Щодо змін, внесених до порядку закупівель у зв’язку із COVID-19

Мінекономіки 01.04.2020
роз'яснення МЕРТУ
версія
для друку
Інфолист Мінекономіки № 3304-04/22081-06 від 01.04.2020 року

Органи державної влади, органи місцевого

самоврядування, установи, організації,

підприємства та інші суб'єкти

сфери публічних закупівель

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у зв’язку з набранням чинності з 01.04.2020 постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2020 р. № 248 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225” (далі – постанова 248) повідомляє.

Змінами, внесеними постановою № 248, порядок проведення закупівель (далі – Порядок) та перелік товарів, робіт та послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України (далі – Перелік) викладено в новій редакції, яка значно спрощує та пришвидшує процес здійснення придбання замовниками таких предметів закупівлі.

За правилами, визначеними Порядком, такі закупівлі здійснюються з дотриманням принципів, установлених пунктом 4 Порядку, шляхом вчинення замовником дій, передбачених пунктом 6 Порядку.

Звертаємо також увагу замовників, що Перелік викладено за оновленою структурою товарів, робіт та послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби.

Виходячи зі змісту Порядку, викладеного в новій редакції, уповноважена замовником особа:

  1. Планує закупівлі та вносить інформацію до річного плану закупівель в електронній системі закупівель, зокрема про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі. Така інформація щодо предмета закупівлі підвантажується в об’єкт плану через особистий кабінет на авторизованому електронному майданчику;
  2. Організовує та проводить закупівлі. Замовник може самостійно встановлювати критерії доброчесності та надійності вибору особи, з якою буде укладений договір про закупівлю;
  3. Забезпечує складення, затвердження та зберігання відповідних документів з питань закупівель;
  4. Забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання пунктів 8 і 9 розділу І Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”, а саме:

- за результатами здійсненої закупівлі протягом одного дня з дня укладення договору оприлюднює звіт про укладений договір, договір про закупівлю та всі додатки до нього;

- протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання оприлюднює звіт про виконання договору.

При оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, в електронній системі закупівель реалізована  ознака щодо закупівель у зв’язку із  COVID-19.

Разом з цим усі рішення уповноваженої замовником особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення.

Водночас зазначаємо, що листи Міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

Директор департаменту

Лілія ЛАХТІОНОВА

ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ РОЗ'ЯСНЕНЬ
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.