Про плани роботи Прозорро

Оксана Груба 08.01.2020
план Закон України про публічні закупівлі е-каталог рамкові угоди тендерна документація
версія
для друку
Основні завдання ДП «Прозорро»

Діяльність ДП «Прозорро» в 2020-2014 відповідно до Плану дій уряду

Плани Прозорро на 2020 рік

Робота Прозорро маркет

Електронна тендерна документація

Ціль публічних закупівель в тому, що громадяни не мають переплачувати за послуги та товари, що придбає в їхніх інтересах держава.

У цьому сенсі завданням ДП «Прозорро» є підвищити ефективність публічних закупівель на 20%.

Діяльність ДП «Прозорро» в 2020-2024 відповідно до Плану дій Уряду

На період 2020-2024 Прозорро відповідно до Плану дій Уряду має такі завдання: 

Повна професіоналізація сфери публічних закупівель 

Автоматизація закупівельних процесів

Здійснення інтеграції електронної системи закупівель з іншими електронними системами та реєстрами

Посилення функції контролю

Повна гармонізація законодавства України у сфері закупівель до стандартів ЄС

Плани Прозорро на 2020 рік:

  • поширення практики укладання рамкових угод. Їхня важливість полягає, зокрема, в зниженні адміністративних витрат для замовника. Зокрема, в планах збільшити на 50% укладання рамкових угод порівнюючи з поточним періодом. 

  • розроблення нормативно-правових актів в рамках нової редакції Закону, який вступає в дію з 19 квітня 2020 року. До цього часу система буде відповідно налаштована.

  • завершення роботи по інтеграції з Державною казначейською службою. Продовження роботи щодо технічної реалізації обміну даними між електронною системою закупівель, єдиним веб-порталом використання публічних коштів та інформаційною системою Державної казначейської служби. 

  • затвердження оновлених автоматичних ризик-індикаторів для моніторингу закупівель органами Держаудитслужби. В рамках посилення контролю продовжується робота з Офісом фінансового контролю щодо напрацювань і розширення існуючого переліку ризик-індикаторів, які використовуються для проведення моніторингу 

  • приведення у відповідність електронної системи закупівель згідно з усіма вимогами нової редакції Закону. 

Робота Прозорро Маркет 

Прозорро Маркет є альтернативою допороговій закупівлі та звіту про укладений договір. І звісно, його існування дуже спрощує замовникам їхнє закупівельне життя.

На сьогодні в Прозорро Маркет представлено понад 50 категорій товарів. У 2020 році передбачається ще більше товарів, більша кількість постачальників. У планах — здійснення на Прозорро Маркет до 80% допорогових закупівель. 

Електронна тендерна документація

Команда Прозорро продовжує працювати над запровадженням електронної тендерної документації. Після реалізації в 2019 році таких полів, як вид предмета закупівлі, умови оплати, в 2020 році в плані робити електронними кваліфікаційні критерії та технічні вимоги.

Новий механізм оскарження — технологічно новий. Якщо постачальники захочуть оскаржити закупівлю — вони це робитимуть через Prozorro. 

Також в системі будуть доопрацювання по новому Закону, а саме:

  • бізнес матиме 24 години на виправлення помилок;

  • плата за подання скарги буде у вигляді відсотка від очікуваної вартості закупівлі. Це зроблено для того, щоб не було необгрунтованих оскаржень.

Сподобалось 16
Не сподобалось 2
Поділитися:

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.

Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.