Публікація інформації в Прозорро відповідно до Наказу №1082. Відповіді на запитання
Нещодавно на Інфобокс Прозорро у статті Як публікувати інформацію в Прозорро відповідно до наказу №1082 детально розповіли про те, яку інформацію слід вказувати при публікації закупівель у Прозорро. Зміни у порядку розміщення інформації відбулись у зв'язку з набуттям чинності 17 липня 2020 року Наказу Мінекономрозвитку № 1082 від 11.06.2020 року.
Разом зі вступом в дію Порядку розміщення втратили чинність такі накази:
наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 18 березня 2016 року N 477 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за N 447/28577 (зі змінами); А також
наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року N 490 « Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель », зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за N 449/28579 (зі змінами).
Щодо змін в Порядку розміщення ви залишили нам запитання, на відповідях на які ми б хотіли заакцентувати. Отож, запитання такі:
Який наказ чинний?
Наказ 1082 від 11.06.2020р. у Відомостях Верховної Ради не опубліковано, а наказ 490 та 477 в статусі «чинний», за яким наказом розміщувати інформацію?
Щодо питання розміщення інформації про публічні закупівлі слід керуватись Наказом Мінекономрозвитку №1082 від 11.06.2020, який чинний із 17 липня 2020 року. Накази 490 та 477 втратили чинність. Наказ 1082 вже є на сайті Верховної Ради https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0610-20#Text
Як зазначати інформацію?
Якщо необхідно закупити меблі для закладу освіти, але меблі різні це парти столи стільці шафи столи та стільці для вчителів, комп`ютерні столи, на суму 120 тис грн, Як краще провести закупівлю?
Якщо у вас на рік 120 тис. грн, то це спрощена закупівля. Відповідно, визначте номенклатуру, яка вам потрібна. Створіть річний план, де зазначте код за 4 знаком та назву предмета закупівлі. Далі створіть оголошення, в оголошенні зазначте номенклатуру з максимально точними знаками за ДК 021:2015
Пункт 13 наказу 1082 прямо суперечить наказу «Про порядок визначення предмету закупівель № 708». Зокрема, в наказі 708 вказано, що Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за міжнародною непатентованою назвою лікарського засобу, формою випуску, дозуванням, обсягом та/або місцем поставки лікарських засобів. У наказі 1082 зазначено, що Замовник обов'язково вказує МНН кожного лікарського засобу. По- друге, у новому Порядку визначення предмета закупівлі нема жодної вказівки на класифікатор медичних виробів, який потрібно вказувати в оголошенні (хоча в старому Порядку він був). У наказі 1082 йде конкретна вимога обов'язково вказувати в окремому полі код кожного конкретного медичного виробу. Чим керуватися в роботі?
Є 2 Порядки, один стосується визначення, а інший - оприлюднення. Так от порядок визначення він тільки пояснює, як визначити предмет закупівлі. Наприклад, поточний ремонт за об'єктом будівництва, товари за 4 знаком ДК 021:2015. А от порядок оприлюднення говорить тільки про те, яку додаткову інформацію потрібно оприлюднити при оголошенні закупівлі, наприклад. Тобто ви визначили за 4 знаком, а потім розписуєте додаткову інформацію, яка передбачена Порядком розміщення.
Чи буде поле для номенклатурної позиції?
У системі з'явиться поле для номенклатурної позиції? Так як код ДК тільки розширений?
У системі буде реалізовано трохи інакше, тому й зазначалось, щоб номенклатуру вписувати за максимально точними знаками, а якраз узагальнений код за 4 знаком система виведе сама, наразі цей функціонал в процесі реалізації.
Як визначати номенклатуру?
Як визначати номенклатуру в поточному ремонті, якщо є ПКД з локальним кошторисом і загальними накрутками і до складу робіт включено роботи різного характеру, тобто, 4 цифри коду ДК не співпадають, наприклад, роботи з демонтажу перегородок та обліцовки, роботи з облицювання плиткою та демонтажу і заміни сантехніки і трубопроводів?
Номенклатуру при закупівлі поточного ремонту вказувати не потрібно. Дана інформація також оновлена в нашій статті.
Код ДК у Звіті
Якщо закупівля без використання електронної системи, чи потрібно крім 4 знака класифікатора, зазначати ще до кожного найменування найбільш підходящий код?
У Звіті не потрібно вказувати код ДК до кожного найменування.
Залишайте нам свої коментарі щодо цієї теми — охоче допоможемо.
Коментарі