Визначаємо код та предмет закупівлі: вдалі та невдалі кейси
Як ви знаєте, предмет закупівлі визначається наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 708, розміщення інформації в системі визначається наказом № 1082. У замовників є багато запитань щодо того, як правильно опублікувати оголошення, не порушивши вимоги обох наказів. До вашої уваги декілька прикладів вдалих та невдалих практик.
Що робити з номенклатурою?
У наказі №1082 йдеться, що при оголошенні закупівлі товарів та послуг необхідно зазначати номенклатуру. А також найбільш відповідний код кожної номенклатурної позиції. Ця вимога не стосується послуг з поточного ремонту. Як правильно замовникам зазначити цю всю інформацію?
По-перше, слід визначити свій предмет закупівлі за четвертим знаком. Наприклад, у вас це офісне приладдя різне і закуповуєте його за таким кодом: 30190000-7— офісне устаткування та приладдя різне. Закуповуєте при цьому різні скоби, степлери, біндери, кнопки і т.інше. При створенні оголошення зазначаєте назву предмета закупівлі — офісне приладдя, далі є можливість вказати назву кожної номенклатурної позиції. Скажімо, це буде засіб для очищення дошки. Тоді зазначаєте код номенклатурної позиції (він має бути максимально точний). А значить, код має бути такий: 30195700-9 — набори для очищення дошок чи приладдя. Щодо знаку за четвертим знаком, який теж необхідно вказати — можна не турбуватись: скрізь, де цього вимагає законодавство — його вкаже система.
Перейдімо до прикладів визначення предмета закупівлі.
Як бачите, в цьому кейсі вдало зазначена номенклатура: засіб для очищення фліпчартів, затискувач для паперів (біндер). До кожної частини предмета закупівлі вказана кількість і максимально точні коди ДК.
У цьому випадку замовник зазначив біля кожної номенклатурної позиції не максимально точний код, як цього вимагає наказ 1082, а узагальнений і, відповідно, до цього можуть бути запитання.
Тепер зверніть увагу на приклади закупівель лікарських засобів:
Це зразковий кейс. Замовник зазначив назви препаратів, максимально точні коди під кожною номенклатурною позицією та МНН кожного засобу, як того вимагає наказ. У новому наказі 708 нема вимоги писати МНН в дужках в назві предмета закупівлі. Є вимога зазначати цю інформацію в окремих полях в системі.
У цьому негативному кейсі замовник перерахував МНН в полі, де мав вказати назву номенклатурної позиції, не зазначив взагалі кількість кожної номенклатурної позиції, при цьому лише зазначив, що в нього є 52 найменування.
Як визначити свій код ДК?
Можна скористатись досвідом інших замовників, наприклад, погуглити. Це дуже простий спосіб, але він допомагає визначати потрібний код ДК.
За CPV кодом можна визначити, за яким кодом найчастіше купують ваш предмет закупівлі. Наприклад утилізація сміття в 51 % випадків купують за таким кодом: 90510000-5 Утилізація сміття та поводження зі сміттям.
Щодо природного газу: можна скористатись будь-яким з наведених інструментів, але якщо предмет закупівлі — природний газ, закуповувати його слід за таким кодом: 091 20000-6 — газове паливо.
Якщо ви купуєте парти і стільці для школи — вам підійде код: 391 600 00-1— шкільні меблі, якщо купуєте столи і стільці для офісу — це різні коди.
Між іншим, у коді офісні меблі нема столів і стільців. Там є тільки пенали, стелажі, етажерки і т.ін.
Щодо визначення предмета та коду закупівлі читайте статті: Новий порядок визначення предмета закупівлі згідно з наказом №708, Як публікувати інформацію в Прозорро відповідно до наказу №1082, Як запланувати та оголосити закупівлю згідно з наказами 708 та 1082.
Коментарі