14.01.2025 Лілія Кулик

Забезпечення виконання договору та підстави для відмови в участі в електронних полях

Зміна в реалізації забезпечення виконання договору

ДП “Прозорро” повідомляє, що у звʼязку з розробкою функціоналу для формування електронного контракту з шаблонів, що були надані Міністерством економіки, нами було оновлено функціонал забезпечення виконання договору.

Раніше інформація про форму та умови забезпечення виконання договору зазначалась замовником в одному полі. Наразі у замовника є перелік полів, які він має заповнити. 

Форма забезпечення виконання договору

Тепер замовник може обрати вид забезпечення виконання договору. Наразі є такі види:

  • забезпечення фінансової установи — це може бути банк, страхова компанія чи інша фінансова установа;
  • інше — обираючи цей вид, замовник в описі може зазначити, який інший вид забезпечення він вимагає, наприклад, депозит, порука тощо.

Сума забезпечення виконання договору

Для суми забезпечення виконання договору є також окреме поле, куди замовник може внести % від ціни договору про закупівлю.

В системі діє обмеження, відповідно до Закону, і система не дасть ввести в поле суму більше 5%.

Дія гарантії перевищує строк дії договору

Найбільше питань у користувачів зʼявилось щодо поля - «Строк дії гарантії перевищує строк дії договору про закупівлю на».

При внесенні вимог щодо забезпечення виконання договору в електронні поля замовник може зазначити інформацію про те, наскільки строк дії гарантії може перевищувати строк дії договору. Це означає, що переможець повинен буде надати як забезпечення виконання договору гарантію, кінцевий строк якої більше, ніж строк дії договору на ту (або більшу) кількість днів, яку замовник зазначить у полі «Строк дії гарантії перевищує строк дії договору про закупівлю на».

Для чого цей строк зазвичай використовують? Є договори, наприклад, на електроенергію, газ тощо, по яких виконання зобовʼязань може тривати і після завершення договору. В такому разі замовник може встановити, що строк дії забезпечення на верну кількість днів має перевишувати строк дії договору.

Наразі замовник може встановити строк не менше 5 днів, проте немає верхньої межі цього строку. Тож замовник може за потреби зазначити в цьому полі необхідну кількість днів, наприклад, 30, як зазначено в листі. 

Додаткові умови щодо надання гарантії замовник також може зазначити в окремих електронних полях.

Вимога щодо невиконання учасником процедури закупівлі зобов’язання за раніше укладеним договором

Наприкінці 2024 року в системі Prozorro було додано новий електронний критерій. 

Нагадаємо, що відповідно до пункту 45 Постанови 1178 (та частини 2 статті 17 Закону) Замовник може відхилити тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з тим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання і застосування санкцій у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. 

Тепер замовник про оголошенні процедури закупівлі може створити електронний критерій щодо наявності не виконаних зобов'язань за раніше укладеним договором. 

В учасника при поданні пропозиції буде можливість обрати одну з двох опцій, а саме:
1. "Учасник процедури закупівлі не мав з цим самим замовником договорів достроково розірваних через невиконання (учасником) своїх зобов'язань через що було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків";

2. "Учасник процедури закупівлі вжив заходів для доведення своєї надійності, а саме: сплатив або зобовʼязався сплатити відповідні зобовʼязання та відшкодування завданих збитків".

Якщо учасник обере другу опцію, тобто, що він вжив заходів для доведення своєї надійності, тому після того, як його визначать переможцем він повинен буде завантажити документ, що підтверджує вжиття таких заходів. 

Довідки від переможця закупівлі

Також змінився функціонал по підставах для відмови в участі в процедурі закупівлі. Тепер по критеріях, які замовник створює по пункту 47 Постанови 1178 (статті 17 Закону), а саме:

  • вчинення корупційних правопорушень;
  • вчинення кримінальних правопорушень;
  • порушення справи про банкрутство;
  • вчинення правопорушень, пов'язаних з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми,

на етапі подання пропозицій учасник підтверджує інформацію самодекларацією (галочками), а після визначення його переможцем може підвантажити документи на підтвердження відсутності підстав.

стаття 17, постанова 1178,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.