19.05.2020 Оксентія Груба

Оскарження закупівель. Відповіді на запитання

відповідаємо на запитання щодо оскарження закупівель

У публічних закупівлях надвагомою є можливість оскаржувати результати тендеру задля відстоювання таким чином своїх прав та забезпечення справедливості у сфері. Нова редакція Закону «Про публічні закупівлі», яка вступила в дію 19 квітня 2020 року фіксує норми, що вдосконалюють механізм оскарження, роблячи його більш зрозумілим, чітким та швидким. 

Органом оскарження в публічних закупівлях, як відомо, є Антимонопольний комітет України, який з метою неупередженого та ефективного захисту прав і законних інтересів осіб, пов’язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії), що розглядає скарги та ухвалює по них рішення. 

Подати скаргу в Антимонопольний комітет України може будь-яка юридична чи фізична особа, яка вважає, що Замовник порушив їхні права та інтереси в процесі проведення закупівлі, і є зареєстрована на електронному Майданчику. 

Оскарження через АМКУ відбувається лише під час проведення понадпорогових процедур закупівель, якими є: відкриті торги, відкриті торги з публікацією англійською мовою; конкурентний діалог, конкурентний діалог з публікацією англійською мовою; переговорна процедура закупівлі, переговорна процедура закупівлі (скорочена); відкриті торги з закупівлі енергосервісу; переговорна процедура закупівлі для потреб оборони.

Порядок оскарження процедури закупівлі регламентується ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі».

 Також читайте статті щодо питання оскарження результатів тендеру: Нове в оскарженні закупівель Прозорро, Оскарження закупівель, Оскарження закупівель з 19 квітня 2020 року: відповіді на запитання   Оскарження результатів тендеру

А тепер перейдімо до актуальних запитань про оскарження. 

Подання скарги в АМКУ

Підкажіть, як подати скаргу в Антимонопольний комітет України ?

Скарга направляється через електронну систему закупівель. Тобто, вам необхідно в період оскарження зайти в особистий кабінет на майданчику та натиснути кнопку «подати скаргу». Детальніше про періоди оскарження можна прочитати в статті за покликанням: https://cutt.ly/nyY3Ag2

Чи потрібно сплатити за подання скарги в АМКУ, якщо я впевнений у своїй правоті?

Потрібно. Плата за подання скарги до органу оскарження є обов'язкова і справляється вона через електронну систему закупівель в день подання скарги. Тоді лише скарга вноситься до реєстру скарг і формується реєстраційна картка. 

Але у разі рішення органу оскарження про задоволення скарги — плата Вам повертається. 

Подання скарги у відкритих торгах на етапі кваліфікації

Скажіть, чи можна подати скаргу під час відкритих торгів на етапі кваліфікації?

Так, власне, скарга на етапі кваліфікації подається під час відкритих торгів. А також під час процедур: відкритих торгах з публікацією англійською мовою, конкурентному діалозі (2 етапі), конкурентному діалозі з публікацією англійською мовою (2 етапі), переговорної процедури закупівлі, переговорної процедури закупівлі скороченої, відкритих торгах з закупівлі енергосервісу. 

В який строк необхідно надати відповідь на вимогу про оскарження визначення переможця?

 Протягом 5 днів.

Вартість подання скарги

Розкажіть, яка вартість подання скарги на рішення Замовника?

 У разі оскарження рішення Замовника щодо визначення переможця або відхилення пропозиції Учасника, або відміну процедури закупівлі на етапі прийняття такого рішення плата за подання скарги встановлюється у розмірі - 0,6 % очікуваної вартості, але не менше 3000 грн і не більше 170 000 грн.

При оскарженні положень тендерної документації або рішення Замовника про відміну торгів на етапі подання плата за подання скарги встановлюється у розмірі - 0,3 % очікуваної вартості, але не менше 2000 грн і не більше 85 000 грн.

Можливість подати скаргу на ТД

Коли саме можлива подача скарги на тендерну документацію ? 

Скарга може подаватися з моменту оголошення закупівлі, але не пізніше, ніж за 4 дні до кінцевої дати подання пропозицій.

Відкликання скарги після внесення до реєстру скарг

Чи можна після внесення до реєстру скарг відкликати мою скаргу? 

Скарга, що внесена до реєстру і щодо неї сформована реєстраційна картка відкликана не може бути.

Чи може нерезидент робити оплату скарги (з іншої країни)?

Ні. Нерезиденти можуть здійснювати платежу в гривні лише через постійні представництва, а також із залучення компаній, що надають консалтингові, представницькі, агентські, інформаційні тощо послуги іноземним клієнтам.

скарга, оскарження, тендерна документація, процедури,

Коментарі

Яна 2021-03-19 09:37:57
немає файлу за посиланням " Зразок скарги до Антимонопольного комітету"
Олена
вдала стаття для нас і нічого відняти чи додати