Кращі практики зазначення інформації по статті 17 в Прозорро в електронних полях
Ми продовжуємо відповідати на ваші питання з приводу електронізації статті 17. Як працюватиме функціонал ви можете переглянути та подивитись на прикладах в статті Електронізація статті 17 Закону. Як працювати замовникам з 03.12.2020
Що таке електронізована стаття 17
Згідно з частиною 1 статті 22, - тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Відповідно, електронні поля, що замовники будуть заповнювати в системі є частиною тендерної документації та розміщуватимуться на веб-порталі в блоці - тендерна документація.
Чи зазначати інформацію по статті 17 в паперовій ТД
В даному випадку Замовник сам приймає рішення. Адже в статті 22 вказано, що ТД створюється шляхом заповнення полів в системі. Відповідно Замовник має право внести цю інформацію тільки в електронні поля.
Інший варіант - зазначити вимоги статті 17 в паперовій ТД, при цьому зробити відсилку про те, що спосіб подання такої інформації (на вибір у вигляді "Документів", "Заяв" "галочки") та порядок змін встановлений Замовником в електронних полях системи.
При створенні підстав для відмови в електронній системі не додавайте додаткових способів підтвердження
Проставте просто галочки біля кожної з підстав і не додавайте способи підтвердження “Заява” та “Документ”. Це спростить роботу і вам, і Постачальникам, які так само при подачі пропозицій просто галочками підтвердять свою відповідність.
Коли доцільно просити спосіб підтвердження “Заява”?
Насправді при виборі “Заяви” ви повинні будете зазначити в окремому полі інформацію про те, яку заяву необхідно подати, написати, що в ній має бути тощо. У відповідь Постачальник заповнить поле в системі. Вимагайте цей спосіб підтвердження в разі, якщо вам необхідна якась специфічна інформація, наприклад, ви хочете знати чи дійсно не було судимості у Постачальника чи, можливо, вона була, але була погашена в установленому Законом порядку. Тоді у Постачальника буде поле для заповнення такої інформації.
Коли доцільно вимагати “Документ”
Коли замовники дізнались, що на підтвердження відсутності якоїсь з підстав можна вимагати Документ, то було багато питань, адже всі пам’ятають, що документальне підтвердження можна вимагати тільки у Переможця.
Насправді в даному випадку під Документом мається на увазі довідка від Постачальника. До електронізації статті 17 по суті замовники якраз таку довідку і вимагали.
Але не вимагайте Документ на підтвердження якоїсь підстави без зайвої потреби. Якщо ж ви вимагаєте Документ від постачальника - завантажте конкретний шаблон, аби постачальнику було простіше його заповнити.
При внесенні змін в електронні вимоги по статті 17 не забудьте продовжити строк подання
Вимоги по статті 17 є частиною тендерної документації. А при внесенні змін в ТД необхідно продовжити строк подання тендерних пропозицій. Тож при внесенні змін в ці вимоги не забудьте продовжити строк подання таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше семи днів.
Наявність антикорупційної програми - тільки для закупівель від 20 млн грн
Обов’язковість мати антикорупційну програму стосується тільки учасників, які беруть участь в закупівлях більше 20 млн грн. Тож якщо ваша закупівля менша за 20 млн грн, не вимагайте у Постачальників надати інформацію з приводу антикорупційної програми.
Як Переможцю подавати документальне підтвердження відсутності підстав по статті 17
Порядок надання довідок Переможцем поки не змінюється. Довідки Переможець має підвантажити в систему так само, як і раніше. А документи на етапі підписання договору (ліцензія та документ, що підтверджує право підпису) можуть надаватись Замовнику поза системою.
Також ви можете прочитати Електронізація статті 17 Закону. Відповіді на запитання
Коментарі