11.08.2020 Оксентія Груба

Міфи Постачальника щодо спрощених закупівель

спростування міфів постачальника щодо спрощених закупівель

Раніше на Інфобокс. Прозорро ви могли ознайомитись із статтею Міфи замовника щодо спрощених закупівель.  Пропоную —  розвінчувати міфи про спрощені закупівлі постачальника. 

Якщо потрібно детальніше роз'яснення інформації щодо перерахованих міфів, чи якщо у вас є сумніви щодо тих чи інших моментів в спрощених закупівлях  — пишіть у коментарях і ми напишемо вам правду!

Матеріал про спрощені закупівлі постачальника можете прочитати за покликанням. Отож, розгляньмо міфи та їхнє спростування.

Скільки триває період уточнень

Міф. У постачальника на етапі періоду уточнень є можливість впродовж одного робочого дня звернутися до замовника за роз'ясненнями щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, щодо вимог до предмета закупівлі та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення.

Правда. Справді у постачальника в період уточнень є така можливість. Та період уточнень має тривати не менше трьох робочих днів. Замовник зі свого боку протягом одного робочого дня з дня оприлюднення звернення учасників спрощеної закупівлі зобов’язаний надати роз’яснення, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі.

Чи може замовник в період уточнень ухилитись від відповіді на запитаня

Міф. Замовник має змогу ухилитись від відповіді на уточнювальне звернення постачальника.

Правда. Відповідь на вимогу постачальника тепер є обов'язковою. 

Продовження строку розгляду пропозицій

Міф. Якщо замовник вносить зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій залишається таким самим.

Правда. У разі внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель не менше ніж на два робочі дні. 

Можливість відкликати пропозицію після подання

Міф. Після подання пропозиції постачальник не має права відкликати свою пропозицію.

Правда. Насправді до закінчення строку подання пропозицій постачальник має право відкликати свою пропозицію і в такому разі йому повертається плата за участь в закупівлі.

Якщо пропозиція — одна

Міф. Якщо на етапі подання пропозицій було подано лише одну пропозицію, закупівля на етап кваліфікації не переходить.

Правда. Насправді у разі подання лише однієї пропозиції закупівля автоматично переходить на етап кваліфікації, а Замовник її оцінює.

Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції

Міф.Розглядати найбільш економічно вигідну пропозицію замовник може протягом двох тижнів.

Правда. Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п’ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

Підстави для відхилення пропозиції

Міф. Замовник може відхилити пропозицію лише у разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі.

Правда. Якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі дійсно є однією з підстав для відхилення. Та не лише така є підстава. Також відхилити пропозицію замовник може, коли учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; коли учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю; коли учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю (зокрема, через неукладення договору з боку учасника) більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.

Аргументація відхилення пропозиції

Міф. Замовник не має аргументувати постачальникові причину відхилення його пропозиції.

Правда. Учасник, пропозиція якого відхилена, може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності його пропозиції умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі. Замовник зобов'язаний надати відповідь постачальникові через електронну систему закупівель не пізніше ніж три робочих дні з дня надходження звернення.

Строк укладення договору про закупівлю

Міф. Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, протягом трьох робочих днів з дня його укладення.

Правда. Насправді Замовник має укласти договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. А от протягом трьох робочих днів з дня укладення договору треба публікувати договір про закупівлю та всі додатки до нього. 

міфи, постачальник, Закон України про публічні закупівлі, пропозиція,

Коментарі

Виктор Медяник 2020-08-19 09:31:33
Доброго дня!!! Чи правильно я зрозумів вимогу щодо продовження строку подання пропозицій у разі внесення змін, що при кожному внесенні змін необхідно продовжувати на два робочі дні. Приклад: оголошення про спрощену закупівлю - 17.08.2020 р. - кінцевий строк подання пропозицій 25.08.2020 р., в період обговорення 18.08.2020 р. внесено зміни до оголошення та продовжено прийом пропозицій до 27.08.2020 р. та 19.08.2020 р. на вимогу учасника було внесено зміни в оголошення і знову продовжено на 2 дні до 31.08.2020 р.???
Ігор 2020-08-20 09:48:49
Виктор Медяник, на мою думку, то так і є. Тільки вносити зміни ви можете в період уточнень, а продовжувати подання пропозицій. Абсурдна норма явна зроблена у з зв'язку із тим, що у відкритих торгах період уточнень і подання пропозиції не розділені, а в спрощених, по приданому від допорогових, перенесли розділення на період уточнень і подання пропозицій. Тепер робимо просте оголошення, за 10 хвилин до закінчення періоду уточнень, потім робимо ускладнення з незрозумілими формулюваннями і учасник навіть не зможе задати питання, або кинути вимогу. Хоча з іншої сторони, учасник може також зловживати цим і навмисне задавати питання за 10 хвилин до закінчення періоду уточнень і блокувати закупівлі. Хоча бачив розмови, що можуть це прибрати.
Олеся 2020-08-12 12:33:31
Якщо дивитися так на міфи і правду, то навіть здається, що мудро продумано все в тих спрощених)))) Мерсі!