26.05.2019 Лілія Кулик

Е-каталог в Прозорро - інтернет магазин для державних замовників

Детальний опис функціонування Е-каталогів

Що таке електронні каталоги в Прозорро

На підставі яких нормативно-правових актів працюють е-каталоги

Яка роль ЦЗО в електронних каталогах

Хто може купити товар через е-каталоги

Як стати Постачальником товарів через е-каталоги

На яких майданчиках можна закупити товари через е-каталог

Як проходить процес закупівлі через е-каталоги

Що таке електронні каталоги в Прозорро

Електронний каталог “Prozorro-market” (e-каталог) – систематизована база актуальних пропозицій товарів Постачальників. Ця база формується та наповнюється адміністратором (централізованими закупівельними організаціями) e-каталогу в електронній системі закупівель. Використовувати таку процедуру закупівлі можуть Замовники для здійснення закупівлі товарів, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону.

На підставі яких нормативно-правових актів працюють е-каталоги

01 березня 2019 року ДП «Прозорро», ДУ «Професійні закупівлі», ДП «Медичні закупівлі України» та представники електронних майданчиків підписали Меморандум щодо реалізації пілотного проекту «Електронні каталоги».

Також  Наказом ДП “Прозорро” № 16 від 22.04.2019 року затверджено Інструкцію з використання е-каталогу Prozorro-market.

Яка роль ЦЗО в електронних каталогах

Централізовані закупівельні організації є адміністраторами е-каталогу. Давайте розберемось, що це означає.

Адміністратор електронного каталогу – юридична особа, що:

 • визначає товарну номенклатуру та структуру е-каталогу;

 • створює профілі;

 • проводить кваліфікацію Постачальників та аналізує на відповідність їх пропозиції через систему управління е-каталогом.

В електронних каталогах максимально спрощена задача для державних Замовників, адже вони не повинні проводити кваліфікацію Постачальників, перевіряти їх документи тощо, все це зробить за них ЦЗО

Наразі адміністраторами є 2 централізовані закупівельні організації:

 • ДП «Медичні закупівлі України» - займається закупівлями медичних засобів;

 • ДУ «Професійні закупівлі» - займається закупівлями всіх  інших товарів, окрім медичних.

Хто може купити товар через е-каталоги

Товар через е-каталог під час дії пілотного проекту можуть будь-які Замовники.

Е-каталог є альтернативою допороговій закупівлі та звіту про укладений договір

Замовники можуть використовувати е-каталог лише для здійснення закупівлі товарів, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону (тобто на допорогові суми).

Замовник може купити через е-каталог будь-який товар на який є профіль в каталозі та по якому є пропозиції від Постачальників. З актуальними профілями Ви можете ознайомитись на сайті ДУ "Професійні закупівлі" за посиланням:  http://catalogue.cpb.org.ua/.

Кількість профілів на товари та пропозицій Постачальників постійно збільшується. 

Як стати Постачальником товарів через е-каталоги

Як вже було написано вище, відбір Постачальників для е-каталогу здійснює ЦЗО.

ЦЗО  публікує оголошення про проведення відбору Постачальників до е-каталогу та перелік умов їх відбору на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua).

Порядок кваліфікації Постачальника визначається відповідним Адміністратором е-каталогу.

З переліком вимог до учасників відбору до е-каталогу, адміністратором якого виступає Державна установа «Професійні закупівлі» ви можете ознайомитись  тут.

Оголошення по відбору пропозицій фармацевтичної продукції в електронний каталог від ДП “Медичні закупівлі України”  за посиланням.

Після оприлюднення оголошення про відбір Адміністратором е-каталогу Постачальники можуть починати подавати свої пропозиції. Далі Адміністратор (ЦЗО) розглядає пропозицію Постачальника протягом 10 робочих днів з дня її отримання.

Результати розгляду та інформація стосовно пропозиції направляються на електронну адресу Постачальника, зазначену в пропозиції.

Постачальникам, що успішно пройшли відбір, Адміністратором електронної системи закупівель надається доступ до е-каталогу протягом 5 робочих днів з дня прийняття рішення Адміністратором е-каталогу про відбір Постачальника до е-каталогу.

Після цього Постачальник має можливість подати та оновити цінову пропозицію в е-каталозі через авторизований/попередньо авторизований електронний майданчик.

Цінова пропозиція Постачальника має містити інформацію про місця, куди Постачальник може поставити товар (товари) та ціну.

У разі відсутності товару (товарів) в наявності Постачальник зазначає ціну із значенням “0”. Товар, щодо якого зазначено нульову вартість, не відображається в e-каталозі.

На яких майданчиках можна закупити товари через е-каталог

Наразі в пілотному проекті беруть участь 5 електронних майданчиків:

  • e-tender.ua
  • zakupki.prom.ua
  • dzo.com.ua
  • tenders.all.biz
  • smartTender.biz

  Замовники, які хочуть купити товар з е-каталогу, мають бути зареєстровані на одному з цих майданчиків та здійснювати свою закупівлю через електронний кабінет на майданчику.
  Надалі ми переглянемо процес закупівлі товарів з е-каталогу зі скріншотами з майданчиків. 

  Як проходить процес закупівлі через е-каталоги

  Тож товар вже в каталозі, а тепер давайте пройдемось по всіх етапах закупівлі через е-каталог для Замовника.

  Переглянути інформацію про товари, що є в е-каталозі можна лише на майданчиках, які беруть участь в пілотному проекті.

  Тож, які дії Замовника:
  1. Замовник заходить в каталог на майданчику, обирає необхідну йому категорію товарів.

  Категорії Прозорро.Маркет

  2. Далі за допомогою фільтрів та відповідно до бажаних технічних характеристик, Замовник обирає товар, який йому потрібен. Цей етап виглядає, як вибір товару в інтернет-магазині.

  Вибір товару Прозорро.Маркет

  3. Після вибору певного товару Замовнику буде запропоновано кілька Постачальників, які можуть продати йому цей товар. Також буде зазначена коротка інформація про Постачальника, ціна товару (у різних Постачальників вона може бути різною), умови поставки тощо.

  Постачальники товару Прозорро.Маркет

  4. Замовник обирає Постачальника, в якого хоче купити конкретний товар, додає цей товар в корзину та натискає кнопку "Купити" або продовжує покупки, обираючи також інші товари, які йому необхідні.

  5. Тож, після вибору необхідного/необхідних товару/товарів Замовник, натискаючи кнопку “Купити” фактично формує чернетку звіту про укладений договір. Створюється драфт/чернетка звіту про укладений договір.

  Чернетка звіту про укладений договір у Прозорро.Маркет

  6. Після того, як Замовник сформував чернетку звіту, Постачальнику в кабінет на його майданчику приходить повідомлення про замовлення його товару. Далі Постачальник протягом 2 робочих днів має зв’язатись з Замовником.

  7. Далі поза системою Замовник і Постачальник укладають договір. Після укладання договору Замовник в системі вносить дані про договір (додаткову інформація про Постачальника, інформацію про умови оплати, період поставки тощо), змінює статус звіту про укладений договір з “чернетки” на “опубліковано” та накладає ЕЦП/КЕП.


  На етапі вибору в каталозі можна обрати товари з різних кодів ДК 021:2015 і чернетка/драфт звіту створиться на кожен код ДК 021:2015 окремо


  Строки поставки в каталозі стандартні та складають до 7 робочих днів.

  Якщо після прочитання цієї статті у Вас залишились запитання по роботі електронних каталогів, можете поставити їх, написавши на електронну адресу: e-catalogue@prozorro.ua і наші спеціалісти нададуть Вам відповідь.

  е-каталог, закупівлі, закупівля ліків, допорогові закупівлі, звіт про укладений договір,

  Коментарі

  Юлія
  Професійно і зрозуміло написана стаття. Дякую.
  Антоніна
  На якому етапі закупівлі через е-каталог створюється план закупівлі?
  Олександр
  Ліля, а в плануванні тип процедури ми обираємо без застосування електронної системи обо звіт про укладений договір? Заздалегідь дякую
  Ліля
  Антоніна, до проведення закупівлі або ж до укладання договору, коли Ви будете знати вартість товарів, що закуповуватимете
  Ірина
  Якщо в е-каталозі є декілька пропозицій товару з однаковими характеристиками, однак за різними цінами. Портібно обов’язково обирати товар з найнижчою вартістю? Чи можна дорожчий, однак продавець з нашого міста?