12.08.2022 Тетяна Руденко

Чергові позитивні зміни до Постанови 169. Ремонтуємо укриття прямими договорами

Стаття була опублікована на сайті Ліга. Блоги

Чергові позитивні зміни до Постанови 169. Ремонтуємо та облаштовуємо укриття прямими договорами і публікуємо всю інформацію після завершення ВС. 

Сьогодні 10.08.2022 набрала чинності  Постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 №  874 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169».

Внесені зміни передбачають розширення переліку виключень, за яких придбання товарів, робіт і послуг вартістю 50 000 грн та вище, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та/або електронного каталогу, а саме: якщо публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються для:

  •  проведення заходів із мобілізації та цивільного захисту;
  • будівництва, реконструкції, капітального ремонту та облаштування місць проживання внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб;
  • будівництва, реконструкції, капітального ремонту та облаштування захисних споруд цивільного захисту, зокрема подвійного призначення, найпростіших споруд, укриттів;
  • підготовки до проведення опалювального сезону

Таким чином, у замовників відпало одне із критичних питань ‑  як провести закупівлю ремонту та облаштування укриття, як в стислі строки підготувати все необхідне для прийому тимчасово переміщених / евакуйованих осіб і чи є інформація про такі закупівлі вразливою. Відповідь надана –  такі закупівлі можна проводити без застосування електронної системи закупівель та оприлюднювати договір вже після завершення воєнного стану!

Також звертаю увагу, що під виняток підпадає і закупівля обладнання для укриттів та для місць перебування ТПО /евакуйованих осіб.

Крім того, все необхідне для підготовки до опалювального сезону теж є винятком відповідно до Постанови № 169.

Отже, проведення найактуальніших для замовників закупівель станом на зараз істотно спрощено, крім того, відповідні зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 590 від 09.06.2021 вже внесено, а відтак задача замовника ‑  вказувати предмет договору так, щоб він якнайповніше відповідав формулюванню Постанови № 590.

Крім того, внесено зміни до підпункту 5-1 пункту 1 – відтепер не тільки військові адміністрації під час закупівлі засобів індивідуального захисту можуть здійснювати попередню оплату на строк та у розмірах, визначених у договорах про закупівлю товарів і послуг, а також і сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи.

Слава Україні! Вдалих всім закупівель!

Постанова 169,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.