27.04.2023 Ірина Литвинчук

Відповіді на найчастіші запитання по звітуванню оборонних закупівлель

Відповідаємо на найпоширеніші запитання від Замовників

Чи вказувати кількість в оборонному звіті?

Кількість в звіті вказувати не обов`язково. Тобто за замовчування в системі у вас завжди буде стояти “1”, яку Ви можете залишити, та зазначити ціну за одиницю. Адже стаття 30 Закону “Про оборонні закупівлі” вимагає вказати тільки одиниці виміру та ціни за одиницю.

При цьому, у вас є можливість змінити цю кількість - вказавши необхідну, відповідно до кількості в договорі, це на випадок, якщо ви купуєте щось, розкриття інформації про кількість чого не несе небезпеки.

Наприклад:

Закупили Ви 90 стільців. Секретності в даній закупівлі немає, тож ви можете змінювати дану кількість закуплених стільців при формуванні звіту, на необхідну, якщо забажаєте. Якщо ви закупили товар, роботу чи послугу,  і по кількості цього предмета закупівлі можна порахувати, наприклад, кількість військових, їх розташування тощо, то в такому випадку - кількість залишаємо незмінною. Тобто залишайте кількість - 1 і вказуйте лише ціну за одиницю.

Отже, вказувати кількість в оборонному звіті чи залишити одиницю за замовчуванням- право замовника.

Сума договору в звіті

Реальну суму договору в звіті також немає зобов’язання публікувати. Тож це поле заповнюється на розсуд замовника. Якщо розкриття інформації про суму договору відповідного предмету закупівлі несе загрогу, тобто ворог може дізнатись ту інформацію, яку не можна розкривати- то загальну суму договору вказувати не варто. Тобто коли ви заповнюєте звіт і бачити поле “сума договору” - не поспішайте її заповнювати, спочатку зважче наскільки  таємною вона є.

Наприклад:

Уявімо, що ви купуєте 10000 індивідуальних аптечок на суму 5 млн грн. Відповідно цю інформацію не бажано знати ворогу і не варто робити її публічною. 

В такому випадку реальну загальну суму договору ви не вказуєте. Замість неї ви вказуєте ціну за одиницю, якщо у вас одна номенклатурна позиція, тобто в цьому прикладі це буде 500 грн.

Або якщо закупили ті самі 10000 аптечок, але 3-х різних видів. Один вид коштує 500 грн, другий - 300 грн, третій - 700. Тоді загальну суму договору можна буде зазначити як 1500 грн, тобто просто додавши всі ціни за одиницю. 

Ось так, для прикладу, можуть виглядати Ваші звіти:


або так:


Чи потрібно в дану закупівлю підвантажувати файл договору?

Ні, не потрібно. Оскільки там може міститись таємна інформація. До того ж, нормативно, немає зобов'язання публікувати договір.

Чи потрібно вказувати місце поставки?

Це так саме на ваш розсуд. Місце поставки ви можете не розкривати, адже Законом дозволено її не зазначати. Тож не розкривайте інформацію про місце Поставки, якщо дана інформація може бути корисною для ворога.

Чи потрібно вказувати місцезнаходження замовника чи постачальника?

Зобов`язань щодо публікації такої інформації - немає. Тож, можете як вказувати, так і не вказувати її, це поле залишається розсуд замовника.

Де ці звіти можна побачити на порталі Prozorro?

Цю інформацію можна знайти за пошуком у Prozorro, обравши фільтр «Обґрунтування» та натиснувши «Оборонні звіти». Не дивлячись на те, що Замовники лише кілька днів як почали формувати дані звіти - кількість звітів росте щохвилини.

Ось так це виглядає на порталі:

Сподіваємось, після відповіді на ці запитання, Ваші звітування стануть ще простішими та швидшими.

звітування, для потреб оборони,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.