Щодо тимчасового скасування аукціонів на Prozorro

Ірина Литвинчук 31.01.2023
версія
для друку
З третього січня відкриті торги в Prozorro тимчасово відбуваються без трираундового аукціону. Фактично ж діє “сліпий” аукціон, коли постачальники надають свої ціни при подачі пропозицій, а електронна система автоматично визначає серед них найбільш вигідну.
Відтоді в системі Prozorro оголосили 8 тисяч конкурентних тендерів на майже 12 млрд грн, в яких може змагатися бізнес.
Відсутність трираундового аукціону має спонукати підприємців одразу пропонувати нижчу ціну. По-перше, в них не буде можливості додатково знизити ціну під час аукціону, а по-друге, інформації про те, хто ще подався на тендер, і з якою ціною, за замовчуванням ні в кого немає.
Водночас історія Prozorro знає багато випадків, коли саме трираундовий аукціон допомагав замовнику максимально "витиснути" ціну, а особливо на тендерах, де змагалися багато учасників.
У будь-якому разі відмова від трираундового аукціону в Prozorro є тимчасовим рішенням, аби уникнути нерівного доступу бізнесу до аукціонів під час тривалих і непрогнозованих відключень світла. І уряд готовий повернути аукціони ще раніше, ніж це передбачає постанова (а це пів року). Про те, коли і за яких умов це може статися, заступниця міністра економіки Надія Бігун розповіла в інтерв’ю УКРІНФОРМ 
Онлайн курси Prozorro
Хочете працювати в системі Prozorro, але ще не вирішили, з чого почати? Швидко дізнатись про публічні закупівлі допоможуть безкоштовні інтерактивні онлайн курси інфобоксу.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.