Спрощені закупівлі. Відповіді на запитання
Зі вступом у дію нової редакції Закону «Про публічні закупівлі» у вас з'являється багато запитань щодо різних аспектів публічних закупівель. І ми намагаємось ваш інтерес задовольнити. Зокрема, надходять безліч коментарів про спрощені закупівлі. Нагадаємо – що це?
Спрощена закупівля – нова процедура, що повністю замінила допорогові закупівлі, та яку можна застосовувати з 19 квітня 2020 року.
Відповідно до п. 28 ч. 1 ст. 1 Закону «Про публічні закупівлі» спрощена закупівля придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону.
*для замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; для замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.
Згідно зі статтею 11 нової редакції Закону відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі є Уповноважена особа.
Детальніше про спрощені закупівлі можете прочитати в статтях Що таке спрощені закупівлі і чим вони відрізняються від допорогових та Спрощені закупівлі в новій редакції Закону: відповіді на запитання.
Також ви можете прочитати цю тему в роз'ясненні Мінекономрозвитку за покликанням.
Тепер відповідаємо на запитання щодо спрощених закупівель.
Хто може бути УО в спрощених закупівлях
Чи можу я, як заступник директора, бути Уповноваженою особою в спрощених закупівлях без досвіду роботи у публічних закупівлях?
Так, можете. Детальну інформацію щодо цього питання знайдете в статті https://infobox.prozorro.org/articles/upovnovazhena-osoba-v-novomu-zakoni-vidpovidi-na-pitannya.
Хто планує та оприлюднює спрощені закупівлі
Скажіть будь ласка, чи правильно зазначити в положенні про ТК, що він здійснює планування закупівель, складання та затвердження річного плану, а УО, яка буде проводити виключно спрощені закупівлі - планує та оприлюднює спрощені закупівлі. Чи ТК зараз може планувати лише процедури? І хто в такій ситуації затверджує річний план?
Уповноважена особа, яка проводитиме виключно спрощені закупівлі - планує та оприлюднює спрощені закупівлі відповідно до нової редакції Закону. Інші типи закупівель може проводити тендерний комітет.
Документи в спрощеній закупівлі
Якщо спрощені закупівлі можна проводити без тендерної документації, то які документи прикріпляти до закупівлі?
Створити закупівлю можна, заповнивши всі обов'язкові поля в формі. Прикріпити всі необхідні документи (проект договору, технічні вимоги до товару, кваліфікаційні вимоги до Постачальників тощо*).
Звертаємо Вашу увагу та не, що під час проведення спрощених закупівель створення тендерної документації, застосування кваліфікаційних та інших вимог до Постачальників є необов'язковим. Крім цього, немає чітких вимог до тендерної документації, і Замовник сам вирішує, прикріпляти ці документи до оголошення чи ні.
Чи можливе оскарження спрощеної закупівлі в АМКУ
Підкажіть, як Учасник спрощеної закупівлі має оскаржити в АМКУ дискримінаційну та таку, що обмежує конкуренцію вимогу в документації Замовника? Вимогу подавали, але Замовник відхилив вимогу.
Спрощені закупівлі оскаржити в АМКУ не можна.
Період уточнення інформації в спрощеній
Скажіть, скільки часу в мене, як Постачальника, є можливість уточнити інформацію в Замовника, що стосується спрощеної закупівлі?
Період уточнень має тривати не менше трьох робочих днів. У цей час у Постачальника є можливість через систему звертатись до Замовника за роз’ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, щодо вимог до предмета закупівлі та/або звернутися до Замовника з вимогою щодо усунення порушення.
При цьому Замовник протягом одного робочого дня з дня їх оприлюднення зобов’язаний надати роз’яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі.
У разі внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель не менше ніж на два робочі дні.
Коли укладати договір у спрощеній
На який день можна укласти договір після визначення переможця у спрощеній закупівлі ?
Договір потрібно укласти не пізніше ніж через 20 днів. Тобто несуттєво, на який саме день, аби дотриматись вимоги щодо терміну.
Визначення АНЦ в аукціоні спрощеної
Чи може система визначати аномально низьку ціну в аукціоні спрощеної закупівлі?
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 1 Закону проведення аукціону в спрощеній закупівлі не передбачає визначення системою аномально низької ціни.
Коментарі