25.11.2022 Ірина Литвинчук

Які документи та яким чином вимагати по Статті 17

як необхідно надавати документи переможцю в період воєнного стану

З виходом нової Постанови 1178 від 12.10.2022р. ми бачимо ряд змін у проведенні закупівель. Однією із кардинальних змін від тих, що є в Законі про публічні закупівлі є способи підтвердження відсутності підстав для відмови в участі в процедурі закупівлі.

Яку інформацію вимагати по відсутності підстав для відмови в участі по Постанові №1178

Для розуміння цього, давайте більш детально розберемо пункт 44 Постанови 1178.

Отже, в пункті 44 Постанови зазначено:

Замовник не повинен вимагати інформацію про відсутність податкової заборгованості

Замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію переможця процедури закупівлі в разі, коли наявні підстави, визначені статтею 17 Закону (крім пункту 13 частини першої статті 17 Закону).

Замовник не перевіряє переможця процедури закупівлі на відповідність підстави, визначеної пунктом 13 частини першої статті 17 Закону, та не вимагає від учасника процедури закупівлі/переможця процедури закупівлі підтвердження її відсутності.

Замовник не вимагає від учасника жодної інформації про відсутність у нього тих підстав, які є для відмови в участі в процедурі закупівлі. Тобто жоден з пунктів частини 1 та 2 статті 17 не має підтверджуватись учасником документально на етапі подання пропозицій.

Замовник не повинен вимагати у Учасника закупівлі документи

Замовник не вимагає від учасника процедури закупівлі під час подання тендерної пропозиції в електронній системі закупівель будь-яких документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених в абзаці першому цього пункту, крім самостійного декларування відсутності таких підстав учасником процедури закупівлі відповідно до абзацу четвертого цього пункту.

Учасник процедури закупівлі підтверджує відсутність підстав, зазначених в абзаці першому цього пункту, шляхом самостійного декларування відсутності таких підстав в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції.

Мова йде про те, що документів від учасника на етапі подання пропозицій вимагати не потрібно, дана інформація має бути надана у вигляді самостійного декларування Учасника в електронних полях системи. Також слід зауважити, що в електронній системі відсутнє електронне поле по частині 2 статті 17, тим не менше Замовник все одно не вимагає по цій частині у Учасників документ-підтвердження, адже дана інформація наявна у Замовника.

Надання документів по статті 17 Переможцем процедури закупівлі

Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.

Тепер переможець має надати оригінали документів протягом 4 днів з дня визначення переможця. Треба надати тільки ті документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6, 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. Зверніть увагу, що оригінал довідки у Пережця з податкової не повинен вимагатися Замовником.

При цьому Замовник не вимагає підтвердження, якщо інформація міститься у відкритих реєстрах чи в формі відкритих даних.  

Все ніби як і раніше, але наразі прописали в Особливостях, що це правило не розповсюджується, якщо доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. 

Тобто якщо по суті реєстр відкритий, але на момент оприлюднення оголошення реєстр був закритий, тоді можна вимагати підтвердження.

кваліфікація переможця, стаття 17,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.