Чому не варто вимагати у переможця інформацію з відкритих реєстрів
Одне з питань, яке може виникати у Замовника, які довідки вимагати у Переможця тендеру. Адже частину можна вимагати у вигляді довідки, виданої певним органом, а щось потрібно перевіряти самостійно.
В одному з моніторингів ДАСУ вказало, що Замовник порушив вимоги Закону, адже вимагав у Постачальника підтвердження інформації, що є у відкритих реєстрах. З закупівлею та моніторингом по ній Ви можете ознайомитись за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-11-29-002694-b
Тож, що не допустити в цьому питанні помилок, давайте розберемось з цим питанням.
Які довідки можна і потрібно вимагати
В статті 17 Закону, сказано, що Замовник вимагає у Переможця документальне підтвердження відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Давайте розберемось з кожним пунктом, щоб зрозуміти, що є відкритим реєстром, а що - ні.
Довідки з частини 1 статті 17 Закону
Пункт 2 частини 1 статті 17 - відомості про юрособу внесені в реєстр корупційних правопорушень - даний реєстр є відкритим, згідно Інфолиста МЕРТУ № 3304-04/14048-06 від 30.03.2018 року, тож інформацію з нього не потрібно вимагати у Постачальника. Даний реєстр знаходиться за посиланням: https://corruptinfo.nazk.gov.ua/
Пункт 3 частини 1 статті 17 - службову особу Учасника чи фізичну особу, що є Учасником притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення. Як вже було написано вище, реєстр корупційних правопорушень є відкритим, тож інформацію з нього не потрібно вимагати у Постачальника.
Пункт 5,6 частини 1 статті 17 - посадова особа учасника, фізична особа, що є Учасником була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів. Наразі цей реєстр не є відкритим, хоч МВС і спростило видачу довідки про несудимість. Тож Замовник має вимагати довідку з МВС. Можна вимагати довідку, що МВС видав паперовому вигляді або в електронному, підписану УЕП/КЕП.
Пункт 8 частини 1 статті 17 - Учасник визнаний у встановленому законом порядку банкрутом - цей реєстр також є відкритим, тож не потрібно вимагати у Переможця будь-яких довідок з цього приводу. Реєстр знаходиться за посиланням: https://kap.minjust.gov.ua/Пункт 12 частини 1 статті 17 - службову (посадова) особа учасника, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 303 затверджено Положення про створення та функціонування Єдиного державного реєстру злочинів торгівлі людьми (далі - Реєстр). Відповідно до пункту 5 Положення Держателем (володільцем) Реєстру є МВС. Наразі можна вимагати довідку в довільній формі на підтвердження відсутності цієї підстави.
Пункт 13 частини 1 статті 17 - відсутність податкової заборгованості. Даний реєстр не є відкритим, хоч інформацію про податкову заборгованість можна знайти у формі відкритих даних. Відповідно, Замовник може вимагати довідку з Податкової або ж скористатись інтеграцією Прозорро та ДПС та переглядати інформацію про податкову заборгованість Постачальника в системі Прозорро. Як це зробити можна переглянути в статті: Довідка з податкової, в якому вигляді вимагати Замовнику
Довідки з частини 2 статті 17 Закону
Учасник не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. Учасник може надати підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність відповідної підстави для відмови в участі. Для цього він повинен довести, що сплатив або зобов’язався сплатити відповідні зобов’язання та відшкодування завданих збитків. Якщо замовник вважає таке підтвердження достатнім, учаснику не може бути відмовлено в участі. Наразі можна вимагати довідку в довільній формі на підтвердження відсутності цієї підстави.
Як бачите, у Переможця можна вимагати мінімум документів. Інформація про відкриті реєстри може з часом змінюватись, при цьому Уповноважений орган щороку до 20 січня додатково в разі потреби оприлюднює інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на веб-порталі Уповноваженого органу.
З прикладом повного переліку документів, які Замовник може вимагати в тендері Ви можете ознайомитись за посиланням: Тендерна документація: перелік документів, які вимагають у Постачальників
Коментарі