04.12.2019 Лілія Кулик

Довідка з податкової, в якому вигляді вимагати Замовнику

Чи є у податкової відкритий реєстр, чи можна не вимагати у переможця довідку з податкової та як правильно прописати вимогу до інформації з податкової

Чи є інформація про відсутність податкової заборгованості відкритим реєстром?

Чи можна не просити у Переможця довідку з податкової?

Правильно пропишіть в тендерній документації вимоги до надання інформації з податкової

Чи є інформація про відсутність податкової заборгованості відкритим реєстром?

Відповідно до частини третьої статті 17 Закону Замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі.

При цьому Законом встановлено, що замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах. Чи є інформація про відсутність податкової заборгованості відкритим реєстром? Якщо подивитись на лист ДФС, наведений в додатку до листа від 17.01.2019 № 3304-04/1983-06 “Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, то можна зробити висновок що ні. Адже в листі говориться про те, що інформація про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг розміщується не у реєстрі, а на порталі ДФС (sfs.gov.ua) відповідно до Постанови КМУ від 21.10.2015 № 835 "Про затвердження положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних".

Взажаючи на зазначене вище, документальне підтвердження відсутності податкової заборгованості має вимагатись Замовником.

Чи можна не просити у Переможця довідку з податкової?

Також нагадаємо, що в листопаді 2019 року в продуктиві з'явилась інтеграція системи Прозорро та Державної фіскальної служби України. Це означає, що тепер довідка про відсутність податкової заборгованості у Постачальника з'являється в системі Прозорро автоматично після формування повідомлення про намір укласти договір. 

Дана інтеграція реалізована згідно Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України від 17.01.2018  № 37/11, яким затверджено Порядок взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо обміну інформацією про відсутність або наявність заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи Державної фіскальної служби України, в учасника процедури закупівлі (далі – Порядок).

То чи можна не вимагати паперову довідку провідсутність податкової заборгованості у Переможця торгів, а використовувати інформацію, що публікується в системі Прозорро?

Згідно роз'яснення МЕРТУ, Замовник самостійно зазначає в тендерній документації спосіб підтвердження переможцем інформації про відсутність підстав, зазначених в статті 17 Закону, зокрема інформацію щодо відсутності/наявності заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) з дотриманням законодавства в цілому та  з урахуванням вищезазначеного Наказу може передбачити надання згоди від учасника на отримання інформації з Державної податкової служби України  автоматично у разі визначення його  переможцем.

Правильно пропишіть в тендерній документації вимоги до надання інформації з податкової

При цьому важливо в тендерній документації передбачити можливість використання інформації про відсутність податкової заборгованості з системи Прозорро. Як це можна зробити? 
Наприклад, зазначити в тендерній документації, що "Інформація про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів перевіряється Замовником в електронній системі закупівель в інформації, що автоматично формується в системі Прозорро в результаті взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України. 

Додатково про це Ви можете прочитати в відповіді МЕРТУ на Інфоресурсі за посиланням.


стаття 17, тендерна документація,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.