Відкриті торги: відповіді на запитання
Відкриті торги відповідно до ч.1 ст.20 Закону є основною процедурою закупівлі. Цю процедуру замовники застосовують, якщо вартість предмета закупівлі товару або послуги дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт – 1,5 млн грн. Для замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, пороги складають від 1 млн грн для товарів та послуг і від 5 млн грн для робіт.
Процедуру відкритих торгів можна поділити на такі етапи:
Детальну інформацію про відкриті торги знайдете у статті Відкриті торги: строки проведення.
А зараз перейдімо до запитань та відповідей на них щодо відкритих торгів.
Чи можна після відкритих торгів провести спрощену по одному предмету закупівлі?
Підкажіть, якщо в нас проведено відкриті торги, чи можемо по цьому самому предмету закупівлі оголосити спрощену процедуру закупівлі?
Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 Закону.
Відповідь замовника на вимогу
Період кваліфікацій, у відкритих торгах. Учасник подав вимогу про невідповідність документа переможця. Термін, в який замовник має відповісти на вимогу?
Не пізніше, як через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.
Хто відповідальний за проведення відкритих торгів
УО зараз має право відповідати за відкриті торги?
Так, відповідальною за організацію та проведення відкритих торгів може бути Уповноважена особа. Також до 1 січня 2022 року замовник для організації та проведення процедур закупівлі може утворювати тендерний комітет (зокрема, для відкритих торгів, що є процедурою закупівлі відповідно до статті 13 нової редакції Закону.
Розгляд пропозицій у відкритих торгах
Скільки треба часу на розгляд пропозицій у відкритих торгах? Аукціон відбувся 04.09.20. Після того, як визначити переможця, він ще підтягує якісь документи?
Строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами: 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті.
Внесення змін до ТД в період подання
Чи можемо ми внести зміни до тендерної документації в період подання?
Так, вносити зміни до оголошення та тендерної пропозиції можна з першого дня і протягом всього періоду подання пропозицій. Та зауважу: якщо ви вносите зміни до оголошення чи тендерної документації, то терміни закупівлі необхідно продовжити таким чином, щоб до дати завершення приймання пропозицій залишилося не менше, ніж 7 календарних днів; якщо ви внесли зміни в тендерну документацію, то нову версію тендерної документації та окремий файл із переліком змін потрібно оприлюднити (прикріпити до оголошення) через Майданчик, на якому Ви опублікували закупівлю. Прикметно, попередня версія документу із системи не видаляється, а відмічається як неактуальна. При цьому зберігається можливість її переглянути або завантажити.
Свої запитання на цю тему залишайте у коментарях до статті — і ми надамо відповідь.
Коментарі