Розбір вебінару про останні оновлення в системі
Нещодавно ми провели вебінар, присвячений останнім оновленням в системі. Також розбирали як змінилася технічна частина, які нормативно-правові акти діють у сфері локалізації та чи доцільно замовникам проводити ринкові консультації із постачальниками.
Спікери:
- продакт-менеджерка Prozorro Лілія Кулик;
- директор Департаменту сфери публічних закупівель та конкурентної політики Валерій Шергін.
Останні оновлення в системі Prozorro:
- Ступінь локалізації виробництва;- Кваліфікаційні критерії;
- Умови поставки;
- Технічні характеристики.
Локалізація
Перш ніж ми покажемо, як це працює в системі, нагадаємо, що також є дві детальні статті щодо локалізації. А саме:
Додаткова вимога ступеню локалізації в електронній тендерній документації;
Як постачальнику приймати участь в закупівлі із локалізованим товаром.
Отже, при створенні закупівлі у вас є можливість зазначати, що товар потрапляє під вимоги локалізації. А учасник повинен буде відповідати на цю вимогу локалізації, в нього буде два варіанти відповіді . Або він обирає товар з реєстру, після цього буде підтягнуто весь реєстр із переліком товарів де він може обрати який саме товар він пропонує, або обрати країну походження товару. Більш детально у статтях вище.
Як відображається Локалізація на порталі Прозорро
Відображення можна побачити на новій сторінці порталі Прозорро. На першому прикладі учасником було обрано товар з переліку локалізованих. Також є можливість відразу перейти на посилання самого товару.
У другому випадку було обрано країну, та документ, яким підтверджується країна походження цього товару.
Кваліфікаційні критерії
Заповнення електронних полів у Прозорро
Про те як створити кваліфікаційні критерії, та загальна інформація, є у наших статтях:
Кваліфікаційні критерії в електронній тендерній документації;
Щодо зазначення кваліфікаційних критеріїв в електронних полях - лист Мінекономіки
При створенні кваліфікаційних критеріїв на майданчику є перелік сталих критеріїв які зазначаються відповідно до закону. Тобто замовник може обрати який саме із переліку критеріїв він буде використовувати (це може бути як один, так і декілька критеріїв). А далі під критерій він має можливість обрати вимогу, яка є обов’язковою для заповнення. Вимогою, до прикладу, може бути необхідність надати додаткову інформацію про працівників чи іншу інформацію, яку ви зазвичай вказували раніше у паперовій формі. Під один критерій в замовника є можливість додати декілька вимог, якщо є така необхідність.
Нагадаємо, Якщо ви використовуєте підстави для відмови в участі, вони підтверджуються відмітками (галочка) в системі - єдиним способом підтвердження тут буде - документ.
Що ми бачимо на порталі
Можна побачити прописану вимогу від замовника. Далі відповідь учасника (так) із кількома формами підтвердження (відгук, довідка про виконання договору, аналог договору).
Чи обов’язково зазначати кваліфікаційні критерії в системі
Відповідно п. 3 Наказу 1082
Розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником/ЦЗО/учасником/постачальником / органом оскарження / органами державного фінансового контролю шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель, та завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника/ЦЗО/учасника/постачальника / органу оскарження / органів державного фінансового контролю.
Повний запис вебінару:
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.