01.12.2020 Лілія Кулик

Кращі практики зазначення інформації по статті 17 в Прозорро в електронних полях

Який спосіб підтвердження відсутності підстав по статті 17 вимагати у Постачальників, про що потрібно не забути при внесенні змін в електронізовану статтю 17

Ми продовжуємо відповідати на ваші питання з приводу електронізації статті 17. Як працюватиме функціонал ви можете переглянути та подивитись на прикладах в статті  Електронізація статті 17 Закону. Як працювати замовникам з 03.12.2020 

Що таке електронізована стаття 17

Згідно з частиною 1 статті 22, - тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Відповідно, електронні поля, що замовники будуть заповнювати в системі є частиною тендерної документації та розміщуватимуться на веб-порталі в блоці - тендерна документація. 

Чи зазначати інформацію по статті 17 в паперовій ТД

В даному випадку Замовник сам приймає рішення. Адже в статті 22 вказано, що ТД створюється шляхом заповнення полів в системі. Відповідно Замовник має право внести цю інформацію тільки в електронні поля.

Інший варіант - зазначити вимоги статті 17 в паперовій ТД, при цьому зробити відсилку про те, що спосіб подання такої інформації (на вибір у вигляді "Документів", "Заяв" "галочки") та порядок змін встановлений Замовником в електронних полях системи. 

При створенні підстав для відмови в електронній системі не додавайте додаткових способів підтвердження

Проставте просто галочки біля кожної з підстав і не додавайте способи підтвердження “Заява” та “Документ”. Це спростить роботу і вам, і Постачальникам, які так само при подачі пропозицій просто галочками підтвердять свою відповідність.

Коли доцільно просити спосіб підтвердження “Заява”?

Насправді при виборі “Заяви” ви повинні будете зазначити в окремому полі інформацію про те, яку заяву необхідно подати, написати, що в ній має бути тощо. У відповідь Постачальник заповнить поле в системі. Вимагайте цей спосіб підтвердження в разі, якщо вам необхідна якась специфічна інформація, наприклад, ви хочете знати чи дійсно не було судимості у Постачальника чи, можливо, вона була, але була погашена в установленому Законом порядку. Тоді у Постачальника буде поле для заповнення такої інформації.

Коли доцільно вимагати “Документ”

Коли замовники дізнались, що на підтвердження відсутності якоїсь з підстав можна вимагати Документ, то було багато питань, адже всі пам’ятають, що документальне підтвердження можна вимагати тільки у Переможця. 

Насправді в даному випадку під Документом мається на увазі довідка від Постачальника. До електронізації статті 17 по суті замовники якраз таку довідку і вимагали. 

Але не вимагайте Документ на підтвердження якоїсь підстави без зайвої потреби. Якщо ж ви вимагаєте Документ від постачальника - завантажте конкретний шаблон, аби постачальнику було простіше його заповнити.

При внесенні змін в електронні вимоги по статті 17 не забудьте продовжити строк подання

Вимоги по статті 17 є частиною тендерної документації. А при внесенні змін в ТД необхідно продовжити строк подання тендерних пропозицій. Тож при внесенні змін в ці вимоги не забудьте продовжити строк подання таким чином, щоб  з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше семи днів.

Наявність антикорупційної програми - тільки для закупівель від 20 млн грн

Обов’язковість мати антикорупційну програму стосується тільки учасників, які беруть участь в закупівлях більше 20 млн грн. Тож якщо ваша закупівля менша за 20 млн грн, не вимагайте у Постачальників надати інформацію з приводу антикорупційної програми. 

Як Переможцю подавати документальне підтвердження відсутності підстав по статті 17

Порядок надання довідок Переможцем поки не змінюється. Довідки Переможець має підвантажити в систему так само, як і раніше. А документи на етапі підписання договору (ліцензія та документ, що підтверджує право підпису) можуть надаватись Замовнику поза системою.

Також ви можете прочитати  Електронізація статті 17 Закону. Відповіді на запитання

стаття 17, підготовка тендеру, тендерна документація,

Коментарі

Анатолій 2021-01-11 15:14:50
Я, постачальник, мене завжди дивувало навіщо подавати довідку про відсутність податкової заборгованості, якщо це відкрита інформація, а тепер ще й зрозумій галочку, заяву чи документ замовник хоче... (Дякую! полегшили) щоб полегшити роботу всім (постачальнику і покупцю), повинні бути прописані конкретні правила для всіх. Довідка такої форми, ні кроку вправо, ні кроку вліво. А ще краще в данних про компанію можливість вказати всі ваші ГАЛОЧКИ, один раз назавжди, щоб не було розмови глухого з сліпим.
Ігор 2020-12-15 15:23:01
мало того, що там присутня інформацію про підтвердження відсутності підстав для участі п.5,6,12,13 частини першої ( що вимагає закон для учасника). Що вже виглядає дивно та вводить замовників в ступор і чого гірше. Так там присутня інформацію про пункти 1,7 частини першої, що не вимагається законом для підтвердження учасником. А ця інформація просто добиває Просто вдумайтесь. "Замовник підтверджує, що Замовник має незаперечні докази того, що учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі." При цьому, підтверджувати цю умову має не замовник, а учасник. Це ж треба таке придумати. І це є обов'язковою умовою.
Ігор 2020-12-15 15:25:54
поправка про першу частину. Присутні підстави про пункти 2,3,4. Які не вимагаються для підтвердження учасником процедури закупівлі, згідно статті 17
Ігор 2020-12-15 15:00:23
Ви не спростили ситуацію, в разів 10 ускладнили. Коли читаю інформацію про призначення форми "документ" і "заява" в електронізації, у мене виникає питання. Що зміниться від того, що ми дискваліфікуємо пропозицію переможця( у разі якщо у нього є судимість) а не учасника? Де гарантія, що учасник заповнить ці довідки і заяви і вкаже не достовірну інформацію, якщо по-факту можна перевірити, лише переможцем? Навіщо така складна форма для підтвердження відсутності підстави для участі у закупівлі по заборгованості перед бюджетом, якщо по-факту можна перевірити лише переможцем? Я не розумію навіщо це все, якщо була 1 малесенька довідочка, вона всіх влаштовувала і не створювала ніяких проблем. А тепер треба віддавати кожного місяця по пів зарплати на штрафи з вашими змінами.
Татьяна 2020-12-10 09:05:52
Так а чому у ваших роз'ясненнях на infobox немає жодного слова про цей технічний момент??? Скрізь красиво пишете про електронізацію в цілому статті 17, що не відповідає дійсності. І з чим пов'язаний такий розподіл частини 1 та 2 статті 17 в частині технічної реалізації функціоналу?
Татьяна 2020-12-08 14:12:13
Будь ласка, дайте все ж таки відповідь щодо способу подання інформації по частині другій статті 17. Дякую
Татьяна 2020-12-07 16:10:51
Доброго дня! А яким чином учаснику подати інформацію про відсутність підстави, передбаченої частиною другою статті 17? Про неї не згадується ніде, а Законом передбачено подання цієї інформації
Ліля 2020-12-09 13:36:05
Татьяна, частина 2 поки не реалізована в рамках даного функціоналу, тому підтвердження по ній замовник може вимагати так, як і раніше
Татьяна 2020-12-09 15:03:13
Так а чому у ваших роз'ясненнях на infobox немає жодного слова про цей технічний момент??? Скрізь красиво пишете про електронізацію в цілому статті 17, що не відповідає дійсності. І з чим пов'язаний такий розподіл частини 1 та 2 статті 17 в частині технічної реалізації функціоналу?
Світлана 2020-12-03 13:01:24
Доброго дня. В ст. 17 в п. 5, 6 вже внесені зміни у формулювання, чи буде це враховано в вашій електронній документації, раз там замовнику не можна буде вносити зміни.
Ліля 2020-12-03 13:38:12
Світлана, так, звісно, це вже враховано і частини статті будуть в новій редакції
Софія Р. 2020-12-02 14:49:25
Чудова стаття. Мені ясно!!!!!!!!
Олена 2020-12-02 09:23:03
Скажіть, будь ласка, чи обов'язково вносити зміни до вже оприлюдених процедур закупівлі? В нас, зокрема, оприлюдено відкриті торги з кінцевим строком подання пропозицій до 00:00 год 04.12.2020. Чи є обо'язком вносити відповідні зміни та продовжквати закупівлю на 7 днів, тим самим затягуючи її проведення, що для Замовника може призвести до вкрай негативні наслідків? Дякую!
Ліля 2020-12-02 10:59:20
Олена, цей функціонал застосовується лише до закупівель, що створені після 3 грудня. В старі вносити зміни не потрібно
Ірина Миколаївна 2020-12-01 17:41:10
Дякую за гарну інформацію. Скинула всім своїм.
Андрій 2020-12-01 16:33:29
Яка ймовірність того, що це оновлення функціоналу буде працювати дійсно як слід, а не "як завжди" типу відмінні терміни майданчика і Закону, налаштування кожної підстави 20 хв зі збоями, тощо?
Бодя той самий 2020-12-01 16:21:28
Супер! даже мне понятно ну а я совсем не начитанный