08.02.2020 Оксентія Груба

З Prozorro Market – Замовнику зручно, ефективно та надійно

Про використання Prozorro Market Замовником

 Електронний каталог «Prozorro Market» – це зручний інструмент для здійснення закупівель державними Замовниками товарів широкого вжитку на суми, які не перевищують пороги встановлені Законом «Про публічні закупівлі» – до 200 тисяч гривень. Електронні каталоги Prozorro Market розпочали працювати з квітня 2019 року. За цей час державні замовники з усієї України придбали палива на 3,5 млн грн, офісного обладнання на 2,8 млн грн, комп`ютерів — на 1,8 млн грн.

 З вступом у дію нової редакції Закону 19 квітня 2020 року Замовник  вже не зможе «обійти» використання електронної системи, і повинен буде прозвітувати за кожну витрачену копійку. На вибір він може обрати або спрощену процедуру (із залученістю уповноваженої особи, по суті це той же тендер з документацією, аукціоном (створенням конкурентного середовища з декількох постачальників), перевіркою та кваліфікацією постачальника, витраченими силами та безліччю часу), або скористуватися вже готовим електронним каталогом «Prozorro Market» з долученим товаром, кваліфікованими постачальниками, вже сформованим конкурентним середовищем, типовим договором. Тим самим вийдуть з тіні Закупівлі на невеликі суми, які раніше можна було робити навіть без публікації в електронній системі.

 Зараз Prozorro Market активно масштабується: до каталогів додають нові товарні групи (наразі йдуть перемовини про електроенергію та меблі), проходять кваліфікацію десятки нових постачальників.

 Prozorro Market на відміну від застосування інших процедур у системі відрізняється швидкістю та зручністю, адже не потрібно чекати пів року - рік. А як в інтернет-магазині: обрав – поклав у кошик – підписав договір – і товар на руках. Ще й звіт автоматично публікуватиметься в системі. 7 днів на поставку товару та 14 днів на його оплату.

Для здійснення закупівлі через е-каталог Замовнику потрібно: 

    • бути зареєстрованим на одному з 6-ти електронних майданчиків, що підключені до е-каталогу Prozorro-Market (e-tender.ua, zakupki.prom.ua, dzo.com.ua, tenders.all.biz, smartTender.biz, tender online)
    • Переглянути або прийняти (за бажанням) своє положення про проведення допорогових закупівель
    • Внести закупівлю в додаток до річного плану
    • Провести закупівлю товару через е-каталог

Сама закупівля здійснюється такими кроками:

1. Замовник заходить в каталог на майданчику, обирає необхідну йому категорію товарів.

Категорії Прозорро.Маркет

 

2. Далі за допомогою фільтрів та відповідно до бажаних технічних характеристик, Замовник обирає товар, який йому потрібен. Цей етап виглядає, як вибір товару в інтернет-магазині.

Вибір товару Прозорро.Маркет

 

3. Після вибору певного товару Замовнику буде запропоновано кілька Постачальників, які можуть продати йому цей товар. Також буде зазначена коротка інформація про Постачальника, ціна товару (у різних Постачальників вона може бути різною), умови поставки тощо.

Постачальники товару Прозорро.Маркет

 

4. Замовник обирає Постачальника, в якого хоче купити конкретний товар, додає цей товар в корзину та натискає кнопку "Купити" або продовжує покупки, обираючи також інші товари, які йому необхідні.

5. Тож, після вибору необхідного/необхідних товару/товарів Замовник, натискаючи кнопку “Купити” фактично формує чернетку звіту про укладений договір. Створюється драфт/чернетка звіту про укладений договір.

Чернетка звіту про укладений договір у Прозорро.Маркет

 

6. Після того, як Замовник сформував чернетку звіту, Постачальнику в кабінет на його майданчику приходить повідомлення про замовлення його товару. Далі Постачальник протягом 2 робочих днів має зв’язатись з Замовником.

7. Далі поза системою Замовник і Постачальник укладають договір. Після укладання договору Замовник в системі вносить дані про договір (додаткову інформація про Постачальника, інформацію про умови оплати, період поставки тощо), змінює статус звіту про укладений договір з “чернетки” на “опубліковано” та накладає УЕП/КЕП.

e-каталог, замовник, Закон України про публічні закупівлі, допорогові закупівлі,

Коментарі

Ковбасюк Олена
Доброго дня. Я хочу закуповувати у е-каталозі зареєстрована на іншому майданчику. Я роблю на своєму майданчику додаток до річного плану а на іншому сайті де є е-каталог там формую звіт по договору так має бути чи на свому майданчику робити звіт по договору також?
Микоал
Поки каталог ще сирий. Хотілось би бачити постачальників запасних частин до автомобілів а також господарсько-будівельних.
Ліля
Микоал, каталог продовжує наповнюватись. Ці товари обов'язкво будуть додані
Олена
Коли робити ріний и як зв'язати його зі звітом через систему? Які сроки публікації договору та звіту?
Ліля
Олена, зв'язувати звіт з каталогу з планом не обов'язково. Правилами використання Prozorro Market не визначені стандартні строки на укладання договору
Олена
Ліля, тобто договір може бути укладено і через тиждень? я Закон ст.10 не порушую?