Планування закупівель. Відповіді на запитання
Процес планування — надвагома складова закупівель. Їх планують наприкінці року на наступний з можливістю протягом року внести зміни до планів та чи або планування додаткових закупівель.
Процес планування складається з кількох етапів, а саме:
1) Визначення потреб підприємства (коли підприємство з огляду на певні моменти як: щорічні обов'язкові витрати, витрати, пов'язані з минулорічними закупівлями, витрати згідно з потребами для забезпечення діяльності підприємства та інші)
2) Визначення параметрів закупівлі (по кожній із згрупованих позицій запланованих закупівель визначають предмет закупівлі, у документі-плані є перерахування предметів закупівлі та орієнтовна очікувана вартість по кожному з них). Залежно від типу вашого підприємства та очікуваної вартості закупівлі визначається вибір процедури для кожної із закупівель.
3) Затвердження річного плану (тендерним комітетом або Уповноваженою особою залежно від вартості закупівлі)
4) Публікація річного плану закупівель в Прозорро (в кабінеті на майданчику натиснути «Створити план закупівель» і заповнити форму. Інформацію про те, як це робити, можете знайти в статті Планування закупівель )
Саме після внесення річного плану в електронну систему процес планування вважається завершеним.
Детальніше про етапи та інші аспекти планування закупівель можете прочитати в статтях: Планування закупівель, Річний план закупівель. Практичні поради щодо планування закупівель.
А тепер перейдімо до актуальних запитань щодо планування закупівель.
Підкажіть, чи існує тепер додаток до річного плану?
У новій редакції Закону відсутнє поняття додатку до річного плану. Всі закупівлі відображаються у плані.
Хто повинен виконувати закупівлі до 50 тис грн за кодом дк від планування до викладення звіту про договір про закупівлю, якщо немає тендерного комітету? Від якого імені чи посади потрібно робити протоколи?
Це може робити Уповноважена або відповідальна особа.
Закупівлю з 19.04 2020 рекомендовано проводити відповідно до потреб. Які документи мають бути для підтвердження потреби?
Немає чіткого набору документів. Планування в цьому не зміниться. Ви, наприклад, робите протокол ТК, УО, яким запитуєте, які потреби є у ваших підрозділів, далі вони надають вам певні потреби листами тощо і ви на підставі цього створюєте річний план.
Чи можливе проведення процедури відкриті торги, якщо річна вартість предмета закупівлі складає 160 000 грн?
Ні. Замовники можуть здійснювати процедуру закупівлі шляхом відкритих торгів, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт — до 1, 5 мільйона гривень. Тож, якщо у вас на рік по якомусь предмету закупівлі є 160 000 гривень, то ви повинні проводити не відкриті торги, а той вид закупівлі, який передбачений Законом. В даному випадку це спрощена закупівля.
Чи правомірно скасувати річний план, внесений в систему, який не є використаний (немає договору)?
Звісно. Ви можете скасувати план або внести зміни до нього до моменту оголошення по ньому тендеру.
Чи правильно зазначити в положенні про ТК, що він здійснює планування закупівель, складання та затвердження річного плану, а УО, яка буде проводити виключно спрощені закупівлі - планує та оприлюднює спрощені закупівлі. Чи ТК зараз може планувати лише процедури? І хто в такій ситуації затверджує річний план?
УО, яка буде проводити спрощені закупівлі — планує та оприлюднює спрощені закупівлі відповідно до нової редакції Закону. Інші типи закупівель може планувати та проводити ТК.
Чи змінилась форма Річного плану після 19 квітня 2020 року?
Так, дещо змінилась. Додались нові поля, тепер відсутні додатки до річного плану, оскільки всі закупівлі відображаються у плані. Перелік наявних в новій формі плану полів, наведений в частині 2 статті 4 Закону. А саму форму можна знайти в кабінеті на майданчику, натиснувши «Створити план закупівель».
Коментарі