Органи державної влади, органи місцевого
самоврядування, установи, організації,
підприємства та інші суб'єкти
сфери публічних закупівель
Копія: Антимонопольний комітет України
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України як Уповноважений орган у сфері публічних закупівель повідомляє.
Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Згідно статті 8 Закону Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов’язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яка зокрема діє у складі трьох державних уповноважених Антимонопольного комітету України.
Таким чином, Закон не містить обмежень щодо можливості розгляду скарг одночасно декількома складами колегій. Водночас згідно статті 18 Закону відразу після внесення до реєстру скарг.
Водночас згідно статті 18 Закону відразу після внесення до реєстру скарг скарга з супровідними документами та її реєстраційна картка автоматично надсилаються органу оскарження та замовнику. Орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель. Рішення за результатами розгляду скарг приймаються органом оскарження виключно на його засіданнях. Суб’єкт оскарження та замовник можуть надавати висновки експертів і спеціалістів, які володіють спеціальними знаннями. Висновки таких представників державних органів, експертів та спеціалістів оприлюднюються в електронній системі закупівель та долучаються до матеріалів справи про розгляд скарги.
Суб’єкт оскарження, замовник мають право взяти участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу. Розгляд скарги є відкритим, усі бажаючі можуть бути присутніми на розгляді. Особи, присутні на розгляді, можуть використовувати засоби фото-, відео- та звукозапису. Рішення, прийняте органом оскарження, проголошується прилюдно.
З огляду на викладене та ураховуючи можливість надання через електронну систему закупівель всіх передбачених Законом документів та підтверджень органу оскарження і долучення їх до матеріалів справи, Законом прямо передбачене право, а не обов'язок, суб'єктів оскарження та замовника бути присутніми безпосередньо під час розгляду скарг на його засіданнях.
Таким чином, якщо суб’єкт оскарження або замовник не вважають за необхідне брати участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу, орган оскарження розгляне скаргу та прийме рішення без їх участі в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель.
Директор департаменту регулювання публічних закупівель Лілія Лахтіонова