14.09.2020 Оксана Груба

Кабмін прийняв постанову про роботу Prozorro Market

Прийняття постанови встановлює повноцінний запуск першого державного онлайн-магазину. Це дає змогу сповна розкрити його потенціал для бізнесу та держави.

Застосовувати Prozorro Market замовники тепер зможуть для закупівель до 200 тисяч гривень, монополісти у своїй галузі — до 1 млн. грн. Раніше була можливість закуповувати лише до 50 тисяч, що обмежувало замовників у закупівлях  через Prozorro Market.

У разі здійснення закупівель товарів, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, замовник здійснює відбір постачальника шляхом формування замовлення в електронному каталозі з дотриманням принципів здійснення закупівель, визначених статтею 5 Закону.

У разі здійснення закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 50 тис. гривень та є меншою, ніж 200 тис. гривень, для замовників, визначених пунктами 1—3 частини першої статті 2 Закону, та меншою, ніж 1 млн. гривень для замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 Закону, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників. Постанова Кабміну дає три місяці на реалізацію запиту цінових пропозицій у Prozorro Market, та ми вже тестуємо новий функціонал і на початку жовтня запустимо його в продуктив. І тоді замовники зможуть купувати там товари від 50 тисяч гривень.

 Нагадаємо, Prozorro Market створений для того, щоб державні та комунальні органи влади і підприємства могли без зайвих зусиль та організації тендерів купувати товари широкого вжитку: офісне приладдя, пальне, меблі, побутову хімію, комп'ютери, посуд тощо. Крім цих позицій, в Prozorro Market продаються: захисні маски, антисептики та багато інших медичних товарів. 

Prozorro Market є вдалим інструментом, для того, щоб зробити державні закупівлі такими ж простими, як закупівлі в інтернет-магазині, при цьому лишатися ефективними і прозорими. 

Оновлений Prozorro Market має багато переваг. Зокрема: 

  •  Економія державних коштів. Каталог відображає всі цінові пропозиції у кожній групі товару, бізнес дивиться на ціни конкурентів і знижує свої. Завдяки цьому покупки в Prozorro Market є дуже вигідними для держави. Зокрема, якщо медичні маски в рамках протидії COVID-19 державні замовники купували в середньому за 5,85 грн, а на Prozorro Market у середньому за 3,78 грн (дані за серпень 2020 року).
  •  Збереження одного з основних принципів Prozorro — конкуренції. А все тому, що постанова КМУ впроваджує в Prozorro Market інструмент запиту цінових пропозицій. Купуючи щось від 50 тис. грн, замовник зазначатиме товар, а постачальники надаватимуть свої ціни. Переможець — той, хто запропонує найнижчу ціну, — визначатиметься автоматично. Таким чином, державні замовники зможуть отримувати ще більше економію коштів. 
  •  Завдяки Prozorro Market бізнес зможе економити час та знизити операційні витрати. Аби потрапити в електронний каталог Prozorro Market, достатньо один раз пройти просту процедуру кваліфікації. Таким чином, підприємці отримують зручний канал збуту і можуть без додаткової реклами отримувати замовлення від понад 30 тисяч державних установ з усієї країни. Підприємці, особливо малий і середній бізнес, зможуть суттєво розширити ринок збуту завдяки цьому інструменту: потенційний оборот на Prozorro Market становить в 30 мільярдів гривень щороку.
  •  Нові, нижчі та гнучкіші тарифи для бізнесу. Для підтримки, наповнення та розвитку Prozorro Market бізнес буде сплачувати комісію — але лише в разі підписання угоди. Йдеться про 3% від суми договору при вартості закупівлі до 50 тис. грн, 2% – до 200 тис. грн, 1% – понад 200 тис. грн. Для державних замовників користування Prozorro Market є повністю безкоштовним.


e-каталог, оновлення,

Коментарі

Олег 2020-09-17 13:32:17
Доброго дня! Підкажіть чи законно закуповувати один і той самий предмет закупівлі через ПМ по 50 тис.грн.? Наприклад є 150 тис.грн. на рік на закупівлю офісного паперу чи можливо здійснити три закупівлі через прозоро маркет по 50 тис.грн. без запиту цінових пропозицій? Товар все рівно закуповується в авторизованих постачальників і за ціною, яка оголошена на прозоро маркеті - все ж прозоро) Чи це буде грубим порушенням? Дякую)
Ліля 2020-09-17 13:53:53
Олег, не можна. Мова йде ж про вартість предмета закупівлі, а він у вас 150 тис. грн, відповідно тільки спрощена, запит ціни пропозицій чи звіт, якщо є щаконні підстави