Як публікувати інформацію в Прозорро відповідно до Наказу №1082
17 липня 2020 року набув чинності Наказ Мінекономрозвитку № 1082 від 11.06.2020 року "Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі" (далі - Порядок). Відповідно в цьому наказі зазначена інформація про те, яку інформація потрібно вказувати при публікації закупівель в Прозорро. Давайте детальніше розглянемо, що потрібно вказувати.
Як зазначати тепер код ДК 021:2015 в системі
Згідно з пунктом 12 Порядку: Під час розміщення в електронній системі закупівель інформації про предмет закупівлі в окремих полях зазначається інформація щодо:
- назви предмета закупівлі (у разі визначення предмета закупівлі - послуга з виконання науково-технічних робіт, у цьому електронному полі зазначається конкретна назва науково-технічної роботи);
- коду предмета закупівлі відповідно до класифікаторів або назва згідно з ДСТУ, державних або галузевих будівельних норм, які передбачені для визначення предмета закупівлі відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого Уповноваженим органом, та їх назви.
Крім полів, визначених пунктом 12 Порядку, у випадках, зазначених у цьому пункті, додатково в окремих полях заповнюється інформація щодо:
- міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі - МНН), у разі визначення предмета закупівлі - лікарський засіб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, замовником зазначається МНН кожного лікарського засобу;
- коду та назви медичного виробу відповідно до національного класифікатора НК 024:2019 "Класифікатор медичних виробів", затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 05 лютого 2019 року N 159, у разі визначення предмета закупівлі - медичний виріб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше медичних виробів, замовником зазначаються код та назва кожного медичного виробу;
- коду за показниками третьої - п'ятої цифр Єдиного закупівельного словника, у разі визначення предмета закупівлі - послуга з професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації для безробітних громадян, що надається за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
- коду за показниками другої - п'ятої цифр Єдиного закупівельного словника, у разі визначення предмета закупівлі - роботи;
- коду та назви відповідно до Єдиного закупівельного словника, у разі визначення предмета закупівлі - послуга з поточного ремонту або послуга з виконання науково-технічних робіт.
Як зазначати інформацію в системі при закупівлі товарів та послуг
Під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначається інформація, визначена пунктом 12 та абзацами другим - четвертим пункту 13 цього Порядку, та інформація щодо:
- назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі;
- коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
Як зазначити код при закупівлі товарів
Тепер при оголошенні закупівлі чи публікації переговорної процедури закупівлі, окрім узагальненого коду по 4 цифрі ДК 021:2015 в системі має також зазначатись назви товару кожної номенклатурної позиції та коду товару за ДК 021:2015, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
Як це виглядає на практиці.
Вам потрібно закупити меблі, а саме письмовий стіл та книжкову шафу. Тож ви зазначаєте:
узагальнений код за 4 цифрою 39120000-9 Столи, серванти, письмові столи та книжкові шафи
номенклатурні позиції за найбільш підходящим кодом 39121100-7 Письмові столи та 39122200-5 Книжкові шафи.
Функціонал виведення узагальненого коду в закупівлі розроблений в системі. Тож система сама виводитькод за 4 знаком для товарів та послуг та код за 3 знаком для лікарських засобів. А Замовники мають зазначати тільки номенклатуру товару, як це показано на малюнку
Додатково про цей функціонал ви можете прочитати в статті Як зазначити в системі інформацію згідно з Наказом № 1082
Як зазначити код при закупівлі поточного ремонту
Пункт 14 Порядку містить виключення щодо видів робіт та послуг при закупівлі яких потрібно вказувати номенклатуру. Відповідно, пункт 14 посилається на абзаци другий - четвертий пункту 13 Порядку.
Тобто при створенні оголошення на закупівлю поточного ремонту не потрібно розписувати номенклатуру.
Чи обов’язковим є накладання УЕП/КЕП
Після внесення інформації в електронні поля, на неї накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи. Інформація, що заповнюється в електронних полях, може відображатися на веб-порталі у вигляді документа, доступного для друку.
Яка інформація є головною
У разі якщо інформація, розміщена в електронній системі закупівель шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних полів.
Коментарі