маєте на увазі, що в 164-14 написано ненадання роз'яснень саме по ТД? Взагалі Закон зобов'язує відповідати на питання. Чи зможуть потім контролюючі органи інкримінувати вам порушення частини 1 статті 164-14 КУпАП це вже питання кожного конкретного випадку. Тож скаладно на нього відповісти. Чисто моя думка, так, штраф передбачений
Ольга 2020-06-30 16:50:13
Незрозумілим є останнє питання у статті та відповідь на нього. Яке відношення до спрощених закупівель має ст.17 Закону? Вона регулює саме процедури закупівлі, а не спрощені закупівлі. Поясніть, будь ласка.
Ліля 2020-07-01 15:47:58
Ольга, то насправді помилка при копіюванні була випадково скопійована додаткова інформація. Вже виправили
Світла на 2020-06-28 23:22:30
спасибі вам . знайшла відповідь на своє питання
Ліля 2020-07-01 15:31:39
Світла на, дуже раді, що ми допомогли вам знайти відповідь на ваше питання!