Як визначити код товару/роботи/послуги, які Ви пропонуєте

ДП "Прозорро" 17.11.2017
CPV (ДК 021:2015) пошук предмет закупівлі тендер постачальник планування
версія
для друку
Щоб знайти тендер необхідно знати код Вашого товару за класифікатором ДК 021:2015. Як та де його знайти - читайте в статті.

Як і в будь-якій системі закупівель, у публічних закупівлях товари, роботи та послуги класифікуються. І коли Замовник оголошує закупівлю, він вказує код того товару/роботи/послуги, що він хоче придбати. Саме цей код допоможе Вам знайти актуальний для Вас тендер.

Де знайти класифікатор:
  1. Завантажити на сайті Верховної Ради України за посиланням.
  2. Переглянути класифікатор на Інфобоксі.
  3. Знайти класифікатор у мережі інтернет. Досить зручним, на нашу думку, є ресурс.

Кожен тип товару, послуги або роботи має свій код. Усі ці коди зібрані в класифікаторі ДК 021:2015. Іноді використовується англійський термін CPV (Common Procurement Vocabulary) чи Єдиний закупівельний словник (ЄЗС). Усі ці терміни Ви можете зустрічати, але маєте знати, що це все одне і те ж саме. Класифікатор - це ієрархія, що деталізується з кожним рівнем (як це виглядає Ви можете побачити на малюнку нижче).

Чим більше знаків (пам'ятайте, що цифра "0" не є знаком) у коді, тим детальніша категорія товару. Наприклад, якщо ви шукаєте за четвертим знаком і вводите в рядок пошуку цифри 0321, то Вам буде знайдено всі тендери на картоплю та зернові. Якщо збільшити кількість знаків і ввести в рядок пошуку 5 чи 6 знаків коду, наприклад 03212100-1 – то пошук відобразить вам виключно тендери на картоплю. Згідно з законодавством до Замовників є вимога класифікувати свої товари саме за 4 знаком. Тому, якщо Ви будете шукати свій товар за 5 чи за 6, то багато товарів, які Замовник визначив за 4 знаком Ви не знайдете.

Як правильно обрати код товару, який Ви хочете продати

  • Якщо Ви продаєте звичайні товари та послуги (овочі, бітум, м'ячі, навчальні послуги, послуги встановлення кондиціонерів чи ремонту комп'ютерів тощо), тоді Ви маєте обирати код товаруза 4 знаком класифікатора.
  • Якщо Ви продаєте ремонти будівель, споруд, доріг (поточні та капітальні) тощо, тоді краще обирати код за 2 знаком. Як це виглядатиме на практиці, показано на малюнку.
  • Якщо Ви продаєте медикаменти, тоді краще обирати код за 3 знаком, а точніше, Ваш код 33600000-6 - фармацевтична продукція. Адже всі медикаменти потрапляють саме в зазначену групу товарів. Далі дивимось, як це виглядатиме на практиці.
Додатковим інформативним ресурсом, який допоможе правильно обрати код ДК, є новий онлайн-інструмент Київської школи економіки (КШЕ). Перейти до інструменту можна за посиланням - http://cep.kse.org.ua/cpvtool/index.html. Далі потрібно ввести назву товару/роботи/послуги, які ви пропонуєте.

Після вибору коду класифікатора можна переходити до пошуку самого тендеру.

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.

Можливо, вас також зацікавить:
Скарги, вимоги: Як впливати на якість тендерної документації
Постачальнику 17.11.2017
Про можливість постачальника не тільки поставити запитання замовнику, але й можливість вимагати у замовника внести зміни в тендерну документацію.
Порядок визначення предмета закупівлі
Замовнику 12.05.2019
Особливості визначення предмета закупівлі
Як налаштувати пошук тендерів на майданчику
Постачальнику 17.11.2017
Постачальники можуть оформити підписку на майданчику та отримувати на е-mail листи з актуальними тендерами. Стаття про те, як це зробити
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ СТАТЕЙ
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.
Не змогли знайти потрібну інформацію?
Ми допоможемо!
Дякуємо, ми зв'яжемося з вами
найближчим часом