10.04.2020 ДП "Прозорро"

Як шукати тендери на сайті prozorro.gov.ua

Шукати для себе тендери Постачальники можуть через портал prozorro.gov.ua. В статті описано, які фільтри при цьому застосовувати та як їх поєднувати.

Пошук тендерів необхідно починати зі стартової сторінки порталу - prozorro.gov.ua.

Перелік фільтрів

Для зручності пошуку актуальних тендерів там розміщено рядок пошуку з достатньою кількістю фільтрів (як на малюнку нижче).


Ми не будемо перераховувати й аналізувати всі ці фільтри, ми просто хочемо звернути Вашу увагу на те, як правильно обирати ці фільтри, чому їх важливо поєднувати, та з чим бути обережними.

Як використовувати фільтри

Щоб отримати тендери, які цікаві саме вам та вашій компанії, ви можете застосувати комбінацію фільтрів. Нагадаємо, що для початку вам необхідно дізнатися код товару, послуги або роботи вашої компанії. Один з найпростіших способів це дізнатись - скористатись Google. Наприклад, ви хочете закупити Яблука. Для того, щоб знайти CPV код  яблук просто введіть в рядок пошуку "Яблука ДК 021". І отримаєте в результатах одразу коди ДК 021:2015, як це показано на малюнку нижче.

Також будьте уважні і не забувайте, що предмет закупівлі визначається згідно Наказу № 708  МЕРТУ від 15.04.2020 "Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі". Тож, наприклад, якщо ви продаєте товар, в даному випадку яблука, то ваш предмет закупівлі визначатиметься за 4 знаком, а значить ваш код буде саме 03220000-9 - Овочі, фрукти та горіхи, а не, наприклад, 03222321-Яблука, хоч він ніби максимально точний. 
Детальніше про визначення коду товару можна прочитати в статтях:  3 способи визначити код ДК 021:2015 свого товару або  Як визначити код товару/роботи/послуги, які ви продаєте

Ми радимо окрім коду класифікатора (ДК 021:2015) використовувати ще й фільтр "Тип процедури" та "Статус" (Вам для участі в тендері цікаві тільки статуси "Період уточнень" та "Період подачі пропозицій"), "Регіон" (якщо ви маєте змогу постачати тільки в певні регіони).


Приклад.
Ви продаєте сметану і вам необхідно знайти тендери в яких ви можете взяти участь.

Ви починаєте шукати за одним фільтром - код ДК 021:2015. Яким буде результат.


У результаті пошуку було знайдено більше 10000 тендерів, але майте на увазі, що це всі процедури. В тому числі ті, що завершені й ті, що щойно оголошені, а також ті, що були відмінені. Та й взагалі, переглянути таку кількість процедур майже нереально, тож треба шукати далі.

Тепер ми знаємо, що нам все-таки потрібні актуальні тендери, а не всі, тому ми додаємо ще фільтр "Статус" (у якому статусі знаходиться процедура), обираємо "Період уточнень" та "Період подання пропозицій", адже саме в такому разі Ви ще встигаєте взяти участь у закупівлі. Результат показаний на картинці.

У вас вже менше процедур, лише 32 тендери і всі вони актуальні. Проте, ще трапляються тендери на кефір чи йогурт, яке Ви не продаєте. Тому тут краще обрати ще додатковий фільтр.

Тож додаємо ще фільтр "Ключове слово" і отримуємо результат.


Тепер ми маємо лише 23 тендери, які можемо переглядати та обирати ті, що нам підходять.

Якщо Ви орієнтовані на продаж товарів у певному регіоні, то можете обрати ще додатково фільтр "Регіон".

Ви можете використовувати один і той самий фільтр декілька разів. Наприклад, натиснувши на фільтр "Тип процедури" обрати "Відкриті торги", а потім ще раз натиснути на цей фільтр і обрати ще додатково "Спрощені закупівлі". Тоді у вас в результатах з'явиться інформація по обох видах закупівлі.

Особливості використання пошуку за ключовим словом

Дуже часто Постачальники використовують пошук за ключовим словом. Це дійсно один із найзручніших фільтрів, проте використовуючи його зверніть увагу на кілька особливостей:

  • Якщо ви хочете здійснити пошук за ключовим словом - потрібно просто вписати слово в рядок пошуку.
  • Ви можете не знайти тендери, які Замовник назвав трохи інакше ("канцтовари" замість "ручки та олівці", "столи та стільці" замість "меблі" тощо). Як варіант вирішення даного питання - шукайте всі можливі формулювання назви вашого товару.

Додатково про те, як користуватись фільтрами пошуку на  prozorro.gov.ua Ви можете переглянути за посиланням.

CPV (ДК 021:2015), пошук, тендер, постачальник, планування,

Коментарі

Hardik
Keep it Simple, Its TOO Complex Search