Звіт про укладений договір

ДП "Прозорро" 04.01.2018
звіт про укладений договір звіт допорогові закупівлі замовник пороги закупівель процедури процедура
версія
для друку
Особливості процедури "Звіт про укладений договір"

Що таке звіт про укладений договір

Звіт про укладений договір (звіт про укладені договори) - придбання Замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких  є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, шляхом укладення прямого договору з подальшим звітуванням в системі.  

Це неконкурентна процедура закупівлі, яка відбувається поза системою Prozorro з обов'язковою публікацією в системі основної інформації про проведену закупівлю в формі звіту. Альтернативою цій процедурі є:

- допорогова процедура закупівлі;

- закупівля через Prozorro Market (е-каталог)

Етапи проведення процедури Звіт про укладений договір:

  1. Ви вносите Ваш предмет закупівлі в додаток до річного плану закупівель, обираючи в полі "Тип процедури закупівлі" - Звіт про укладений договір.
  2. Самостійно обираєте Постачальника товару/роботи/послуги на підставі дослідження ринку тощо.
  3. Підписуєте з обраним Постачальником договір поза системою.
  4. Публікуєте звіт про укладений договір.

Якщо вартість предмета закупівлі за рік більша за 50 тис грн і нижча порогів, визначених Законом України “Про публічні закупівлі”, Ви маєте право провести допорогову процедуру закупівлі, закупівлю через Prozorro Market або публікувати звіт про укладений договір (далі - Звіт).

В системі немає обмеження мінімальної суми звіту, тобто Ви маєте технічну можливість опублікувати звіт по договору навіть на 1 копійку.

Ви самостійно обираєте, в який спосіб проходитиме процедура закупівлі. Але майте на увазі, що звіт про укладений договір є неконкурентною процедурою закупівлі, яка часто привертає увагу та перевіряється контролюючими органами та громадськістю. В той час, як проведення допорогової процедури закупівлі чи закупівлі через Prozorro Market збільшує довіру до Замовника та покращує його імідж.

Органи місцевого самоврядування приймають рішення, згідно яких всі підприємства, що їм підпорядковуються, зобов’язані проводити допорогові процедури закупівлі/ закупівлі через Prozorro Market замість укладення прямих договорів та публікації по них Звітів.

Наприклад, згідно такого рішення, прийнятого КМДА, всі підзвітні їм підприємства мають проводити свої закупівлі від 3000 грн у вигляді допорогової процедури закупівлі.

Тож, перш ніж публікувати звіт про укладений договір, перевірте наявність/відсутність схожого рішення у Вашому населеному пункті.


Строки публікації звіту про укладений договір

Звіт про укладений договір має бути опублікований в системі протягом одного дня з дня укладення договору. Це зазначено в частині 1 статті 10 Закону.

Згідно зі статтею 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Тобто, якщо Ви сьогодні уклали договір, то опублікувати звіт можна як сьогодні, так і завтра.  

Також зважте на те, що мова йде про календарні дні, а не робочі. Тому строки публікації, якщо припадають на вихідний чи святковий день не переносяться.


Де можна знайти форму та як опублікувати звіт про укладений договір

Форма звіту про укладений договір затверджена Наказом Мінекономрозвитку № 490 від 22.03.2016. Спосіб публікації звіту аналогічний до публікації оголошення про закупівлю.

Щоб опублікувати звіт про укладений договір Вам необхідно:

  1. Зайти в особистий кабінет на майданчику.
  2. Натиснути кнопку “Створити процедуру закупівлі". 
  3. Обрати тип процедури “Звіт про укладений договір”.
  4. Заповнити всі поля в формі, що Вам буде запропоновано* (основну інформацію про предмет закупівлі, переможця та договір). Також Вам потрібно зробити зв'язку план-тендер при публікації звіту про укладений. Чому це потрібно зробити Ви можете прочитати в статті.
  5. Накласти ЕЦП та натиснути кнопку “Завершити процедуру”.

*Ціна за одиницю товару - це опціональне поле, заповнюється суб’єктами, визначеними у статтях 75, 77-79 Господарського кодексу України.

А через деякий час перевірити на сайті prozorro.gov.ua, чи опубліковано Ваш звіт.

При внесенні інформації по договору Ви матимете можливість прикріпити укладений договір.

Також зверніть увагу на те, що на майданчиках найчастіше публікація звіту відбувається в декілька етапів. На першомй етапі Ви створюєте ніби оголошення, зазначаєте основну інформацію про предмет закупівлі тощо, а вже на наступному етапі зазначаєте інформацію про переможця, прикріплюєте договір тощо. Тож після створення звіту Вам має прийти сповіщення (наприклад, у вигляді спливаючого вікна), що Ваш звіт успішно опублікований. Також обов'язково переконайтесь, що звіт опублікований на веб-порталі.

Уважно перевіряйте всю інформацію, що вносите. Після публікації Звіту та накладання ЕЦП змінити інформацію в звіті чи видалити його буде неможливо.

Робота з договором

Коли Ви вносите зміни в договір, по якому оприлюднено Звіт, у Вас є технічна можливість опублікувати в системі повідомлення про внесення цих змін/розірвання договору. Також Ви можете опублікувати звіт про виконання договору. Дану інформацію Ви публікуєте за бажанням, адже Закон не зобов’язує цього робити. Прочитайте також про Умови договору та порядок його укладення 

Сподобалось 142
Не сподобалось 15
Поділитися:

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.

Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.