Торги за правилами організатора - нова закупівля в Прозорро
В Прозорро зʼявляється нова закупівля - Торги за правилами організатора. Раніше незамовники в розумінні Закону або ж замовники, що проводили закупівлі, які фінансуються міжнародними фінансовими організаціями використовували спрощену закупівлю, яку могли конфігурувати під час створення. Тепер замовники при створенні таких закупівель будуть використовувати - Торги за правилами організатора. Спрощена ж закупівля з 6 березня 2025 року буде недоступна для конфігурування і буде проводитись тільки за Законом.
Як працює закупівля Торги за правилами донорів
Торги за правилами організатора мають таку ж послідовність етапів, як і спрощена закупівля. Періоди уточнень та подання пропозицій є послідовними. Замовник під час оголошення закупівлі сам обирає скільки буде тривати кожен з цих етапів. Під час періоду уточнень Учасники можуть ставити питання, а Замовники можуть на них відповідати та вносити зміни до умов закупівлі/тендерної документації. Під час періоду подання пропозицій учасники можуть подавати пропозицій.
Після завершення періоду подання пропозицій настає етап розкриття пропозицій. І ось цей етап може бути різним, в залежності від конфігурацій, які обрав Замовник.
А саме, після завершення періоду подання пропозицій може проводитись:
- аукціон, якщо замовник при створенні закупівлі активував цей параметр;
- розкриття всіх документів пропозицій, якщо замовник деактивував аукціон і не вмикав період прекваліфікації (двоконвертність);
- розкриття кваліфікаційних та технічних документів пропозицій учасників.
Як ми бачимо, те, як проходитиме закупівля можна визначати під час її оголошення.
Тож давайте подивимось які параметри закупівлі можна конфігурувати:
Електронний аукціон - якщо вимога активна, то в закупівлі буде аукціон, якщо ви зробите її неактивною, то аукціон не буде проводитись.
Попередня кваліфікація учасників - якщо вимога активна, то в закупівлі документи будуть розкриватись в два етапи, спочатку розкриваються технічні, кваліфікаційні документи та інші, а фінансова частина розкриється тільки по тих участниках, яких ви допустите на наступний етап за результатами розгляду їхніх технічних і кваліфікаційних документів.
Якщо ця конфігурація буде не активна, то документи відкриються всі одночасно.
Послідовний перелік розгляду пропозицій - якщо вимога активна, тоді ви будете розглядати пропозиції послідовно від найнижчої за ціною до найвищої.
Якщо ж вимога не активна, тоді під час розгляду вам будуть доступні всі пропозиції для прийняття рішення і ви зможете вибрати будь-яку. Адже в різних донорів є різні критерії оцінки і зазвичай замовники зазначають їх і тендерній документації. Тож під час розгляду Замовник зможе вирахувати по критеріях, що він зазначив в ТД яка пропозиція є найбільш відповідною за ціною та якістю і обрати саме її, а не просто найдешевшу по ціні.
Ціна пропозиції обмежена очікуваною вартістю - якщо вимога активна, то учасник не зможе подати пропозицію вище очікуваної вартості. Якщо не активна, то учасники зможуть подавати пропозиції вище очікуваної вартості.
Валюта пропозиції визначена очікуваною вартістю - якщо ця вимога активна, то учасники зможуть подати свої пропозиції тільки в тій валюті, в якій ви оголосили очікувану вартість закупівлі. Якщо ж вимога не активна, то учасники зможуть подати пропозицію в будь-якій валюті з переліку. Це важливо для закупівель, що проводяться за кошти донорів, адже туди приходять нерезиденти, які можуть подавати пропозиції в іншій валюті. Також варто зазначити, що договір в такому разі буде в системі в тій валюті, в якій учасник подав пропозицію.
Очікувана вартість - якщо вимога активна, то замовник при оголошенні закупівлі має зазначити очікувану вартість закупівлі. Якщо вимога неактивна, то очікувана вартість не зазначається.
Валюта пропозиції визначена очікуваною вартістю - якщо конфігурація активна, тоді учасники зможуть подати пропозиції тільки в тій валюті, в якій замовник визначив очікувані вартість. Якщо вимога не акривна, то учасник зможе подати пропозицію на кожну номенклатурну позицію в різній валюті
Можливість зазначити донора - після активації цієї вимоги ви зможете обрати з переліку донора за чиї кошти ви проводите закупівлі. Якщо наразі вашого донора немає в переліку, то напишіть нам на електронну пошту feedback@prozorro.ua і ми додамо донора до переліку.
Чи обовʼязково обирати донора при проведенні закупівлі за правилами організатора
Ні. Ця закупівля є універсальною і може використовуватись як замовниками, що проводять закупівлі за правилами донора, так і незамовниками в розумінні Закону.
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.