Відкриті торги для Постачальників

ДП "Прозорро" 14.03.2017
процедури вікриті торги пропозиція постачальник процедура
версія
для друку
Особливості здійснення процедури "Відкриті торги"

Відкриті торги: види

Відкриті торги:

Відкриті торги з публікацією англійською мовою:

Відкриті торги: види

Відкриті торги - основна, найчастіше вживана процедура закупівель, яка здійснюється відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі".

У новому Законі можна виділити два типи процедури відкритих торгів:

  • відкриті торги
  • відкриті торги з публікацією англійською мовою

Даний поділ є умовним, оскільки процедура одна - відкриті торги, але, в залежності відпорогів*, має деякі особливості. Перш ніж перейти до опису відкритих торгів, згадаємо пороги для застосування даних процедур.

*у даному випадку "порогом" називається річна вартість предмета закупівлі за якою визначається, який тип процедури Замовник повинен проводити. Детальніше про те, які саме процедури Замовник може проводити в залежності від очікуваної вартості закупівлі Ви можете побачити на наших схемах за посиланням

Типи відкритих торгів

Відкриті торги

Загально процедуру відкритих торгів (“українських”) можна поділити на 5 етапів, розглянемо їх на схемі.

Етапи відкритих торгів

А тепер розглянемо кожен з наведених вище етапів докладніше.

Період подання пропозицій

(мінімально триває 15 днів)

Перший період - період подання пропозицій. Якщо порівнювати з допороговою закупівлею, то це поєднання періодів уточнень та подання пропозицій. Це означає, що з першого дня і протягом усього періоду подання пропозицій Замовник може вносити зміни до оголошення та тендерної документації, а Ви - подавати свої пропозиції та звертатись до Замовника з запитаннями/вимогами (крім останніх 10 днів, як показано на схемі вище). Також, починаючи з дати початку прийому пропозицій і закінчуючи за 4 дні до закінчення строку прийому пропозицій, будь-які зареєстровані користувачі Системи (окрім Замовників) можуть подавати скарги на умови тендерної документації.

Отже, давайте з'ясуємо, що таке: запитання, вимога та скарга.

Запитання. Із запитанням будь-який зареєстрований користувач Системи звертається до Замовника, щоб уточнити якусь інформацію про закупівлю. Запитання ставиться у період з моменту оголошення закупівлі і закінчується за 10 днів до закінчення періоду подання пропозицій.

Вимога. Будь-який зареєстрований користувач Системи може звернутись до Замовника з вимогою усунути порушення, яке на його думку, виникло в процесі закупівлі. Період подання вимоги є аналогічним дозапитання.

Скарга. Скарга - це офіційне звернення до органу оскарження (АМКУ). На етапі подання пропозицій подати скаргу можна з дати оголошення закупівлі, а за 4 дні до закінчення періоду подання пропозицій можливість подати скаргу зникає. Детальніше про оскарження Ви можете прочитати ТУТ.

Тож давайте детальніше, якщо протягом періоду подання пропозицій Ви звертаєтесь із запитанням/вимогою через Систему, у Замовника буде 3 робочі дні з моменту, коли було поставлене питання, для того, щоб відповісти на нього.

Закупівля автоматично блокується і не переходить на наступний етап (аукціон), якщо на момент закінчення періоду подання пропозицій залишились запитання без відповіді Замовника. Щоб розблокувати тендер, Замовник повинен самостійно внести зміни до кінцевого строку періоду подання пропозицій, продовживши цю дату не менше ніж на сім днів, внести свою відповідь на запитання/вимогу і тоді процедура розблокується.

Якщо на етапі подання пропозицій свої пропозиції подало менше двох Постачальників, то процедура відміняється, а плата за участь у процедурі закупівлі, що була сплачена Постачальником, обов'язково повертається Постачальнику.

Аукціон

Дата та час аукціону призначається Системою автоматично (тільки на робочий день і робочий час).

Якщо Ви подали пропозицію на торги під час попереднього етапу, то у Вашому особистому кабінеті відображатиметься унікальне посилання учасника аукціону. Також посилання на аукціон буде загальнодоступним на веб-порталі prozorro.gov.ua (як показано на малюнку нижче).

Участь в аукціоні

З більш детальною інформацією про аукціон та етапи його проведення Ви можете ознайомитись у статті за посиланням "Як працює модуль "Аукціон" для Постачальників".

Під час проведення відкритих торгів ("українських") оцінкою є аукціон, а не розгляд пропозицій після аукціону, адже саме на етапі аукціону визначається найбільш економічно вигідна пропозиція, яку в подальшому розглядає Замовник на відповідність вимогам тендерної документації.

Розкриття та розгляд пропозицій

На етапі розкриття та розгляду пропозицій Замовник проводить розгляд поданих пропозицій.

При цьому, Замовник не розглядає одразу всі пропозиції, а починає з оцінки найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону (із загальним механізмом проведення оцінки можна ознайомитись на малюнку).

Розгляд пропозицій

Якщо ж пропозиція першого Постачальника підходить Замовнику, інші пропозиції він вже не розглядає.

Термін розгляду пропозиції одного Постачальника не має перевищувати 5 робочих днів. Однак, даний строк може бути аргументовано продовженим до 20 робочих днів. Повідомлення про продовження терміну розгляду пропозиції публікується в системі.

Укладання договору

Отже, Замовник визначив переможця. У той же день, автоматично публікується повідомлення про намір укласти договір (згідно з визначеною формою). Після цього, не раніше ніж через 10 днів з дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, але не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір, Замовник повинен укласти договір і прикріпити його в Систему.

Процедура відміняється або визнається такою, що не відбулась, якщо на якомусь з етапів була наявна одна або декілька причин, що перераховані в статті 31 Закону України "Про публічні закупівлі".

Відкриті торги з публікацією англійською мовою

Загальна схема процедури “Відкриті торги з публікацією англійською мовою"(так звані “європейські”) виглядає таким чином:

Етапи відкритих торгів з публікацією англійською мовою

Головною особливістю Відкритих торгів з публікацією англійською мовою є період пре-кваліфікації (на відміну від відкритих торгів, де здійснюється, так би мовити, посткваліфікація).

Але давайте по порядку.

Період подання пропозицій

Повністю співпадає з аналогічним періодом в “українських” відкритих торгах. Різниця полягає лише у тому, що мінімальний період для подання пропозицій не може бути меншим за 30 днів. Постачальники в цей час подають свої пропозиції.

Запитання, поставлені Вами в період, коли Ви маєте можливість звертатись за роз'ясненнями на інші мови не перекладаються.

При цьому відповідь надається у одному полі, продубльована всіма мовами, визначеними для комунікації.

Пре-кваліфікація

(максимально триває 20 робочих днів)

Після завершення періоду подання пропозицій, розкриваються всі деталі пропозицій Постачальників. Замовник розглядає всі пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність постачальників кваліфікаційним критеріям (цінова пропозиція не відкривається), та завантажує в Систему рішення по кожній з поданих пропозицій і обирає одну із двох опцій по кожному Постачальнику:

  • допустити до аукціону;

ЧИ

  • відхилити пропозицію.

Відповідно, до участі в аукціоні допускаються лише ті Постачальники, які були підтверджені Замовником як такі, що відповідають усім вимогам.

Система планує аукціон таким чином, щоб час до початку аукціону становив не менше 5 днів.

Аукціон

(не раніше ніж через 5 днів після пре-кваліфікації)

У час, що визначений системою, аукціон розпочинається автоматично. Аукціон проходить так само, як у процедурі Відкриті торги "українські", з ним Ви можете ознайомитись за посиланням.

Визначення переможця

На даному етапі Замовник визначає переможця за результатами проведеного аукціону і приймає рішення про намір укласти договір. Після цього Переможець протягом 5 днів з дня публікації повідомлення про намір укласти договір, повинен надати Замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої статті 17 Закону. Детальніше про документи, які Замовник може вимагати у Переможця торгів Ви можете прочитати в статті " Тендерна документація".

Укладання договору

Не раніше ніж через 10 днів після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір і не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір Замовник повинен підписати та опублікувати договір. На цьому процедура відкритих торгів з публікацією англійською мовою завершується.

При підготовці матеріалів для ресурсу Infobox, ми вкладаємо свій час, сили та частинку душі, тож ми будемо дуже вдячні Вам, якщо Ви оціните нашу роботу та старання і залишите ТУТ відгук.

Сподобалось 0
Не сподобалось 0
Поділитися:

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.

Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.