Постанова Кабінету Міністрів України № 928 “Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації”
для друку
Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо реалізації до 31 грудня 2017 р. пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації (далі - пілотний проект) відповідно до пункту 36 частини першої статті 1 Закону України “Про публічні закупівлі”.
2. Затвердити Порядок реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації, що додається.
3. Взяти до відома, що під час реалізації пілотного проекту:
Секретаріат Кабінету Міністрів України та центральні органи виконавчої влади самостійно приймають рішення про участь в його реалізації;
централізована закупівельна організація може здійснювати закупівлю товарів та послуг згідно з переліком, затвердженим Міністерством економічного розвитку і торгівлі;
централізована закупівельна організація організовує і проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах Секретаріату Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади на безоплатній основі.
4. Міністерству економічного розвитку і торгівлі:
визначити юридичну особу, що належить до сфери управління Міністерства, відповідальну за виконання функцій централізованої закупівельної організації в рамках реалізації пілотного проекту;
оприлюднити інформацію про реалізацію пілотного проекту на своєму офіційному веб-сайті;
подати до 31 березня 2018 р. Кабінету Міністрів України звіт про результати реалізації пілотного проекту.
1. Цей Порядок визначає особливості діяльності централізованої закупівельної організації (далі - закупівельна організація) в інтересах Секретаріату Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади (далі - замовники) в рамках реалізації пілотного проекту з організації діяльності закупівельної організації (далі - пілотний проект).
2. У цьому Порядку терміни “веб-портал Уповноваженого органу з питань закупівель”, “договір про закупівлю”, “закупівля”, “послуги”, “предмет закупівлі”, “публічна закупівля”, “рамкова угода”, “товари” вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон).
3. Під час реалізації пілотного проекту закупівельна організація та замовники керуються Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
4. Закупівельна організація набуває всіх прав та обов’язків замовників, що визначені Законом, та несе відповідальність згідно із законами.
Закупівельна організація в інтересах замовників оприлюднює інформацію про закупівлю, визначає процедуру закупівлі, розглядає та приймає рішення щодо скарг суб’єктів оскарження процедури закупівлі, надає роз’яснення щодо тендерної документації та усуває порушення процедури закупівлі, розглядає тендерні пропозиції, звертається за підтвердженням інформації, наданої учасниками процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ та організацій відповідно до їх компетенції, визначає переможця та приймає рішення про намір укласти з ним договір.
Закупівельна організація приймає рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, відповідно до вимог Закону.
5. Замовники самостійно визначають потребу в закупівлі товарів і послуг та надають відповідну інформацію закупівельній організації в електронному вигляді за формою, встановленою закупівельною організацією.
6. Строк та форма подання інформації зазначаються закупівельною організацією в повідомленні, що розміщується на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель у розділі “Діяльність централізованої закупівельної організації”.
7. Закупівельна організація аналізує та узагальнює отриману інформацію та розміщує на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель у розділі “Діяльність централізованої закупівельної організації” зведену відомість щодо предметів закупівлі.
Закупівельна організація визначає строк, протягом якого замовники можуть подавати свої пропозиції та доповнення до зведеної відомості і в разі потреби проводить консультації з ними щодо уточнення основних характеристик та іншої інформації, необхідної для підготовки тендерної документації, зокрема щодо критеріїв оцінки, кількості та місця постачання товарів або надання послуг, строків постачання товарів та надання послуг, умов рамкової угоди та істотних умов договору про закупівлю.
8. На підставі отриманої від замовників інформації закупівельна організація формує річний план закупівель закупівельної організації відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 22 березня 2016 р. № 490 “Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель”.
9. Закупівельна організація окремо оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель:
1) річний план, додаток до річного плану та зміни до них щодо закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення своєї діяльності;
2) річний план, додаток до річного плану та зміни до них щодо закупівлі товарів і послуг в інтересах інших замовників.
10. Замовник вносить зміни до свого річного плану закупівель протягом п’яти днів з моменту оприлюднення річного плану закупівель закупівельної організації в інтересах замовників у частині виключення предмета закупівлі, який включено до річного плану закупівель закупівельної організації в інтересах замовників.
11. Замовник має право відмовитися від послуг закупівельної організації та провести самостійно закупівлю щодо обраного предмета закупівлі. Про це замовник письмово із зазначенням причин повідомляє закупівельній організації не пізніше дня оприлюднення закупівельною організацією оголошення про проведення процедури закупівлі.
12. У день оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю закупівельна організація повідомляє замовнику про необхідність укладення договору про закупівлю за результатами проведеної процедури закупівлі у строки, визначені в Законі.
13. Після укладення рамкової угоди закупівельна організація проводить відбір та/або конкурентний відбір на підставі звернення замовника, що подається за формою, встановленою закупівельною організацією.
З метою визначення переможця відбору або конкурентного відбору за рамковими угодами закупівельна організація надсилає запрошення всім учасникам, з якими укладено рамкову угоду, стосовно подання пропозицій щодо укладення договору про закупівлю із зазначенням строку, необхідного для підготовки учасниками своїх пропозицій.
14. Закупівельна організація оприлюднює інформацію про закупівлю відповідно до вимог Закону.
15. Замовники в електронному вигляді подають закупівельній організації для оприлюднення відповідної інформації згідно з вимогами Закону:
копію договору про закупівлю - протягом одного дня з дня його укладення;
інформацію про внесення змін до договору про закупівлю та договору про закупівлю, укладеного за рамковою угодою, - протягом одного дня з дня внесення змін;
інформацію про виконання договору про закупівлю або договору про закупівлю, укладеного за рамковою угодою, - протягом одного дня з дня закінчення строку дії, виконання або розірвання договору.